За стимулиране на кърмата

  • 781
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
какви храни се ядат че нещо бебка два месеца подред качва едва 300 гр

иначе вече пия лактогонно средство пък да видим

мерси предварително

# 1
  • Мнения: 313
Най- доброто стимулиране на кърмата е сученето на бебо. Не пишеш как се храните. Имате ли режим? Може да предлагаш по- рядко отколкото на бебо му се иска. Някои си хапват по малко на често и не бива да се ограничават с режим. Пиши повече. Иначе като лактогенни средства аз използвам овесни ядки, бирена мая и много течности.

# 2
  • Мнения: 157
ами само на кърма е още


горе долу на три часа яде, яде и през нощта Sad събират и се 7-8 ядения

иначе пълни памперса всеки памперс ни е наакан (а аз си мислех че вече трябваше да ги разреди нааканите пампи)

# 3
  • Мнения: 983
Ядки -  орехи, бадеми, кисело мляко, аз пия и чай за кърмачки на Хип...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Както ти е казала Сладкиш най-сигурния метод за увеличаване на кърмата е честото сучене на бебето.
Има бебета за които и 300 гр може да са нормално качване, въпреки всички положени услия, но си мисля че във вашия случай ако зачестиш кърменията може да даде резултат.
А това дали количестовото кърма е достатъчно се определя основно по броя напишкани памперси, а не по нааканите.
Пие ли вода бебето?

# 5
  • Мнения: 1 321
Само да допълня освен всичко което другите момичета са ти казали всеки ден поемай доста белтъчини-месо,ядки,кис.мляко,риба,овесени ядки и др.
Успех и разкажи повече. Peace

# 6
  • Мнения: 157
еми мога да кажа че вода не пием от както се е родила съм и давала чайче 3-4 пъти само и това е

иначе тя си е направила режим яде - 1,5 час си играе- 1-1,5 час спи - и пак яде

сега почнах да и давам и от двете гърди
вчера си направих и овесени ядки и май кърмата ми се е засилила като съдя по смученето на малката

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И жито може да си хапнеш, на мен ми помага.

# 8
  • Мнения: 1 117
При мен помагат овесените ядки , пия повечко вода и един чай на Хипп, но него като се сетя Simple Smile

# 9
  • Мнения: 196
Боза,кисело мляко,сокове,лактогенен чай от аптеката, може и на  Хипп,орехи и други ядки,мед,риба,червен лук и всички храни богати на белтъчини(мляко и млечни продукти,месо,яйца) и много плодове и зеленчуци.Избягвай мазнините.Бебето взима предимно белтъчините чрез кърмата,а мазнините се трупат по теб.Най-важното е разнообразно хранене

# 10
  • Мнения: 196
Опа извинявай за яйцата в началните месеци не могат да се консумират яйца,шоколад и цитрусови плодове.Спомням си,че Марти беше на 20 дни,а аз изядох един лимон с кората и той целия се обрина.  ooooh!Ма нямаше кой да ми каже

# 11
  • Мнения: 157
само да се похваля че този месец качихме 600 гр.

при мен подействаха овесените ядки и лактогонните чайове

# 12
  • Мнения: 1 321
Браво много се радвам за вас бъди все така упорита. Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 10 983
Браво! Продължавайте така   bouquet

За яйцата - често хапвам варени яйца и досега не сме имали проблеми, обриване и т.н. Но с цитрусите трябва да се внимава.

Общи условия

Активация на акаунт