За молбите за детска градина

  • 1 138
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Искам да попитам запознатите кога се подава молба за записване в детска градина ако детето е родено в началото на годината?
Според наредбата в момента , в годината в която трябва да тръгне на година се подават молби.
Ако се спази тази наредба детето ще тръгне на почти 4 години на градина и съответно на 8 на училище.
Какво може да се направи за да се промени или избегне?
Благодаря ви много.

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Детето може да тръгне на градина и преди да е навършило 3 г. Аз подадох молба януари месец и от Юни ако искам мога да го пусна на градина, а тогава той  все още няма да има 3 години. Ако детето е родено януари може да тръгне на градина септември на предходната, т.е.  подаваш молба сега и септември е на градина.
Ако си решила да пускаш детето от Септември не знам дали не си закъсняла.

# 2
  • Мнения: 138
Много ти благодаря за инфото.На мен ми казаха, че не може така и  ще трябва да си чакам реда и затова реших да попитам. Thinking
В закона пишело, че може само в годината,която навършва три.

# 3
  • Мнения: 9 050
За градината не знам точно, но за училището знам, че става дума за учебната година, през която ще навърши 7. А учебната и календарната година се разминават. Може би това важи и за градината.
Дете, което навършва 7 през Януари може да започне училище на 6 години.

# 4
  • софия
  • Мнения: 432
Много ти благодаря за инфото.На мен ми казаха, че не може така и  ще трябва да си чакам реда и затова реших да попитам. Thinking
В закона пишело, че може само в годината,която навършва три.
и при нас така казаха. имаме приятелче, което е 2 месеца по-малко от нас , но е през следващата година и им отказаха.

# 5
  • Мнения: 32
Моето дете навърши 3 години март,подадохме молбата февруари и през септември ще е на градина.

Общи условия

Активация на акаунт