Бенки

  • 1 328
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
На Калоян тази година, след като няколко пъти бяхме на слънце, му се появиха нови 3 бенки по лицето  Shocked Имаше само една малка на носа, а сега още 3.  newsm78
И това на слабо слънце.  Shocked
На вашите деца появяват ли им се така лесно бенки и дали трябва да се консултирам с лекар?  newsm78

Не знам дали има общо, но мъжът ми е целият в бенки. Е, не целият, де  Grinning ама има доста по тялото.
 

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дребната е почти на 3г. и вече има 4 бенки. Появиха се в рамките на една година.
Според мен има наследствен момент. На дъщеря ми и на племенника, на една и съща възраст се появиха бенки на сгъвките на крачето, т.е. на едно и също място. Да си ги познаваме  Wink
Напълно възможно е таткото да му е предал "гостоприемство" към бенките.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
И моите деца имат на същите места бенки,като мен..Появиха се почти изведнъж.За много кратко време.

# 3
  • Мнения: 2 751
Малко се поуспокоих.
 Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 587
И на моя син се появиха бенки миналата година.Лекарката каза,че бенки,които не нарастват,не си променят формата,не нарушават релефа на кожата-не са опасни.Разбира се ти винаги може да попиташ личната си лекарка за да си по-спокойна.

# 5
хората които имат бяла кожа са склонни към бенки.Изрично е противопоказно стоенето на слънце.Колко повече стоиш толкова по бемки растат.
Казвам го от опит и от лекарска консултация

# 6
  • Мнения: 2 751
ДА, Калоян е с бяла кожа.
Ама как да не стои на слънце? Това значи да стоим вкъщи.  newsm78
Трябва да го мажа явно повече...

# 7
  • Мнения: 539
Кали, и при нас е същия случай, и аз бях пуснала такава тема преди време. И на двете деца им излизат бенки, вчера на консултацията на Калина, докторката каза че  е напълно нормално ако родитлите имат и децата да имат, дори и на същите места.

# 8
  • Мнения: 303
А как стои въпроса със солариумите-знае ли някой?В смисъл,дали вреди на бенките?
Аз имам бенка отстрани на устата,точно като Синди Крауфорд-голяма е около 1 см в диаметър и ще я махам оперативно,но наесен-предпочитам да ми остане белег,отколкото да рискувам като се излагам на слънце.
А за детето-мажи го със слънцезащитния крем на "ЧИКО",не знам кой фактор е-но е най-високия.Моето синче е мн.бяло и ми препоръчаха този крем.

# 9
стои се на слънце за малко с uv защитни кремове.така че хората с бемки само с кремове и на слънце за малко:)

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А как стои въпроса със солариумите-знае ли някой?В смисъл,дали вреди на бенките?

Кожата реагира по един и същ начин на слънце и солариум. След солариум ставам цялата на лунички, така както и след плаж.
Аз също съм с много бенки и през последните години много се увеличиха, та направих консулт с дерматолог. Той ми каза, че с възрастта също се забелязва увеличение на бенките, петната и т.н. 
Кожата на дъщеря ми е много бяла и сега вече има 5-6 бенки по тялото. Че и петното си съм и предала.

Общи условия

Активация на акаунт