Неговите родители не одобряват..връзка с разведена с дете

  • 7 018
  • 106
  •   1
Отговори
Очаквах го това неодобрение ....и пак ме заболя. Знаех си, че е не може всичко да е наред - все ще има нещо за което да мисли човек. Връзката ни е прекрасна - разбираме се чудесно...но ...вече започнаха да го атакуват - приятелите му, родителите му както и техните приятели.....Разведените сме втора ръка ли ??? Аз съм самостоятелна жена на 30 г. с 3 г. дете. Имам  стабилна професия и доходи.. Не обременявам никиго с отглеждането на детето.. Но явно само си мислим че сме с освободено мислене - клюкарско и консервативно ни е обществото.... Това е ....
Някой с подобни проблеми ?? Ще се радвам да мога да си поговоря с някой!! Хубав ден на всички!

# 1
  • Мнения: 589
Поговори с мен на лични,ако искаш...Имам какво да споделя с теб

# 2
  • Мнения: 1 731
.....Разведените сме втора ръка ли ??? Аз съм самостоятелна жена на 30 г. с 3 г. дете. Имам  стабилна професия и доходи.. Не обременявам никиго с отглеждането на детето.. Но явно само си мислим че сме с освободено мислене - клюкарско и консервативно ни е обществото.... Това е ....

Не очаквам (ако въобще има такава), бъдещата рода да плесне с ръце  да ме прегърне!
Най-малко пък бъдещата свекърва  Sick

Обществото ни е с много закостеняло мислене по въпроса.
Помня аз, един съсед като се зажени за мама с детенце какви войни се водеха по случая  Sick
Да, ама ако мъжът е на място, ще им тропне с крак да не му се месят в живота!
Така, че не им обръщай внимание! Никакво!

# 3
Надявам се че това няма да му повлияе - той е доста упорит и силен характер - но се чуствам тъпо...
Влиза се в една схема на взамоотношения която не е никак приятна. .
Да ми е жива и здрава малаката сладурка !!! ако знае какви страсти развълнува )))))

# 4
  • Мнения: 161
Всеки път като прочета подобна тема и ме хващат бесовете  #Cussing out
Не знам дали другаде по света е така ама тука отношението към разведениете или жените , които отглеждат сами децата е направо отвратително. Още преди да се разведа се чудех и се маех на такива невероятни случки, та чак ме избиваше на физическа агресия - мои много добри приятели - тя с 3 деца - в и около тинейджърска възраст и мъжът й, страшен пич, децата от първия момент като се запознаха си станаха негови и точка, та на въпросния мъж родителите му и сестра му, която живееше в чужбина отказаха да контактуват с тая жена и децата й, като че са чумави  #Cussing out, това иди дойди, ама свекито си сучпи шийката на бедрената кост и трябваше да лежи в болница и някой трябваше да й сменя подлогите - и кой, кой да отиде - дъщерята не иска да си дойде от чужбина и омразната снаха с дъщеричката й се редуваха да спят в болницата и детето една вечер съвсем спонтанно се изпуснало да й каже "бабо"  и отговора на бабата  "Ма как така, аз не съм ти баба на тебе, ще се обръщаш с лельо към мене!"  Confused На друга приятелка с детенце, на която й виках многоръката Шива - занимаваше се със сто неща и всичко изпипваше перфектно - много красива жена, страхотна домакиня - къщата й подредена, тя и детето винаги много добре облечени (сама си шиеше повечето от дрехите), сама се издържаше, а с гаджето й бяха много красива  двойка - да ама родата не искаше даже да се запозане с нея като разбрали, че има дете и поставиха ултиматум на младежа - подаряваме ти апартамент ако се откажеш от нея. Ха познайте от три пъти какво избра той  #2gunfire
Наскоро в друг един форум се зачетох в тема, в която се задаваше въпросът бихте ли се оженили/омъжили за човек с дете/деца от предишна връзка и останах шокирана - жените,за които мислех че ще е по-голям проблем да приемат чуждо дете бяха по-склонни да се съберат с мъже с деца  #Crazy, докато голяма част от младите мъже заявиха в прав текст, че една такава жена става за неангажиращ секс и определено на жените с деца се гледа като на временно забавление, отделно, че разведените жени с деца бяха наричани мършоядки, които само дебнат да хванат някой, който да ги издържа и др. подобни  ooooh! Това естествено не е представителна извадка на цяла България, но фактът, че подобни изкзазвания се възприеха съвсем спокойно от останалите и никой не отнесе бан за гадостите, които бълваше, ме накара доста да се замисля. Какво излиза, че за обществото ни една жена, която си скъсва г*за да си отглежда детето в един момент едва ли не е второ качество човек  в сравнение с друга, дето ражда и го хвърля като парцал в детски дом - щото ей я на чиста и пременена готова и най-вече ПОДХОДЯЩА  мома за женене.  Thinking
За себе си съм решила - аз си вървя в комплект с детето, който не го приема моментално изхвърча от живота ми без право на втори шанс, не ми занимава с ненормални роднини или измекяри, дето вместо да се чудят как биха могли да са добри бащи, калкулират усърдно негативите и събират от 9 кладенеца вода как по-аргументирано да докажат, че да си дребна душица и егоист е висша добродетел, не е жалко, даже вече не ми е и обидно, а съм погнусена от такива хора (то хора май в случая го ползвам за благозвучие де)  пфуууу  #2gunfire

Ще спра, че взех пак да се ядосвам  #Cussing out
ПОложението не  е розово, но да са ни живи и здрави децата   bouquet, а на ония с претенциите - на тях никой не може да им помогне, защото се налага да живеят със себе си, а явно това никак не е лесно  hahaha

# 5
  • София
  • Мнения: 310
Четейки си спомних как бившата вече свеки ми каза: "Жал ми е за теб, че ще си останеш сама   Thinking."
Имам една приятелка и гаджето й има дете от предишна връзка. И двамата ги е страх да кажат на родителите й, че той има дете .........

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Нямам думи, направо.
Само като чуя един израз, не знам дали го знаете "крава с теленце" и ми се вдига кръвното.
За съжаление нравите в БГ са такива. Закостеняли, консервативни и със силно изразен селски манталитет, свекървенски манталитет.

Пожелавам ти успех и дебелокожие!
Приятелят ти трябва да тропне с крак и да сложи край на всички приказки, намеци и т.нат.
 

# 7
  • София
  • Мнения: 4 493
Писала си като гост и никой не може да ти пише на лични, а мисля че и ти не можеш, така че ако наистина имаш нужда да говориш с някого по темата - регистрирай се и ще можем всички да ти пишем с подробности ако искаш  Wink
А иначе, погледни във форума има много такива случаи, на мнного от нас ни е минало през главата такова отношение а и даже и сега го търпим - уж в името на нещоо newsm78

# 8
  • Мнения: X
Всеки път като прочета подобна тема и ме хващат бесовете  #Cussing out
....
ПОложението не  е розово, но да са ни живи и здрави децата   bouquet, а на ония с претенциите - на тях никой не може да им помогне, защото се налага да живеят със себе си, а явно това никак не е лесно  hahaha
мама Урса - браво, особено и за последното
и да- и аз мисля като тебе - втора ръка сме - и за гнуста си права и за всичко
да се оправят кой как може- и аз като теб не искам да се забърквам в такива истории - ще се постарая поне да не се влюбвам в някой ненадежден в това отношение

а на съжаление съм се нагледала - и на приказки - ауууу ма ти сама - ма ти защо не вземеш да се прибереш при родителите си... бе аз да не съм стока айде нема нужда някой да ме прибира
ох сори за офф-а - постинга на мама Урса ме подкукуроса hahaha да се оправдая веднага, а по темата незнам какво да те посъветвам - или търпиш или биеш шута трето няма - в твоя случай още не е ясно какво ще стане виж мъжО как реагира и това е

# 9
  • Мнения: 1 425
Не обременявам никиго с отглеждането на детето..
И какво значи "не обременявам никого"? Гаджето ти като детето е наоколо се прави че го няма ли?

# 10
  • Мнения: 1 425
Какво излиза, че за обществото ни една жена, която си скъсва г*за да си отглежда детето в един момент едва ли не е второ качество човек  в сравнение с друга, дето ражда и го хвърля като парцал в детски дом - щото ей я на чиста и пременена готова и най-вече ПОДХОДЯЩА  мома за женене.  Thinking
Първо изобщо не излиза това. Щом не искаш теб да те съдат - и ти не съди прекалено остро жените, на които се е наложило да оставят децата си. Само те си знаят колко им е струвало това. Те втора ръка ли са според теб?
Второ, за човек който претендира за много либерален и отворен, доста простотии си написала. То не бяха измекяри, не бяха ненормални роднини, бесове те хващали, на физическа агресия те избивало. Ако искаш другите хора да уважават твоето мнение - уважавай и ти тяхното - дори и да не ти харесва. Те със сигурност си имат причини.

# 11
  • Мнения: X
Какви причини?
Мира - няма да им се даваш.  Hug

# 12
Не обременявам никого значи че сама си изкарвам парите и то достатъчно за да си гледам детето и сама. Не търся мъж за да ни издържа...
 Аз го обичам много. А той се държи перфектно с детето. И детето с него. Разбират се чудесно.
Но ето че започнаха приказките......

# 13
  • Мнения: 1 425
Причини винаги има. За всеки са индивидуални - когато мнението на някой не ти хареса - можеш да го попиташ защо смята така вместо да го обявяваш за ненормален. А той ако има акъл за поне 5 стотинки ще ти отговори.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Само като чуя един израз, не знам дали го знаете "крава с теленце" и ми се вдига кръвното.

Що бе?  newsm78 То изразът е: "Кравата с телето е по-скъпа"   Laughing Laughing Аз най-редовно го използвам за себе си.  Mr. Green Mr. Green

mirra_mirra, най-добре би било изобщо да не ги чуваш подобни приказки. Хем няма да се ядосваш, хем по-лесно ще живееш. А ако приятелят ти е мъж на място - няма да се впечатли също.

Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт