Какво обезболяващо пиете по време на цикъл?

  • 4 980
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 273
Ами това ми е въпроса. Не зависимо, че кърмя си имам цикъл и то редовен (за разлика от преди бременността), но до сега беше безболезнен, но сегашния е кошмарен (както беше и преди). Така ме боли на моменти, че не мога да вдигна бебето, а днес с количката доде я смъкна по стълбите и я кача-- направо ми се ревеше. Кажете какво би ми помогнало и не е вредно.  Hug Знаете ли нещо за по честа употреба , а не само ударна доза за веднъж. Или ще трябва да търпя  Cry?

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Мисля, че Но Шпа няма да навреди, но не знам дали ти действа- на мен не ми помага особено. Аз откакто родих съм имала един цикъл, но беше много продължителен и много ме болеше. Не знам имам ли повод за притеснение  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
И аз имам редовен цикъл,започна веднага след лохиите(кърменето не ме спаси).Единственото болкоуспокояващо което съм взимала е парацетамол,за друго не знам.

# 3
  • Мнения: 166
На мен ми дойде 7 месеца след раждането, още я кърмя, но явно при всеки е много различно. Моят цикъл винаги е бил болезнен и само НО ШПА ми помагаше (разбира се има и доста други лекарства, които са си по-силнички), но сега след раждането само първите 2 цикъла бяха така, направо не се издържаше, та се консултирах с фармацефта от аптеката и той ми каза, че НО ШПА може да се пие и от кърмачки  Peace За щастие вече не ме боли, чак не ми се вярва все още  Mr. Green , пу-пу, да не казвам голяма дума, но ако пак ми стане така болезнен, задължително ще се консултирам първо с гинеколога си, така че, ако имаш възможност и ти го направи, той ще ти даде най-компетентен отговор   bouquet

# 4
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Аулин - на прахче е,става при бременност и кърмене

# 5
  • Мнения: 487
Аулин - на прахче е,става при бременност и кърмене
На мен аптекарка ми каза, че не става аулин за кърмачки.  Thinking
И аз знам само за парацетамол.

# 6
  • София
  • Мнения: 622
Аулин - на прахче е,става при бременност и кърмене
Аулинът е много силен, трябва да се внимава с него и да не си бременна или кърмачка. Инцидентно няма да навреди, но трябва да го взимаш, само ако болката вече е нетърпима.Аз изпих няколко след изваден зъб и ме беше шубе да  кърмя в първите часове. 

# 7
  • Мнения: 1 547
Аулин. Няма никакъв проблем.
Научих за него веднага след като родих, защото го пих като обезболяващо след раждането.
Може да се пие от бременни и кърмачки. Максимум едно прахче на ден  Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Уважаеми дами, простете, че се намесвам в темата...
Ама недейте така с този Аулин... Това е свръх силно лекарство и ако в един момент спре и той да ви обезболява... Следващият етап са наркотичните обезболяващи... Морфини и прочие...
Защо просто не опитате с Но Шпа, ако досега не сте пробвали... Доста по-безобидно е...
Успех...!



П.С. Обещавам да се разтърся и да допрочета, но ми е останало в главата, че... Аулин е противопоказен на бременност и кърмене... Особено на бременност и интензивно (изключително) кърмене...

# 9
  • София
  • Мнения: 622
Противопоказан е  при бременност и кърмене
http://66.102.9.104/search?q=cache:Mt1CNBxN0J0J:www.csc-bg.com/a … bg&lr=lang_bg

# 10
  • Мнения: 1 273
Ами взех си Но Шпа, не облекчава на 100%, но ме устройва Peace

# 11
  • Мнения: 2 241
И за за Аулина знам, че не става, иначе бих го употребявала, много е ефикасен, в умерени количества, естествено.

Само Парацетамол пия аз като се налага.

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да се взима но-шпа, парацетамол и Нурофен.
Аулинът не е противопоказан при кърмене - група 1 е, т.е. става. Обаче - предвид че е забранен за употреба в множество (почти всички от напредналите) страни, аз бих се замислила да го употребявам. Има силно изразено хепатотоксично действие (уврежда черния дроб). Да - действа бързо и ефективно, но е добре да се прилага изключително внимателно и само ако нищо друго не помага (напр. в случаи на мигрена, която не се влияе отпочти нищо друго). За менструалните болки обикновено има един куп възможности и без да включват Аулин.

# 13
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Включвам се и аз, не знам дали моя лек е приложим за кърмачки, но поне ако мога да помогна на майчетата, които вече не кърмят: моят цикъл беше нетърпимо болезнен, хапчетата почти не ми помагаха. Отварата от Бял равнец винаги ми е облекчавала положението, от години си я приготвям при цикъл. Това ме подсеща да се заинтерисувам и да питам в някоя аптека дали е позволено при кърмене.

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Белият равнец не е противопоказан при кърмене, но се използва за намаляване на кърмата и улесняване на отбиването - така че е добре да внимаваш с количествата и силата на отварата.

Общи условия

Активация на акаунт