кърмене в заспало състояние вече 4 месеца

  • 331
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте,
направо ще попитам, има ли някой в моето положение и как се справяте. Моето слънце отказваше да цока към четвъртия месец/ кърмаческа стачка/, проблема го реших кото я слагах на гърда преди да заспии и хем си яде и се приспиваше чудесно, но сега вече след толкова време не иска да заспи без гърда/ и аз съответно давам/, но тя вече ме ползва само за биба и изобщо не иска да се храни, ако се излъже понякога да хапва, но не винаги.Иначе се  храним с пюрета и каши на обед , а кърмата кога?Проблема е в това че тя си поцоква на всяко приспиване , но далие достатъчно /като хранене/, защото тя никога не е показвала че е гладна и не плаче от глад. Ще ви бъда блатодарна ако споделите мнение и опит!

# 1
  • Мнения: 257
А защо мислиш, че тя не се храни, а те ползва само за биба?

При нас е така: основните ни кърмения са насън, и денем, и нощем. През деня всеки път заспива на гърда и виси на нея 20-30 минути. Отначало яде активно, а след това посмуква съвсем лекичко, накрая се извръща и ме пуска, спи още малко и на събуждане пак взима цица, но за кратко. Докато будува много рядко взима цица за повече от 2-3 минути, защото е прекалено зает с изучаване на света. Аз не се притеснявам, че не се наяжда, обратното, мисля, че само така ще му стига кърмата. Когато спи на цица и дърпа съвсем лекичко, пак му попадат най-мазните капки. Затова никога не му взимам гърда, преди да я пусне сам. Винаги лягам през деня със него или ако сме навън, той спи на ръцете ми с цица във устата. Още почти не яде друго, наскоро започнахме педагогическо захранване и не сме стигнали далеч, той я изяжда няколко щипки "възрастна храна" на ден, я не...засега не мисля, че не му стига.
И още - аз пак специално го научих сина ми на този начин на кърмене, защото четох на Рожана, че така е правилно, и ми харесва така.

Общи условия

Активация на акаунт