Assistant United States Attorneys (AUSAs)

  • 460
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 533
Здравейте, копирам си мнението от един друг форум, където никой не ме бръсне и реших да питам и вас. Знае ли някой какъв е точният термин на български на това чудо Assistant United States Attorneys (AUSAs). Кръстосвах през гугъл с български страници, нищо убедително не ми излиза. По-долу има описание какво точно правят AUSAs и линк към пълния текст.


AUSAs spend their time investigating cases; drafting indictments and other
pleadings; negotiating plea agreements; appearing in court for bail hearings, pretrial
motions, plea hearings, and sentencings; conducting jury trials; and briefing and arguing
appeals. On a given day, an Assistant may question witnesses before the grand jury, help
agents to prepare a search warrant, or review documentary evidence. Later that week, the
Assistant may brief the constitutionality of an automobile search or examine witnesses at a
suppression hearing. Over the course of the month, the Assistant may argue a sentencing
issue before the Court of Appeals, negotiate a plea agreement with a minor player in a
conspiracy in the hope of using his testimony to convict the conspiracy’s leaders, or
prepare witnesses and mark exhibits for an upcoming trial.

Тук е описано подробно на на английски: http://www.law.harvard.edu/students/opia/docs/guide-fast-track.pdf

# 1
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Мисля, че е прокурор.
Attorney General е главата на съдебната система в Щатите, отделно всеки щат си има Attorney (главен прокурор), Assistant United States Attorneys, са "помощниците" на тези главни прокурори, които всъщност водят делата, докато шефовете им са по-скоро политически фигури.

Не съм специалист, познанията ми са главно от сериала "Law and Order"  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 533
Мисля, че е прокурор.
Attorney General е главата на съдебната система в Щатите, отделно всеки щат си има Attorney (главен прокурор), Assistant United States Attorneys, са "помощниците" на тези главни прокурори, които всъщност водят делата, докато шефовете им са по-скоро политически фигури.

Не съм специалист, познанията ми са главно от сериала "Law and Order"  Laughing

Da, za Attorney General знам и си мислех че е прокуратура това, но не знаех дали не е примерно районна прокуратура или някаква друга подобна. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт