Забременяване и миома

  • 521
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте момичета,надявам се вие да ми помогнете да разбера някой неща относно моя проблем.Имам миома,която е субсерозна и след година и половина неуспешни опити за бебе най накрая през декември миналата година забременях,но напрових мисед аборт.Докторите не можаха да ми кажат каква е причината и дали миомата е причина за аборта.Тъй като е първи мисед не ми направиха и иследване на материала.Казаха ми да се пазя 4-5 медсеца и тъй като сега изтича този период малко ме е страх да подновя опитите за да не се получи същата лоша ситуация.Въпроса ми е към всички настоящи майки който са имали миоми подобни на моята открити още преди бременоста  или по време на нея,но са родили своите живи и здрави дечица.Мили момичета как го постигнахте,как се пазихте през дните на бременоста,изобщо имали изисквания по особедни които трябва да се спазват.Чакам с нетърпение вашите мнения повярвайте ми ще ме успокоят много!Благодаря ви и бъдете здрави!

# 1
  • Мнения: 5 391
Моята миома също е субсерозна, откриха ми я по време на предната бременност, създаде ми големи проблеми, възпали се, беше ужас.Специално заради нея не съм се пазила повече, отколкото е нужно през последният триместър.
Сега отново съм бременна, не беше планувано, мислила съм си, че 2-ят път ще стане трудно заради нея, но явно миомата не се оказа пречка.
Стискм ти палци, бъди по-спокойна!  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 618
На мен ми откриха миома в 4четвъртия месец от бременността, беше съвсем малка, но заедно с бременността ми и тя порасна. Не ми създаваше никакви проблеми през цялото време, може би единствено от нарастването и много напълнях, без да променям храненето си. По време на секциото доктора, каза 4е била достатъчно голяма за да ме отворят втори път и да я махнат. Попита ме дали искам сега да я махнат и така и направиха. А сега си имам здраво и палаво моми4енце.  Laughing

# 3
  • Мнения: 142
и на мен ми казаха че имам миома по време на бременноста но си родих без проблем

# 4
  • Мнения: 961
На мен ми откриха миомата в 20г.с., при това доста голяма. В 13г.с. лежах за задържане и колкото и доктори да ме гледаха - нищо не видяха, а ме почерпиха допълнително с хормони, което е спомогнало за увеличаването й. Единственото нещо, което ми препоръчаха, е да пия магнезий и да се следи редовно дали не нараства.
Стискам ти палци скоро да забременееш и знай, че най-важното е да си спокойна. Мисли повече за   хубави неща  Hug .

# 5
  • София
  • Мнения: 6 249
На моя приятелка и откриха миома в началото на бременността (всъщност в началото казваха, че са кисти на яйчниците, дойде в София на операция, отвориха я и пак я зашиха  ooooh!). Изкара доста трудна бременност - през цялото време на легло, контракции, магнезий.  Роди секцио и тъй като била много голяма миомата й я махнали след като извадиха бебето. Възстанови се много бързо (буквално за дни) и си има здраво момченце на 2 годинки. Peace

# 6
  • Мнения: 57
Момичета много ви благодаря за отговорите!А имали ли сте кръвоизливи от тези миоми?Мен това много ме притеснява!Имам чувството че дори отново да забременея тези кървави истории няма да престанат! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт