Амниоцентеза в Шейново

  • 2 417
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте, предстой ми амниоцентеза в Шейново в петък и искам да попитам няколко въпроса момичетата, които са направили това изследване скоро там.
1. Ще трябва ли да остана за наблюдение след манупулацията или ще ме пуснат в къщи? Колко дена ще е необходимо да лежа?
2. След колко време излизат резултатите?
3. Имате ли някаква представа от цената на изследването? По принцип съм здравноосигурена, но нямам направление.(лекарката, която ме изпраща не работи със ЗК). Освен това съм с отрицателен резус фактор и малко се притеснявам дали ще имат Анти Д имуноглобулин и колко ще ми струва?

Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 069
Не бих ти препоръчала Шейново.
Това може и да ти помогне: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2

# 2
  • Мнения: 1 098
Здравей на мен ми я направиха в Тина Киркова, но изследването беше проведено в лабораторията в Майчин дом. Водеха ме, че съм в болницата 3 дни, но аз отидох предния ден да дам кръв и урина и ме пуснаха, на следващия ден ми я направиха. Отидох в 8 и си тръгнах в 4 след обяд. Резултатите ми излязоха за малко по- малко от 3 седмици. За амниоцинтезата платих около 200, но не си спомням точно колко, бях мн ошашкана. Успех! Става бързо и безболезнено! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Благодаря, emoli!
Не искам да коментирам защо ще правя амниоцентеза в Шейново,а не в Майчин дом, решено е вече, нито пък защо въобще ще правя амниоцентеза.
Използвах и търсачката вече, всички теми прочетох (не само в този форум, а и в зачатие и дир-а), даже имаше едно от скоро свързана пак с амниоцентезата в Шейново, която беше публикувана ттук. За съжаление темата беше отишла в съвем друга посока (какво е БХС, какво е амниоцентеза, защо авторката ще си прави амниоцентеза, защо точно в Шейново и т.н.) и не можах да получа много полезна информация. 

За това пуснах и тази тема - моля, ако някой скоро е правил амниоцентеза в Шейново и може да отговори конкретно на тези въпроси да го направи.

borianna - Благодатя ти! На мен не са ми искали кръв и урина, но все пак ще си взема последните резултати от кръвните изследвания.  Пък и много се притеснявам за резус фактора и ваксината. То и аз много ще се ошашкам, знам си, но дано таткото да може да е повечето време до мен за подкрепа. Simple Smile А може ли да ми отговориш колко време след това трябва да лежиш и да внимаваш повече?

# 4
  • Мнения: 3 069
От мен пожелание за успех и добри резултати  bouquet
Приятелска прегръдка Hug
Дано се включат и други мами които са правили амниото!

# 5
  • София
  • Мнения: 14 512
Здравей, аз правих амниоцентеза в Шейново през декември. Може и мен да си чела, където се оплаках от процедурата там.
На въпросите ти-не се лежи там-ходи се сутринта, регистрират те, извършват манипулацията и си отиваш, полага ти се един месец болнични, аз ползвах 10 дни-достатъчни са за почивка.
Процедурата струва 130 лв., ако искаш и пола на детето-160 лв.
Резултатите излязоха след 2 седмици. Аз също съм отрицателна и искаха да си купя инжекция, но подписах декларация, че бащата е отрицателен и ми се размина, иначе не се съгласяват да я правят.
Накрая-защо съм недоволна-правиха ми амнио с обяснението, че ще покрие всички генетични рискове-накрая получих изследване само за три хромозоми и се побърках от нерви и се свързах с Кременски от МД и той ми извади и другите изследвания. Просто се оказа, че в МД обработват пробите от цяла България и изследването е безплатно, а другите болници си прибират парите само. но ти явно си имаш причини да я правиш в Шейново-там я прави Велев. 

# 6
  • Мнения: 1 216
Ако си правиш амниото по твое желание - плащаш, ако си след БХС с резултат висок риск или ако си над 35 ти е безплатно.
Изследванията така или иначе се правят в Майчин дом.
Така или иначе ще те пуснат веднага след изследването
Резултатите в МД ги дават най-бързо 7дни за 1вите резултати за Даун  и пола и 21 дни (3)седмици за други хромозомни изследвания.
В Шейново трябва да имаш много надежден лекар, аз имам приятелка препатила оттам, отделно и всичко изговорено във форума!
Стискам ти палзи!
и да знаеш, че не боли!

# 7
  • Мнения: 764
Не съм правила амниоцентеза,но като лежах в МД имаше момичета,на които им правиха.Искам да те успокоя,че не боли въобще,всички така казваха и не лежаха после,а си тръгваха..И все пак ще ти кажа,ако имаш възможност да я направиш в МД.Успех!

# 8
  • Мнения: 1 098
Ивон, полежах си в нас три дни Hug

# 9
  • Мнения: 222
Izviniavam se za latinicata, no neshto mi se e skapal PC!!!

Sega na vuprosite ti: az pravih septemvri na 2005g, ne e mnogo skoro, no niakoi neshta ne sa se promeniloi. Kato naprimer tova, che ia pravi Velev. Dobur e! Ne boli, i ne e neobhodimo da se ostava v bolnicata. Pone pri men niamashe nujda. Otivash sutrinta, populvash deklaracia, che ti sa izvestni i priemash vsichki riskove ot amnioto i ti ia praviat v kabineta po jenska konsultacia. Pri men struvashe 75lv. Izsledvat se 4 vida zaboliavania- Daun, Eduards, Paterson i chetvurtoto  go zabravih. Tova sa 13-ta i 21-va hromozomi.Rezultatite izlizat za okolo 3 sedmici. Ako neshto sum propusnala- pitai! Stiskam palci vsichko da e nared Hug

# 10
  • Мнения: 1 098
И на мен ми отговориха само за трите най- често срещани хромозомни болести, в тях включително Даун

# 11
  • София
  • Мнения: 14 512
Да, правят само на три болести-а думите на лекаря бяха-ти си над 35 г., ще направим амниоцентеза и ще покаже всичко-без БХС, без фетална-показва, ама трънки. Само пари да прибират.

# 12
  • Мнения: 375
Късмет! Това е.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета благодаря ви за отговорите! За съжаление ми казаха да си взема резултатите след 2 седмици, опасявах се, че те ще включат само бързия тест и така се оказа като ви чета. Просто съм бясна!  #Cussing out #2gunfire

Иначе си търсих сама Анти Д-то, нямаше никъде и какво ли не направих, за да я намеря, висях половин ден в Шейново, докато ми оформят документите. На всичкото отгоре платих 150 лв. за амниоцентезата и 30 лв. за един ден болничен престой (т.е. висенето по коридорите). Сама процедура мина бързо, после обаче имах контракции и сега ще се пазя. Все още ме е страх, че може да стане нещо! Поех риска от спонтанен аборт обаче, не за да ми пробутат само бързия тест! Идва ми да ги убия.....

yovanka- кажи ти кога се свърза с доц. Кременски? Как успя да уредиш всичко? Ако трябва ще доплатя още, всичко ще направя, просто искам да съм сигурна, че ще ми направят пълното изследване и всички резултати.....

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 14:10 от Ивон

# 14
  • София
  • Мнения: 14 512
yovanka- кажи ти кога се свърза с доц. Кременски? Как успя да уредиш всичко? Ако трябва ще доплатя още, всичко ще направя, просто искам да съм сигурна, че ще ми направят пълното изследване и всички резултати.....
Веднага като излезе резултата-една сестра ми го пробута с думите, че Велев казал всичко е наред и тово е. Гледах, гледах листа и избеснях-написах бележка до Кременски в един друг фору, където той дава консултации, на другия ден човека ми се обади и ме покани в лабораторията да ми обясни нещата. Консултациите са безплатни.



[/quote]НАЦИОНАЛНАТА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ и ЦЕНТЪРА ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА се предлагат ежедневно от 9 до 15 часа висококвалифицирани консултации.
Не е необходимо направление.
Необходима е цялата налична медицинска документация по случая (епикризи и предварителни изследвания).

Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ ”Майчин дом”
НАЦИОНАЛНА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ
ЦЕНТЪР ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА
Лаборатория по молекулярна патология
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща: kremensk@medfac.acad.bg

За повече информация в електронната страница www.lmpbg.org

Бъдете здрави

проф. д-р И. Кременски
Национален консултант по “медицинска генетика”
Началник на Националната генетична лаборатория
Координатор на Център по молекулна медицина

ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕ

П.П. И хормонални също, забравих да добавя.

Общи условия

Активация на акаунт