Какво ми се случва??? - МОЛЯ ЗА МНЕНИЕ И СЪВЕТ!!!

  • 2 226
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета!
Ще се опитам кратко и изчерпателно да опиша ситуацията и проблема:
Със съпруга ми опитваме да си направим бебе вече осми месец и резултатът все е  EFN В края на април ми беше последната менструация и след като кръвотечението спря, отидох на лекар - при прегледа се видя доминантно фоликулче от дясната ми страна и доки ме посъветва да ловим ову-то от 27.04 до 01.05 и каза, че всичко ми е наред. Така и направихме и както е видно от графиката ми, според БТ и тестовете, май не сме изпуснали момента (което, разбира се, все още нищо не означава, но поне има минимален шанс). Вече минава една седмица от овулацията и през последните три дни не мога да позная тялото си: ходи ми се по малка нужда три пъти по-често от друг път, невероятно силни (понякога остри, понякога притъпени, но буквално нетърпими) болки в кръста, преминаващи и по целия гръб, болки ниско в корема (едно гадно дърпане, всякаш някой иска да ми изтръгне пикочния мехур),  заболява ме и главата като от удар с тъп предмет, от всичко това ми се вие свят и ми се гади. Не съм някоя глезла и прага на болка ми е сравнително висок, но тези болки направо ме съсипват, губя буквално звук и картина - туширам ги с Aulin 100mg. и 20-тина минути след едно прахче мога да заема седнало положение. Всичко това не е постоянно, а е на тласъци и търпя да не пия болкоуспокояващото, докато не настъпи сериозната криза (малко преди да припадна от болка). Болките са придружени от нещо като втрисане - висока Т на тялото и ледени ръце и крака. При усилване на болката запова да ми пари лицето, а пръстите ми посиняват от студ. Няма как да съм настинала - пазя се и не пускам дори климатика, точно, за да не настина.

Някой има ли идея какво може да ми се случва? Случвало ли ви се е нещо подобно? Твърде е рано да има каквито и да е симптоми, нали? .... и, ако случайно е станало бебе, дали е допустимо да се пие Aulin?

# 1
  • Мнения: 364
Кръвен тест! Peace

Ще чакаме да кажеш, какво става!
Не искам да правя заключения, няма смисъл. Ако не си бременна, излишно ще те навием и ще се разочароваш! Затова - кръвен тест. А, ако имаш здрави нерви, изчакай още малко и направи уринарен тест.
Стискам палци!!! Praynig Praynig Praynig
 Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 660
lawyer, стискам палци да се е получило.  Praynig Praynig Praynig А за Аулина - при предишната ми бременност доктора ми беше казал, че мога да го пия. Но нека и други момичета да ти кажат, а най-добре е да се консултираш с лекар!

Ако това може да те успокои - преди 2 седмици и мен така зверски ме болеше глава, че ми идеше да ревна с глас. Кошмарно беше. И аз така - един-два пъти пих Аулин, за да мога изобщо да дишам. Миналата седмица видях  EFP , та си мисля, че моооже и това да е симптом. Казвам може, за да не те навивам прекалено!

Стискам палци!   bouquet

# 3
Много ви благодаря, мили момичета!
... на никакви симптоми не се връзвам, докато не видя двете черти след закъснение  - преди беше голямо взиране, все нещо съвпадаше с изброените "ранни симптоми" и все пак - нищо и половина, стига толкова!
.... понеже до сега никога не съм била така зле и такива странни силни болки нямам нито при цикъл, нито дори, когато си бях завъдила цистит преди няколко години.... и исках да се посъветвам с вас, друго си е да си споделиш Rolling Eyes
... а и не, че не ми е приятно да си мисля за симптоми, все пак надеждата умира последна, но вече гледам по-песимистично или може би по-обективно на това след седем разочарования  Confused

# 4
  • Мнения: 3 675
Дано, лейер да се похвалиш с положителен тест. То и аз съм в положение на изчакване, но нищо не ме боли за сега.Имам само слабо главоболие. От седмица съм с настинка и понеже носа ми тече като водопад, едва днес се реших да си взема парацетамол и витамин С, както ме посъветваха момичетата в форума. Не знам дали в твоя случай може да се пие алулин, но в аптеката специално попитах дали мога да пия тези лекарства при евентуална бременност.Успех и скоро да се похвалиш с  EFP newsm10

# 5
  • Мнения: 3 675
Погледнах графиката ти и като гледам бебчо може и да е станало. Имаш температура над 37, което е добре. Ако цикъла ти е кратък, можеш да направиш и тестче. Но съвета ми е да изкачаш до 29-30 ден,така е по-сигурно. Ама аз до 24 едва изтрайвам. smile3502 smile3503

