за кариерата и бебчето

  • 1 746
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Здравейте всички от Искам бебе,
малко съм объркана и реших да споделя притесненията си с Вас.Този месец е 3тия от както правим опити за бебче.Всичко и на двамата ни е наред, проходимост на тръби, спермограма.На 29 години съм.Много искам бебче, но..предстои ми много интензивна работа през лятото.Всекидневно занимание с много деца (около 50 броики), за които отговарям.Въпроса е ако..стане работата и забременея, дали ще мога да се справям с другата отговорност.Винаги когато съм с децата трябва да съм в кондиция, не трябва да издавам неразположение от някакво естество.Ами ако вземе да ми става лошо, да припадам, да ми се вие свят, да повръщам пред децата...?Доста съм слабичка, и кекава.И на всичко отгоре започвам сутрин рано когато може би се проявяват тези първи симптоми.Мога ли по някакъв начин да взема мерки за облекчаване на първите симптоми и сутрешното гадене.Моля Ви кажете ми нещо успокояващо.Не мога да спра работа, а за отлагане на бебето не може да става въпрос, защото го искаме страшно много! Sad

# 1
  • Мнения: 712
Какво можем да ти кажем? Бебето още не е станало. Може и да стане, може и да не стане в този период. Може и да имаш неразположения, може и да ти мине леко. Ако имаш, може да се повлияват от нещо, може и да не се влияят добре. Божа работа. Така както поставяш нещата, изглежда, че нищо не може да се направи - не искаш да се откажеш от работата (според мен така и трябва, защото ако допуснем само мисълта за бебе да ни променя живота, трябва съвсем да откачим). как да те успокоя... Господ си знае работата. Имай вяра!

# 2
  • Мнения: 9 077
Правете си бебето - другите неща са маловажни.
В крайна сметка, и да повръщаш, и да ти е лошо - тези неща минават, временно неразположение са.
В по-късните месеци може да ти е трудно да работиш, но има време дотогава.
Направете бебето - другото ще си дойде на мястото.
Нали знаеш - идеален момент никога няма да дойде, така че...не го чакайте, а действайте.

# 3
  • Мнения: 1 919
 Hug не го мисли толкова..давай смело пък каквото ГОСПОД е решил!

# 4
  • Мнения: 268
Какво можем да ти кажем? Бебето още не е станало. Може и да стане, може и да не стане в този период. Може и да имаш неразположения, може и да ти мине леко. Ако имаш, може да се повлияват от нещо, може и да не се влияят добре. Божа работа. Така както поставяш нещата, изглежда, че нищо не може да се направи - не искаш да се откажеш от работата (според мен така и трябва, защото ако допуснем само мисълта за бебе да ни променя живота, трябва съвсем да откачим). как да те успокоя... Господ си знае работата. Имай вяра!

роксан ти го е казала идеално  Peace за съжаление забременяването много рядко се оказва концерт по желание, тоест може и да не стане точно когато си мислиш, така че няма смисъл да се тревожиш излишно! а ако дай боже стане и забременееш, мисълта за бебчето и предстоящите вълнуващи моменти ще ти дават сили! успех.

# 5
  • Мнения: 1 291
благодаря Ви от сърце!

# 6
  • Мнения: 4 700
Вие си правете бебето, пък като му дойде времето 6те мисли6. Може никакви симпоми да няма6, при всеки е раzлично. А в краен случай предполагам че няма да е проблем да си вzеме6 болнични. Все пак бебчо е на пъва линия. Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 291
мисля че няма да може болничен-точно в това е проблема че трябва да съм на линия пък и няма кой да ме отмени.Исках да питам, може ли по-някакъв начин да се облекчават първите симптоми на бременност.Някакви лекарства, или билки?Особенно за гаденето

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Не го мисли толкова!!! Живей си живота, работи си, обичайте си се...то бебето когато реши ще си се появи самичко и няма да те пита!
И аз така правех разни планове и сметки, ама си ги правех без кръчмар и затова сега се самообвинявам, ама знам, че скоро и в моя двор ще грейне слънчице! Praynig
И аз го отлагах заради пустата му работа, натовареност, кариера.....
После си виках- ще започнем насен, та да се роди към края на лятото, началото на пролетта, та да си изкарам зимата в къщи.....ама пустата му работа.....пак ме отказа! След това си казах- абе то да се роди напролет, та да му съхнат лесно дрешките!.....Глупачка с глупачките съм! Ядосвам се на себе си! От мисли само за така желаното бебе ми се промени и цикъл и чудо! Затова вече е го мисля толкоз- когато реши, то ще си се появи, знае само че е много желано и чакано!
Успех!

# 9
  • Мнения: 712
да, откак започнахме бебе да правим цикъла ми живее някакъв собствен живот...  Sad

# 10
  • Мнения: 1 291
действително и при мен е така newsm78
винаги цикълът ми е бил точен, но сега взе да ми върти номера.И то някакви такива че да си мисля че може би имам симптоми на бременност.
Гади ми се, закъснява, гърдите болят повече, пробождащи болки, кафеникаво зацапване, и точно реша да си купя тест, и то вземе че ми дойде с пълна сила.Много странно..

# 11
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Миличка, разбирам притесненията ти, но такива лекове, за съжале няма. Но пък, човек има достатъчно сили да се мобилизира в по-особени ситуации. Аз изкарах ужасно първо тримесичие (неразположение от всякакъв вид), но стисках зъби и работех (налагало се е и в събота, и в неделя). Нещата предварително не можиш да измислиш, от само себе си всичко ще се нареди. А и не мисли от сега за неразположение, може съвсем да те отмине.

# 12
  • Мнения: 3 675
Аз може малко да се отклоня от темата, ама пак става въпрос за бебеправене и кариера. Никога не поставяйте кариерата и сигурната работа на преден план, а гледайте да забременеете и да си отгледате детенце. Аз работя във фирма като преводач. Първоначално бях на едногодишен договор, а вече и на постоянен /ама и това не ми дава сигурност, в случай че започнат съкращения/. Загубих почти година време в чакане на постоянния договор и със съпруга ми се пазихме. Вече почти година не го правим, а бебе все още няма. Вярно е,че работата също е важна, но времето си тече. Бебето не винаги става веднага, както ни се иска. А именно ние бяхме с такава нагласа.Сега дори си мислем, че може да има проблем и ще чакаме още 2 месеца след което тръгваме по доктори. Била съм на гинеколог, казвали са ми, че нищо ми няма и мога да раждам без проблеми, ама smile3515 smile3511

# 13
  • Мнения: 1 291
за съжаление наистина се оказа че гинеколожката каза че в близките 3-4 месеца явно няма да забременея при положение че ако този месец не стане работата ще трябва да пия противозъчатъчни,защото имам остатъчни от предишни фоликули кистички които не се пукат и пречат на забременяването.Миналия месец ми каза че всичко е идеално, а този...друго Cry
...ако не се почистят, щели да ми правят лапароскопия, да остановят дали не е шоколадова киста след като не се пукат, а се задържат, ако е..пункция, ако пак се образуват..операция, инвитро..
Като ми каза така миналия месец се настроих, купих си книги и вече бях решила че ще стане колко тъпо от моя страна, сега виждам колко ми е безмислена темата Cry
изобщо си мисля има ли смисъл да пробваме този месец, с тия кисти явно няма да стане..

# 14
  • Мнения: 712
Мила, не се отчайвай, за всичко има смисъл и причина!  Hug
Вие се обичайте този месец, а ако стане бебето - добре дошло, ако не - тъкмо ще се излекуваш лятото, ще си приключиш с така желаната работа и после  EFP preggo  ylinfant 1stroller
Не се поддавай на униние, направи каквото е нужно от твоя страна, а останалото... каквото и когато е писано да стане

Общи условия

Активация на акаунт