искам да забременея но немога

  • 2 321
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 499
Здравейте аз съм на 26 год и не мога да забременея, и си мисля че нямам проблем, че всичко е на психическа основа. Никога преди това не съм писала в подобни сайтове и днес се престраших. От 4 год не мога да забременея направихме изследвания на мъжа ми и на мен всичко е наред но нестава. Доктора ми каза че овулацията ми не била добре и щял да ми изписва лекарства за нейното стимулиране. Да се надявам това да помогне.
Дано има момичета тук, които биха могли да ми помогнат по някакъв начин  Simple Smile, ще ви бъда благодарна Praynig

# 1
  • Мнения: 4 324
Здраяей bilyana44,

Добре дошла, макар и поводът да не е много добър. От сърце ти пожелавам да не се задържаш тук дълго време и съвесм скоро да гушкаш своето здраво и сладко бебенце.

Първо ни напуиши абсолютно всички изследвания и резултати, които сте правили, за да можем да ти дадем най-точен съвет.
Как д-ра определи, че не ти е не е добре и какво точно значи това? Ти следиш ли си я по някакъв начин?
Правила ли си цветна снимка? Защото преди да се стимулира овулацията трябва да си сигурна че тръбите ти са проходими и спермограмата е ОК. Всъщност къде е правена спермограмата?

Спокойствието е много важно, но трябва и да се намери причината за незабременяването.

# 2
  • Мнения: 2 422
ДАНО НЕ СЕ ЗАДЪРЖАШ ДЪЛГО ТУК ПРОБЛЕМА КОЙТО ОПИСВАШ Е ПОПРАВИМ ДАНО
УСПЕХ

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 20:22 от maiapetrova

# 3
  • Мнения: 499
правихме спермогрома в ЦИБАЛАБ имаше леко завишаване на левкоцитите и доктора изписа някакви лекарства за това иначе каза че е добра спермограма. до цветна снимка не съм стигала може би защото ме е страх незнам а и не искам там да е проблема. доктора ми каза че по принцип няма причина да се притеснявам понеже всичко било в норма както при мен така и при мъжа ми. мерих си температурата впродължение на 3 месеца и като казах на доктора че на 20 ден от започването на цикъла вдигам темп. от 36,8 до 37,1 в продължение на 5 дена, той ми отговори че не било достатъчно и за това иска да ме види пак и да ме изпише тези хапчета за стимулиране на овулацията. много ми е трудно излизането от работа и незнам как да го съчетая това също ми е един огромен проблем

# 4
  • Мнения: 2 259
Много съжалявам ,че списъкът с проблемни се увеличава.
Не е нормално да се почва стимулация,най вероятно с Костилбегит,без да има снимка за проходимостта на тръбите.Пъсни си търсачката и се убеди сама,а и не е болка за умиране  тази цветна снимка,търпи се!

# 5
  • Мнения: 1 950
bilyana44, нещо май не мога да разбера newsm78. Само от стойностите на температурата ли доктора прецени, че имаш проблем с овулацията? Фоликуметрия правила ли си? Хормонални изследвания?
Това са 4  години Shocked #Crazy
Смени доктора и направете нова спермограма в клиника по стерилитет  и никаква стимулация преди цветна снимка или хидротубация, както и valikir е написала Peace

# 6
  • Мнения: 4 324
Аз не съм от София, но доколкото знам НЕ е препоръчително спермограмите да се прави в ЦИБАЛАБ. Не е достоверна Sad
За левкоцитите (ние имаме същият проблем) не може просто така да ти изпишат някакви лекарства, трябва да се открие причината за повишеният им брой - трябва консултация с уролог. Правихте ли? Мисля че в случая е добре да се направи и микробиология!
Нещо не разбрах за температурата. Щом се вдига, значи че има овулация. Напиши стойностите и поне за единият месец, за да ги коментираме.
Не приемай стимулация на овулацията без направена цветна снимка и лоша спермограма. Ако тези две неща не са в ред, няма смисъл от стимулация и си пропиляваш шансовете напразно. Жената може да се стимулира само няколко пъти през целият и живот.

Успех и късмет!

# 7
  • Мнения: 499
фоликуметрия не съм правила.  на мен пък всеки ми е казвал че на ЦИБАЛАБ са най- точни изследванията абе нали знаете различни хора, различни мнения. а това за стойностите на температурата утре ще ги пиша, понеже не са в мен.
доктора така каза че не ми била достатъчна овулацията не можах много добре да разбера понеже много се бях притеснила като му се обаждах по тел. и едвам се сдържах да не ме усети че рева, за това не разбрах но каза че идса да ме види

# 8
  • Мнения: 499
хормони също съм правила и даже изследвахме много от тях и там всичко е в норма

# 9
  • Мнения: 4 324
Доктора НЯМА право само от данните на температурата, без прегледи и изследвания да ти казва че не ти е наред овулацията.
Какво значи, че не ти е „достатъчна овулацията”. Няма такъв термин. Овулацията това е пукане на фоликула, който освобождава яйцеклетка, да не би да ти се пука наполовина фоликула, че да не ти е достатъчна овулацията ............., що за глупости.
За 4-ри години да не ти е правил фоликуметрия и да ти предлага стимулация на овулацията 0 това според мен е безотговорно и ми се ще и да е подсъдно, чудя се как може .....
Хормонални изследвания в ЦИБАЛАБ може, но спермограма в ниакъв случай. Колко Ви излезна морфологията - 90 % ли?
Ще чакаме утре данните ти от БТ, за да ги коментираме.  

п.п. д-ра каза ли ти да пиеш фолиева киселина?  

# 10
  • Мнения: 499
точно за това искам да отида за да си поговорим и да ми обясни как стоят нещата. и искав да попитам първо цветна снимка ли се прави и после се стимулира овулацията?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Задължително първо снимка.Ако има проблем с тръбите,няма никакъв смисъл от стимулацията.

# 12
  • Мнения: 499
ще ви помоля да ми обядните какво е фолиева киселина за какво се пие, какъв ефект има тя

# 13
  • Мнения: 4 302
Всички спермограми в ЦИБАЛАБ  са много добри.
Трудно ми е да приема, че в 21 ви век, момиче живевещо в София слуша подобни глупости от лекар!
Имаш доста работи за четене и научаване. Почти за всичко има информация и на български. Предостатъчно време сте чакали "да се успокоите".  Тестове за овулация правила ли си или и това не ?
За фолиевата киселина можеш да получиш обширна информация във форума, а и другаде е писано много.
Ти си човекът, който трябва да изисква от лекаря и имаш най-голям интерес, той да е компетентен. Защото ти искаш дете и имаш проблем.
Прочети закованата тема Библиотека, Полезни Линкове и Нови Статии - там са отговорите на много от въпросите ти.

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 15:55 от *vera

# 14
  • Мнения: 4 324
bilyana44 миличка, ще ти препоръчам да се консултираш и с друг лекар, момичетата тук ще ти дадат съвет за правилният избор.
Не мога да повярвам, че лекарят ти все още не ти е казал за фолиевата киселина Sad Потресена съм от лекарите. За това ли плащаме на Здравната Каса, за да търсим сами информация, не е честно нито правилно, но за сега такова е положението в България.

Фолиевата киселина е водоразтворим витамин В12. Приема се 3 месеца преди забременяване и 3 месеца след това! Предпазва бъдещото ти бебе от Спина Бифида, това е малоформация на гръбначният стълб с която бебето не може да живее в повечето случаи или пък живее в мъки няколко години. Фолиевата киселина е много важна в първите 14 дена от зачеването, тогава когато жената не подозира че е бременна! Ако имаш сили потърси в изображенията в google думичката „спина бифида”, аз вече не иска и не мога да гледам тези снимки, веднъж ми е достатъчно.

Прочети цялата тази тема. Виж страданието на майката и се постарай да не стигаш до нейното положение. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169052.0

Виж тези материлаи:
-   за спина бифида - http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=9240&df=45&dflid=3
-   за фолиевата киселина - http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=713&df=45&dflid=3
http://zachevane.dir.bg/_wm/anketas/index.php - тук прочети кометарите

Чети и се информирай, явно нашите доктори не искат да я свършат тази работа. Ще успееш, щом си стигнала до тук! Всички ще успеем!

Общи условия

Активация на акаунт