# 6
здравейте.според мен проблема е 4е много мислиш дали има бременност или не.Истината е че трява да се абстрахираш от това дали е станало оплождането или не.Казвам го от опит,защото бях така преди 3 месеца /станало ли е и тн./и след много симптоми на 20ден закъснение ми дойде с яки кръвоизливи-спонтанен аборт.
Сега се опитвам да не мисля ,кога ще стане бебето и няма да правя тест до към 40ден от последния цикъл.
Дай боже да ме огрее ,а и теб също!

# 7
iv4eto.., много съжалявам, преживяла си нещо ужасно, от сърце ти пожелавам следващия път всичко да е наред. Благодаря ти, че ми напомняш колко важно е търпението. Все пак е Божа работа кога ще се случи чудото.

gitadam, и на теб стискам палци да се е получило и да се похвалиш в най-скоро време. Да, цикълът ми е от кратките 24-25 дни, календарът сочи, че трябва да ми дойде на 11-ти (сега в петък), но аз съм се настроила за чакане до понеделник.

Днес болките продължават - този път от сутринта, гади ми се от болка, не мога да се изправя и този път много осезаемо се усеща в дясно на корема (като някакво мускулно схващане с тъпа постоянна болка), придружени са от топли вълни и отново главобол... вече четвърти ден, снощи беше страшно newsm45 пак Аулин, заедно с Oscillococcinum и витамин С, като при настинка, Т снощи беше 38.3. Хем съм гладна, а като видя храна дори не мога да я помириша, а и с любимото сутрешно кафе от два дена сме врагове ... Адски ми е зле - и не се подобрява, а се засилва... тази сутрин вместо кафе, направо аулинче, с огромно усилие си влязох в колата, болката от дясно не ми даваше да седна...охх не знам, дано не ми се случва някоя гадост

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 11:29 от lawyer

# 8
  • Мнения: 1 765
Лойер...аз всички ги пращам на лекар....но....като седнеш усещаш ли все едно колче ти се забива....Внимавай и отиди на лекар по-добре, вместо да си правиш експерименти, защото при такава температура може и някакво възпаление да е налице...не искам да те плаша, но колкото по-скоро отидеш толкова по-добре!

Успех и стискам палци всичко да е наред  Peace

# 9
 комикс, много си права, ще взема да звънна на доки, защото не колче, ами цял камион с колчета минава през мене, дори и в легнало положени, когато не съм пила болкоуспокояващо

.... ще кажа резултати....

# 10
  • Мнения: 902
lawyer, можеш да опиташ със свещички Тилкотил. Могат да се прилагат при бременни и понякога са по-ефикасни от Аулин. При мен Аулинът не действа, за сметка на Нимезил. Той е със същия състав, но явно някое от допълнителните вещества е по-добро.
Късмет.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Lawyer,дано всичко е наред.Пиши като се върнеш от док.ще стискам палци да се похвалиш!!!

# 12
След обяд отивам при личната лекарка, за да диагностицира - може да е грипче, може при това променливо време да ме е тръшнала някоя настинка, може дори да е песъчинка в бъбреците или възпаление от каквото и там да е естество... като ме прегледа ще видим какво ще излезе от цялата сага... Cry

# 13
  • Мнения: 3 675
лейрче, отивай на лекар. След ову и при евентуална бременност е нормално да имаш температура 37.1-2, но твоята щом е 38 си е опасно. При всички положения може да имаш някакво възпаление или грип при тази температура. Ще стискам палци нещата при теб да са наред и искрено се надявам в понеделник и двете щъркела да зарадва с приятна новина. На мен трябва да ми дойде на 14, понеделник.Не ни остава нищо друго освен да чакаме и да се надяваме. smile3521

# 14
след четири часа вече ще съм минала при личната лекарка, много е добра в диагнозите и ще знам какво ми се случва... а иначе сутрин Т май е нормална за периода не минава 37.6, снощи я измерих късно след активен и напрегнат работен ден, а и болките, може и за това да е била 38.3, ама външно не бях гореща - даже ръцете и краката бяха на ледчета, казах на мъжа ми да ме цунка и го питах, според него, дали имам Т, той каза: ами, Т!!! ти си по-студена и от мен!, много се учуди като му казах, че е 38.3, а меря с два термометъра за всеки случай - еднакви показатели... we'll see

Общи условия

Активация на акаунт