избираш ли дете?

  • 4 685
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 932
А ако искаш да осиновиш точно определено дете?Възможно ли е изобщо?

# 1
  • Мнения: 2 722
Невъзможно е да осиновиш определено дете по твой избор - принципа сега е, че се търсят подходящи родители за детето, а не както е било преди години - да се търси определено дете за родителите, отговарящо на изискванията им.

# 2
  • Мнения: 288
   
Невъзможно е да осиновиш определено дете по твой избор - принципа сега е, че се търсят подходящи родители за детето, а не както е било преди години - да се търси определено дете за родителите, отговарящо на изискванията им.
Аз едва сега тръгвам по пътя на осиновяване на дете и имам много въпроси. Как се определя кои родители са "подходящи"за детето. Например две малки бебенца с еднакъв произход, оставени в дом- кой би могъл, и по какви критерии, да каже кое семейство е по-подходящо за едното, а неподходящо за другото? Има ли критерии, които определят какви осиновители са по-подходящи за 2 годишно дете, и какви- за 6 месечно. Изобщо има ли някаква яснота и правила, или не?
  Като се попълва декларацията нали осиновяващите пишат изискванията си? Защо се прави това, щом принципът е да не се поставя на първо място желанието им, а потребностите на децата?
 

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
   Аз едва сега тръгвам по пътя на осиновяване на дете и имам много въпроси. Как се определя кои родители са "подходящи"за детето. Например две малки бебенца с еднакъв произход, оставени в дом- кой би могъл, и по какви критерии, да каже кое семейство е по-подходящо за едното, а неподходящо за другото? Има ли критерии, които определят какви осиновители са по-подходящи за 2 годишно дете, и какви- за 6 месечно. Изобщо има ли някаква яснота и правила, или не?
  Като се попълва декларацията нали осиновяващите пишат изискванията си? Защо се прави това, щом принципът е да не се поставя на първо място желанието им, а потребностите на децата?
 
Мила *зън-зън*, не мога да отговоря на твоите въпроси, не знам дали някой изобщо може да отговори. Факт е, че по някога предлагат детенца, които не отговарят на желанието на осиновителите. Факт е, че някои осиновитеи чакат с месеци, дори години, а някои имат късмет (да са живи и здрави късметлийките - аз много се радвам за тях и в никакъв случай не искам с този постинг да кажа нещо лошо Laughing). Важно е, колко ограничения ще направиш в декларацията - произход, пол, възраст, дирекции и т.н. Колкото повече са ограниченията, толкова повече се стеснява кръга на децата, които може да осиновите.
Ще ти кажа и моето мнение, защо питат осиновяващите за изискванията им - това също е важно, защото ако осиновителят има някакви претенции, Закрила на детето трябва да са наясно, например ако не желаете да осиновите дете с увреждания, по-добре да се знае, за да ви се предлага такова детенце.
Желая ти успех

# 4
  • Мнения: 288
   Благодаря, Фоксче! Надявах се, че все пак има нещо ясно, но уви! Дано да не чакаме дълго и да се срещнем точно с нашето детенце! Успех на всички!  bouquet

# 5
  • Мнения: 921
Надявах се, че все пак има нещо ясно, но уви! Дано да не чакаме дълго и да се срещнем точно с нашето детенце! .....
1) Здравей мила *зън-зън* и добре дошла при нас.  Hug Намерила си точното място да споделиш своите проблеми. Тук ще намериш подкрепа и разбиране от всички, които вече са минали или сега минават по твоя път. Ако нещо те притеснява - пиши - тук има много хора, които ще ти отговорят достатъчно компетентно от личния си опит.
2) Не се отчайвай и продължавай да се надяваш, както всички тук и скоро и твоя дом ще бъде озарен от детски смях! И това ще  бъде точно вашето дете и никое друго .....  Laughing Simple Smile Grinning

# 6
  • Мнения: 932
Да,така си и мислех.Добре,ако знам,че еди кое си детенце се търсят родители...как мога да 'вляза' в списъка на желаещите да го осиновят?

# 7
  • Мнения: 932
Ох,сигурно звуча много наивно...и съм наивна по отношение на осиновяването,но просто нищо не знам по въпроса.Също-двойки живеещи в чужбина имат ли шанс?

# 8
  • Мнения: 2 084
Бог праща при теб твоето дете. Бяхме си написали едно дълго списъче с изисквания за нашето бебе. Сега си имаме две слънца братчета близначета, единият е с вродена малформация на небцето. Изобщо не ми мина през ум какви са ми изискванията, когато ми се обадиха за децата.
А "избирането на дете за родителите" е според мен по-добрия вариант.
 Не знам как го правят това социалните работници и каква интуиция развиват всички тези срещи с кандидатите за осиновяване, но нашите деца много приличат на нас - по темперамент, по характер. Дори по нещата, които предпочитаме да ядем - единият е по-близнак на тате, а другият - на мама. Единият като мама докато не си изпие "сутрешното" е по-добре да не го закачаш, а другият като тате, преди да си е отворил очите започва да приказва.

# 9
  • Мнения: 2 722
Първо да кажа добре дошла на зън зън
Тук ще намериш много приятели, надявам се ще се почувстваш по-уверена и по-спокойна - поне на мен това ми помага.
По темата - нас ни избират, но не ви ли прави впечатление поразителната визуална прилика на децата с нас. Това което пише калина за темперамента също е вярно, за това според мен наистина е важно до каква степен социалният работник си е свършил работата и се е опитал максимално да предаде в доклада си духа витаещ в семействата ни.
Благодарна съм на нашата социална работничка че успя!

# 10
  • Мнения: 932
Сигурно е така.И да,разбира се,че е Божия воля какво ще се случи.Аз просто искам едно определено детенце-не знам защо,мисля си за него постоянно.Не защото отговаря на някакви изисквания,а...необяснимо е.

# 11
  • Мнения: 288
  Благодаря, момичета, за топлото посрещане! Дано наистина социалните работници са добронамерени и съпричастни към нашите проблеми. И моето мнение е , че осиновените дечица изключително много приличат на родителите си, може би това е Божията промисъл.
  Ира, дано да се осъществи твоето желание да гушкаш като майка детенцето, което си обикнала. Може би има някакви начини, щом го искаш, ще успееш. Успх и късмет на всички!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 919
 Hug желая късмет на всички, нека всеки получи така желаното детенце. Praynig

# 13
  • Мнения: 690
  Благодаря, момичета, за топлото посрещане! Дано наистина социалните работници са добронамерени и съпричастни към нашите проблеми. И моето мнение е , че осиновените дечица изключително много приличат на родителите си, може би това е Божията промисъл.
  Ира, дано да се осъществи твоето желание да гушкаш като майка детенцето, което си обикнала. Може би има някакви начини, щом го искаш, ще успееш. Успх и късмет на всички!  bouquet
Определено социалните работници са добронамерени. Отделен е въпроса колко професионално могат да преценят от няколкото срещи с семейството и да представят в доклада реално ситуацията. Лично моето мнение е, че от проведените 3 срещи с нас, соц. работник не може да ни предцени като хора. Но приемам нещата такива каквито са. От една страна един соц.работник прави проучването и доклада, а после друг социален работник в дома (или институцията - наричайте го както искате), след като на някое дете са му готови всички документи и е готово да намери своите мама и татко, започва да пред ценява - тези искат  .... възраст, пол, етнос - става / не става. Действат едва ли не бюрократично и по бумажки, но е факт, че се справят в много голям %.
Всички се водят от идеята на детето да е добре. Когато си поставил някакви "изисквания, т.е. очакванията за твоето дете", ако ти предложат дете извън тези очаквания - е може да не се грижиш достатъчно добре за него, няма да си добър родител. Глупаво е нали??? 
И ще дам един много обикновен пример. Моя приятелка, дъщеря и е съученичка и приятелка с моята Лили, когато беше бременна с второто, на шега винаги казваше "дано второто да е момче и да е по кротко от каката". Е , и второто е момиче и се оказа, че каката е по кротката. И сега и малката е вече ученичка, а моята приятелка ходи всеки месец на фризьор и използва "лонда колор" и е добра и щастлива майка.

# 14
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 800
Aз разбрах, че принципа е да не може родителя да избира детето, а самият родител да бъде избран ЗА детето. Но искам да питам друго. Да речем съм отишла 3-4-8-10 пъти на посещение в някакъв дом. Там се влюбвам в някое детенце, просто усещам връзка с него. Има ли възможност в такъв случай да осиновя точно това дете, на което съм почувствала майка (примерно) и което вече обичам?

Общи условия

Активация на акаунт