детска кухня

  • 1 205
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте , от днес  сме на детска кухня , и се чудя как да разпределя  храненията .

В момента схемата ни е следната:
6.00 - АМ
10.00- плодово пюре около 60 гр.  максимум  100 гр. / не иска попара/
12.30 - зеленчуково или месно пюре
16.00- плодово пюре
18.00 - каша
22.0 - АМ

Моля споделете вашият опит   Simple Smile,  мога ли да махна нощното мляко и да го заменя примерно със супа?

# 1
  • Мнения: 676
Така като ви гледам храненията мисля,че просто на обяд в 12.30-13-30ч. може да даваш пюрето и малко супа,а на мястото на кашата кремчето и готово - всичко друго си го оставяш по старому.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Моят съвет е да не заместваш вечерното мляко със супа от кухнята  Stop

Може просто на обяд да даваш второто от кухнята, вместо пюре. А кашата следобед да я редуваш с крема за разнообразие. По-добре е да не даваш всеки ден нишестено кремче. Кашата е по-хранителна и полезна според мен.

# 3
  • Мнения: 2 197
Няма смисъл да заменяш вечерното мляко със супа - млякото е най-полезно за бебетата. Когато се откаже от млякото тогава. Не видях колко ти е голямо детето, но след като е на детска кухня предполагам, че е поне на 7 месеца. Мисля, че за тази възраст храненията са му много. За мен толкова много плодови пюрета, пък и каша само товарят детето, аз давам веднъж на ден плодово пюре или кремче от детската кухня - след обяд към 18.00 часа. Вечерта в 21.00 продължава да си пие млякото. На 1 годинка е дъщеря ми.

# 4
  • Мнения: 379
ние ядем на 4 хранения:
сутрин - попара
на обед - яденето + 1/2 от десерта
вечеря - супата със сухари + 1/2 от десерта
преди лягане - АМ

на някой може да му се стори множко, но с по-малко не минаваме Blush

# 5
  • Мнения: 145
Аз мисля че въобще не е множко , ако и нашият го свикна така ще е добре. Нормално е да има четири хранения. При нас също има четири основни а  плодовите пюрета са по някога по няколко лъжички , колкото да не е много времето между основните , защото м/у 12.00 и 18.00 са си 6 часа , а съгласете се това е много за 8 месечно бебе.  Сега ще му променям режима с  детската кухнята. 

# 6
  • Мнения: 56
в 6.30 - АМ
към 10 плодово пюре- и моята дъщеря не иска попара
към 121.30 основното от кухнята
към 16 кремчето
към 20ч супата с 2 сухара и толкова, след това си лягаме  newsm44

# 7
  • Мнения: 145
в 6.30 - АМ
към 10 плодово пюре- и моята дъщеря не иска попара
към 121.30 основното от кухнята
към 16 кремчето
към 20ч супата с 2 сухара и толкова, след това си лягаме  newsm44


 Всеобщо е мнението че нощното мляко не трябва да се премахва поне до една година , затова реших  супата да я давам сутрин на мястото на попарата  ,  пък да видя дали ще я яде,  ако не продължавам с плодчетата.  Hug   Педиатърката ме беше посъветвала да давам вечер супата със сухар вместо млякото , та затова питах newsm78 Crazy

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Зависи,виж детето.Моя например до 1 год. и 3 месеца вечер отказваше всичко друго и беше само на мляко.Тогава супата му я давах сутрин вместо попарата.После почнах да му давам супата към 18ч. и към 20ч. мляко.Води се по детето.

# 9
  • Мнения: 153
Ние още не сме на кухня ,но идния месец почваме . Смятам да я храня по следния начин :
6:30 -АМ
11 ч. -супата с сухар
1/2 от крема
15 ч. - основното от кухнята
1/2 от крема
19 ч. - АМ
22 ч. - каша

Знам че на някой хора ще им се види много, но ние сме от доста ящните .  smile3534
Мисля ,че докато стане на 1 година, бебето трябва да има 2 , а по възможност и 3 хранения на ден с АМ , но тъй като малката ми отказа тотално вечер да пие АМ и давам каша .

Искам да попитам мамите ,които дават плодовото пюре като основно хранене , а не м/у яденията ,не им ли огладняват много бързо  newsm78. Защото моята принцеса даже и да е яла плодово пюре м/у храненията пак е гладна на 3 1/2 ч.

# 10
  • Мнения: 1 701
Скоро и Калина ще папка от кухня и смятам да й давам основното на обяд, десерта следобяд, а супата още се чудя какво ще я правя...  newsm78 Може да й давам малко на обяд, преди второто...  Thinking Сутрин и вечер си остава на АМ и евентуално 1 плодово пюре към 19 ч., ако се налага да отложа вечерята малко...   chef

# 11
  • Мнения: 1 284
9 закуска
13 второто от кухнята
17 десерта
20 супата със сухар
21,30 АМ

# 12
  • Мнения: 288
Като гледам тези деца колко много ядат чак ми се струва ненормално.Какви са тези хранения в 22ч.Кашата не е добре да се дава толкова късно.Моето дете се хранеше 4-5 пъти на ден,но никога след 20ч.Сутрин правя закуска като редувам попара с АМ и със сирене,към 10ч правя всеки ден сокче от пресни плодове :ябълки ,круши,моркови и т. н.;на обед 12-13 давам основното+настърган плод;следобед-кремчето и за вечеря- супа и ако иска детето -пак плод

# 13
  • Мнения: 153
Какви са тези хранения в 22ч.Кашата не е добре да се дава толкова късно.
Както по горе съм писали й давам каша  , защото не иска да яде нищо друго вечер .
А за това какви са тези хранения в 22 ч. е много просто обяснението , тя не иска да заспи преди 22:30 - 23:30 . При това положение ти кога би я хранила ?  newsm78

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 488
.Какви са тези хранения в 22ч.

Ами като става в 9.00-9.30 и това е първото хранене и яде на три три часа и половина 5 пъти на ден айде кажи ти кога да е последното.

А по темата аз давам така:
9.30-АМ
12.30-13.00 основно от кухнята
15.30-16.00 кремче от кухнята
18.30-19.00 супичката +1сухар
21.30-22.00 АМ

Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт