поведение на детето при първо опитване на новата храна

  • 575
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Интересува ме следното:
когато дадохте за първи път нова  храна на детето,
каква му беше реакцията?
Прави ми впе4атление,4е моят бебок,нещо не е в екстаз от
новата храна и май ще из4акам да навърши 6 м и това ще стане само след една седмица.
Този понеделник,дадох за първи път картофено пюре с кърма ,но детето само дето не го повърна,не го изплю,но физиономията му добре показваше,колко е отвратено Sad
Дадох съвсем малко и като видях,4е няма страни4на реакция, направих един ден по4ивка и прибавих след 2 дена тиква в картофа,за да му е по-сладко и пак с кърма за по- познат вкус,но само се смееше,бръм4еше  и връщаще по4ти вси4ко,страх ме е да настоявам,за да не вземе да намрази храната Sad
Така ли реагират вси4ки деца в на4алото ,или ние просто не сме готови за захранването?
Опитвам се да дам пюрето след кърменето в 11h-/като из4аквам да мине поне 30-40 мин след млякото ина4е няма да иска да яде съвсем/
Ващите деца цупеха ли се в на4алото или  веднага запо4наха да хапват пюрета и каша с голям апетит?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Детето ми яде всичко с апетит.Зее като гардже за всяка лъжица.И е така още от първия път, когато яде тиква на 5 м. и 20 дни.Но - и до днес, на първата лъжичка от храната прави физиономия все едно го е гнус от това, дето му е в устата Sick , сякаш ще повърне всеки момент Sick , но на втората вече няма проблеми.Не знам защо е така, но е факт.
Ако обаче имаш и най-малки съмнения, че бебчо не е готов за захранване, по-добре изчакай, не гониш норматив в крайна сметка Wink Успех!

# 2
Спокойно, всички правят така Grinning

# 3
  • Мнения: 2 655
Aз захраних АЛИ на 6 месеца точно с оризова каша. Нея я хареса и не се е мръщила, но на картофа цели 4 дни прави физиономии. Не се притеснявай. Просто му дай време да свикне. След сладкото майчино млекце всяко друго ново папо не е най-вкусното нещо на света. След няколко дни вече няма проблем. Като си види купичката пърха като пеперудка.  Laughing Надявам се и при Вас да дойде апетита.

# 4
  • Мнения: 918
При нас реакцията беше същата, но според мен това се дължи не на това, че не му харесва, а просто защото е нещо ново като усещане.

# 5
  • Мнения: 4 244
Ми то си е нормално
Я да те питам теб като идеш на ресторант и ти сервират нешо дето досега не си близвала, каква физиономия ще направиш, а?
Ми то е пило само мляко до момента, знае му консистенцията, вкуса и всяко друго нещо трябва да се провери
И двете ми деца имат снимки точно в тия моменти и сега си умриам от смях като ги гледам - едни намръщени, всичко под съмнение, направо невероятни.
Пробвай различни пюренца за да разбереш кое ше му допадне като вкус и продължи с него, а после слага към него нещо друго.
Така ще мине по леко

# 6
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз дадох на Вики първо картоф  и после картоф с морков за по-сладък вкус. Цяла седмица ми скъса нервите, щом й допра лъжицата до устата и духа и всичко се разхвърча и се омазва.... Прочетох тук във форума статията за захранване и научих нещо много съществено,че бебетата имитират майките при хранене - и взех две ябълки да мляскам докато й давам пюрето и зверчето прояде #Milti  Оттогава само с ябълки Mr. Green  и си яде пюрето, но на първата лъжичка и тя винаги се мръщи, а след това няма проблем....

# 7
  • Мнения: 516
Благодаря ви за отговорите,ще се опитам да съм по-търпелива със захранването.Днес пак предложих перфрктно пасирана тиква с картоф и постепенно разредих с малко кърма,но бебо само се омаза като паля4о,бръм4а,плези  се и това беше ooooh! /и аз дъв4их насреща ,но неще,само му е забавно/
Ще му дам тази седмица по4ивка и ще му предложа както казвате някаква друга храна следващият път-може пък да хареса оризовата каша.
Абе,явно така ще е- ще опитваме по малко от това - онова и накрая ще му хванем цаката Simple Smile

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А иначе показва ли, че иска да яде от вашите чинии? Ако му дадеш парченце от твоята чиния, какво прави?

# 9
  • Мнения: 516
Цитат на: boo
А иначе показва ли, че иска да яде от вашите чинии? Ако му дадеш парченце от твоята чиния, какво прави?

Бу,несъм му предлагала от моята 4иния храна,но определено ако му е криво и седна да ям с/у него ,веднага мирясва и запо4ва да ме гледа втрен4ено и се подсмихва.На два пъти сутрин докато си ям овесените ядки ,от ъгъл4ето на устата му тръгва лиги4ка и се облизва Laughing
Ще го наблюдавам тези дни как ще реагира ако му поднеса нещо от моята 4иния...

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако не посяга да бръкне в чиниите ви и подобни признаци, може би няма нужда още, а можеш да изчакаш 1-2 седмици?

# 11
  • Мнения: 516
Цитат на: boo
Ако не посяга да бръкне в чиниите ви и подобни признаци, може би няма нужда още, а можеш да изчакаш 1-2 седмици?

Май ще из4акам една седмица,нищо няма да му стане,от гърдата не се отказва,така,4е няма да остане гладен Laughing
Искам само да попитам,колко време може да стои замразена във фризера,пасирана тиква с картоф?
Още докато беше гореща сместа я разлях във форми4ки за лед и след като истина,замразих в камерата и прехвърлих куп4етата в стерилизирана торби4ка.Ако ползвам тези куп4ета след седмица и половина да ре4ем,ще има ли проблем или по-добре да сваря нови зелен4уци?
Колко време държите в камерата зелен4уци,приготвени по този на4ин?

Общи условия

Активация на акаунт