Домашни месни пюрета-коя част на пилето ползвате?

  • 1 140
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Вчера се снабдих с една домашна млада кокшочица та се чудех коя част да отделя за бебка и коя да изядем ние Grinning.Мислех си само гърдите да й оставя.Вие коя част от месото ползвате?

# 1
  • Мнения: 27 524
Без значение, важното е изчистиш кожата. Всяко месо от пилето е ок.  Peace
Аз слагам кълката (долната част на бутчето), защото често бялото месо остава жилавко.

# 2
  • Мнения: 124
Още не смея да дам месце, но съм чела че от гърдите се взема. Особено при захранване.
Успех!

# 3
  • Мнения: 1 230
Бутчето - месото е червено и е добре за желязото.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Давам от гърдите.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Все още правя от бялото месо,на наистина не е толкова крехко/затова и правя рядко/.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Бялото месо.

# 7
  • Мнения: 4 399
Първия път бях купила бутчета, но след това започнах да купувам по половин пиле, тъй че на практика всички части давам, без вътрешностите разбира се.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бялото месо

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Понякога копувам пилешки филенца,друг път бутчета,махам кожата и и приготвям.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Бялото месо давам аз

# 11
  • Мнения: 267
Мерси за отговорите! Мисля,че за сега ще й давам само бялото месо а за по-нататък може да включа и останалото!чувала съм, че в бутчетата се събирали всички отрови,с които ги тъпчат пилетата! newsm78 не че съм сигурна в това

# 12
  • София
  • Мнения: 15 216
И друг път съм го писала това, сори на тези, които ще го прочетат на n-ти път.
Преди време една майка, която живее в Израел писа, че тамошните педиатри съветват при приготвяне на домашно пюре с купено месо първата вода, в която месото ври 10-тина минути, да се изхвърля. Голяма част от т.нар. "отрови" се отделят в нея.

# 13
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пилешките гърди. Peace

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Педиатърката каза да давам от тъмното месо, но на мен ми е противно само като го гледам и за това готвя само с пилешки гърди.

Общи условия

Активация на акаунт