Moля за съвет...

  • 5 073
  • 72
  •   1
Отговори
 Здравейте,
това може би е стара тема и се извинявам, че я започвам пак...
Аз съм на 22, проблема е в това, че преди месец, ходих при гинеколог и деагнозата беше кистозни яйчници. Много се изплаших, защото доктора каза, че ако искам деца, трябва да ускоря заплануването им, а приятеля ми още не мисли за тези неща. Доктора ми изписа "Регулон", каза да ги пия 3 месеца и ме прати да си ходя. Всичко, което разбрах  по въпроса е това, което съм чела по форумите в нета. А имам толкова много въпроси...
Моля Ви да ме ориентирате към някой добър гинеколог в София, който може да ми обясни нещата.

# 1
  • Мнения: 1 335
Здрасти!
Не се плаши първо. Второ - смени си гинеколога! Как я установи тая диагноза? УЗИ, хормони, какво? Какъв тип са кистите? И какво е това за ускоряването на заплануването!!?? #Crazy Глупости ти е дрънкал! За да се изпише медикамент се правят изследвания; хормончета, за да се разбере какъв е проблема и с кои хормони точно. Просто да се изпише нещо, за да се каже, че е проведено лечение е най-малкото несериозно.  #Cussing out за такива "лекари".
Добри лекари има много, аз не смея да препоръчвам.  Във всички случаи се обърни към лекар от АГ болница; остави кварталните гинеколози.
За лечението с хормонални препарати - много се съмнявам да се получи траен ефект за период от 3 месеца. Даже ми става смешно. Във всички случаи страшно няма, така че не се натоварвай излишно, мила! Hug
Няма да е проблем да имаш детенце, когато пожелаеш това. Поликистозата се лекува, не се притеснявай от това изобщо  Hug

# 2
Благодаря много, това успокоява.
А питам точно за това. Ходих тогава в 22-ра поликлиника, той ме погледна само на ехограф и... така. Питам за доктор, защото не знам нито какви са кистите, нито дали така трябва да се лекуват. Само това, което и аз видях, че са много и малки.
Тогава приятелят ми се побърка с мен, толкова рев... , но ме изтърпя.  Confused
Личен гинеколог нямам в София. Така или инъче мислех да отида до Шейново, но реших да питам и хора, които имат повече представа от мен.

Благодаря отново Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 700
Преди да ти постави такава диагноzа се правят и хормонални иzследвания. ЛХ, ФСХ, пролактин, естрадиол и тестостерон на 3 ден от цикъла. Прогестерон на седми ден след овулация. Има6 ли редовна овулация. Може6 да я следи6 с тестове. Те не са 100% гаранция, но все пак ако ти е редовен цикълът и тестовете са положителни всеки месец, zначи не би трябвало да има6 проблем. На мен съ6то преди месец един некадърен лекар ми постави диагноzа ПКЯ, беz да ми е пуснал хормони. Така ме стресна... А после се окаzа аденом на хипофиzата. И неговото лечение ни6то няма6е да оправи, zа6тото е в съвсем друга посока. Успех и дано при теб всичко е наред.   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 422
НЕЛИ успокой се такива доктори като този при който си била ...............
 С ЛОПАТА ДА ГИ РИНИШ АМАН ОТ ТЯХ
Прочети белия списък с доктори а може и в Шеиново щом така си решила.
УСПЕХ smile3504

# 5
Благодаря!
Mисля, че проблема при мен е , че не знам къде да отида. Не съм решила още точно къде ще е.
За това се обърнах към Вас Wink
А къде се намира този бял списък? newsm78

# 6
  • Мнения: 1 950
В подфорум Здравен справочник.

# 7
  • Мнения: 4 700
ето го белия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0 ,
но погледни и черния. Някой лекари ги има и в двата.

# 8
ако е Димитров от 22 поликлиника в София  НЕ ХОДЕТЕ ПРИ НЕГО Rolling Eyes това ако е доктор аз ще съм балерина в софийската опера  Shockedтой заслужава #2gunfire #2gunfire #2gunfireслед неговите диагнози други лекари са  #Crazy #Crazy представете си мен.

# 9
Aми същият е. Но поразпитах и нищо хубаво не чух за него, а щом и ти така казваш.... #2gunfire
Това си значи, че наистина трябва да ида при друг. А моят проблем започна от това, че 2 месеца подред /сега трети/ ми идва за по 4-5 часа и после 2 дни се доокапва.... и това е. Дали може и нещо друго да е? Или и от кисти се получава?

# 10
мислите ли, че е добре да спра хапчетата докато не ида при втори доктор. Този месец ми дойде за 3 дни, което не е нормално... Т.е. за 3 часа и после се доокапва.
А уж при пукане на кисти трябва да тече повече....
Кажете какво мислите по въпроса.По рано от вторник сряда не мога да ида на доктор/ 15-16-ти . 05/
МОЛЯ.

# 11
  • Мнения: 4 700
аz на твое място може би не бих ги спряла, но непременно бих си потърсила друг доктор. Успех   bouquet

# 12
Благодаря ти Simple Smile
Много ми е притеснено, и не знам ...Шашкам се повече и повече...
А няма и с кого да споделя за съвет, може и да е малко банално от моя страна, но...
Стряскам се, защото съм с един аборт на 17 и сега най-малкото ме стряска. И аз искам бебчета да ми радват живота, макар и селд време... smile3518

# 13
  • Мнения: 4 700
Мила, не се притеснявай. ПКЯ се лекуват, ако иzоб6то ти се потвърди диагноzата. Отиди на свестен лекар и чуй какво 6те каже той. И мен един некадърник така ме бе6е напла6ил преди месец... #2gunfire Каzа ми едва ли не, че няма никога вече да zабременея и се чудил как иzоб6то веднъж съм zабременяла.  #Cussing out  #2gunfire А то се окаzа не6то съвсем друго.   Naughty десетина дни, след като бях при него имах овулация и като по учебник 14 дни след нея ми дойде.  Laughing Не им се връzвай на такива. Желая ти всичко да е наред. Пи6и какво са ти каzали.   bouquet

# 14
MOLYA VI SE DAYTE MI SAVETI.OT EDNA GODINA I POLIVINA SE OPITVAME DA ZACENEM BEBE NE STAVA I NE STAVA. HODIHME NA DOKTOR I MI KAZAHA CE IMAM KISTOZNI YAYCNITSI I TRAYAVA DA SE NAPRAVI LAPAROSKOPIYA. I SEGE NE MOGA DA SE RESA DALI DA GO NAPRAVYA ILI DA POSETYA DRUG DOKTOR.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР!

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 10:38 от Верити

Общи условия

Активация на акаунт