преместване в друга фирма

  • 530
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 773
Съжалявам ако вече е писано по темата но не успях да открия нищо.
Вече разбрах, че от НОИ не мога да получавам майчинството което е ужасно тъпо  и то заради това че съм родила малко по рано и не се вписвам в рамките на новия закон /родила съм на 22.12.2006г./. Поради неразбории във фирмата, в която работя и неизплащането на майчинството ми, мога ли да се прехвърля в друга фирма и как става това. Вече ми писна от хитри работодатели, които гледат само да те прекарат и нямам нерви да се занимавам с тях .
Предварително благодаря.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 773
Пропуснах да кажа, че на всичкото отгоре ме осигуряваха на минимална заплата. ГАДОВЕ

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Намерете първо фирма, за която сте сигурна че ще ви плащат коректно обезщетението. Но няма да ви изплатят обезщетенията за времето в сегашната ви работа.

# 3
  • Мнения: 620
Как така да се прехвърлиш?
Имаш си предвид някоя фирма, която ще те вземе на работа въпреки че си в майчинство?!?

# 4
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Намираш фирма /познат с фирма/, която те назначава на работа по трудов договор. Прекъсваш предишния си договор и уреждаш документите. В новата фирма пускаш молба за отпуск за отглеждане на малко дете и това е. Обезщетението се получава от НОИ, но чрез работодателя - в това съм абсолютно сигурна, защото аз бях в същото положение. Ще ти плащат обезщетението то момента на назначаване / датата на молбата. За неизплатени от предишната фирма обезщетения можеш да пуснеш жалба до НОИ.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 773
благодаря много. Nastasja имам предвид фирма на мои познати а не да си търся работа.

Общи условия

Активация на акаунт