В яслата й давали сладко от ягоди...

  • 841
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Моника е на 11 месеца, а разбрах, че в яслата й давали филия със сладко от ягоди. Може ли нещо да й стане?

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 14:23 от Noel

# 1
    Вероятността да  няма последствия е , същата като да получи алергия.Аз лично съм давала всякакъв вид храни ,но след годинката.
Единственото с което съм се съобразила са ягоди,праскови ,кайсии и малини.Причината е че ,/по съвет на не един лекар/даже и в момента на прием на тези плодове да няма реакция в по-късна възраст  е възможно  да развият алергия към тях.
    Относно яслата не знам как са допуснали това ,разпитай и ако това е практика предупреди ги,че не желаеш /естествено ако е така /да им дават определен вид храна. 

# 2
  • Мнения: 27 524
Не, няма да й стане нищо. Топлинно обработените алергени като ягоди, праскови, малини и т.н. не са проблем, а и дъщеря ти не е толкова малка.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз мисля ,че няма да има проблем след като са минали топлинна обработка.

# 4
  • Мнения: 3 499
Не, няма да й стане нищо. Топлинно обработените алергени като ягоди, праскови, малини и т.н. не са проблем, а и дъщеря ти не е толкова малка.
И аз точно това си помислих, че щом са топлинно обработени няма проблем.

# 5
  • Мнения: 832
Не, няма да й стане нищо. Топлинно обработените алергени като ягоди, праскови, малини и т.н. не са проблем

 Peace

# 6
  • Мнения: 2 197
Да не говорим, че в сладкото от ягоди едва ли има ягоди. По вероятно да е само аромат.

# 7
  • Мнения: 46 437
Едва ли ще има проблем.

Да не говорим, че в сладкото от ягоди едва ли има ягоди. По вероятно да е само аромат.

И аз така мисля, захар, захар, захар и боклуци, изключително хранително и полезно, браво на яслата  Sick ooooh!

# 8
  • Мнения: 178
Наистина, в сладкото от ягоди има следните неща /свекър ми работи в консервен завод,в който правят сладка и конфитюри/ :захар,пектин,аромати,малко плод и лимонена киселина за стабилизиране.И се стерилизира при температура доста над 100 градуса в автоклави,не съм запомнила за съжаление.И не се притеснявай,няма да му има нищо на детенце Hug

# 9
  • Мнения: 178
Забравих и аз да "похваля" яслата-браво на тях наистина.Но нищо не ме учудва-моя приятелка взема за детенцето си /на 1год.и 8 месеца/  храна от ДК и преди два дни кисела беше с парченца пресни ягоди. Да не говорим за кренвиршите,мазните понички които дават в ДК.В яслите е същото. Нямам думи за рационалното хранене на децата...... #Crazy

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 #Shocked Rage Е,кой съставя тези менюта.Няма ли възможност да се подаде оплакване в ХЕИ?

# 11
  • Мнения: 3 499
И аз съм възмутена от храненето. Затова съм решила за себе си въпроса - сутрин закусва вкъщи, за обяд им нося сухари да й дробят супата и не давам да й дават второ, за следобед нося плодова каша. Но моето дете е на 11 м., за разлика от другите, които са но по на над 2,5 год и затова правят изключение, иначе като гледам с какви боклуци ги тъпчат и по колко мъничко им дават.... ooooh! #Cussing out

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И аз съм възмутена от храненето. Затова съм решила за себе си въпроса - сутрин закусва вкъщи, за обяд им нося сухари да й дробят супата и не давам да й дават второ, за следобед нося плодова каша. Но моето дете е на 11 м., за разлика от другите, които са но по на над 2,5 год и затова правят изключение, иначе като гледам с какви боклуци ги тъпчат и по колко мъничко им дават.... ooooh! #Cussing out

Извинявай, но това за мен не е решение  Peace Имаше преди време тема наоколо точно по този въпрос.
Аз лично не приемам някое дете от групата да яде различно от това, което яде моето. Освен ако не се хранят по различно време.
Съгласна съм, че храненето в яслите далеч не е най- рационалното, но това е положението...

# 13
  • Мнения: 5 362
Не, няма да й стане нищо. Топлинно обработените алергени като ягоди, праскови, малини и т.н. не са проблем, а и дъщеря ти не е толкова малка.
Peace

Аз лично не приемам някое дете от групата да яде различно от това, което яде моето. Освен ако не се хранят по различно време.
Съгласна съм, че храненето в яслите далеч не е най- рационалното, но това е положението...
Peace

Ноел,не прехвърляй топката и в този форум... Wink Grinning

# 14
  • Мнения: 385
Да не говорим, че в сладкото от ягоди едва ли има ягоди. По вероятно да е само аромат.

И аз така мисля. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт