След като си купихте съдомиялна...?

  • 56 967
  • 382
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 384
Интересно ми е измихте ли си всички съдове?
Аз съм в очакване на новата миялна и отсега съм се наточила да измия всичките си съдове,прибори и чаши на най-високата температура и после да ги подредя в шкафовете.
В момента слагаме новата кухня и у нас е ужас.А и по-принцип мисля,че коккото и да съм мила на ръка, досега все пак съдовете са замърсени и ще им дойде добре едно основно измиване на 75 градуса.

# 1
  • Мнения: 8 999
Радвам се за теб. Да ти е честита кухнята. Но малко ще поохладя ентусиазма ти - и аз мислех, че като ми монтират съдомиялната, ще започна едно денонощно миене на позахабени посуди, но тя така или иначе си се пълни ежедневно. Все не ми остава време да измия и малко ползваните прибори. Но ако имаш свободно време е наистина чудесна идея да излъскаш всичко. Особено след гланцирането съдовете изглеждат като нови.

# 2
  • в семейството
  • Мнения: 404
малко off topic!  Blush Каква съдомиялна купихте, че аз съм пред дилема!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
venistefani, заблуждаваш се твърде много. Ама айде да не ти охлаждам ентусиазмът Wink

# 4
  • Мнения: 1 426
Честита придобивка!
Да, аз в началото си измих де що имах чашки и чинийки! Голям кеф беше! А и сега отвреме навреме събирам чашите от витринката в хола и ги пускам да блеснат.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз постоянно я пълня...
честито за кухнята и за новите придобивки в нея

# 6
  • София
  • Мнения: 384
Ох,благодаря.Ние все още не сме я купили.В момента сглобяваме шкафовете.После грабвам съпруга под ръка и купуваме първата ,която ни хареса.Аз вече сто пъти ходих да ги гледам,отварях,затварях врати,по интернет ги разгледах до най-малките подробности.Харесах няколко модела,но знам,че половинката въобще не обича да избира.Той направо отива и грабва първата срещната.А аз съм везни и сто пъти мисля,премислям,сравнявам цени и накрая купуваме съвсем друго.
И днес така- отидохме за мебелен обков и купихме съвсем други механизми.Не че са лоши.Все още не мога да преценя,но са други.
А за миялната-Май вече съм се вманиачила и може би не е зле някой да поохлади ентусиазма ми.

# 7
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Здравей, аз имам миялна от две седмици. А си я бях заплюла от преди година. И естествено имаше разочарование- скъп модел, с много програми, ама тенджерите и тавите се налага да ги доизмивам на ръка. Пробвах и всички препарати препоръчане в този форум- има тема, и пак този резултат. Иначе чиниите, чашите и приборите определено се измиват без проблем и от гланца изглеждат като нови.
Аз дори очаквах да си измия скарите от фурната, но не се получи добър резултат.
Все пак е чудесна придобивка и сега като те подготвим, няма толкова да се разочароваш.
Успех.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
tcm, от чисто любопитство- каква е твоята миялна ?

По темата- нищо не съм мила, преди това имах малка миялна, а нея като взехме-не събираше толкова, а и нямах желание да премивам всичко. Все пак не са ми били съдовете мръсни, нали си ги миех на ръка. А постепенно при ползването- минаха всички през машината.

# 9
# 10
  • Мнения: 1 950
tcm, моята съдомиялна е същата, само че не е за вграждане. Идва ми да я прегръщам всеки път като я погледна Mr. Green. Измива прекрасно, не само чинии и чаши, но и тенджери, тигани и тави. Напълно ми е достатъчна като обем и никога не съм доизмивала съдове. Ползвам таблетки 3 в 1 или 5 в 1. Определено това е уреда, който ползвам с голяма радост Laughing

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 213

Е, хубава е машинката. Очудвам се, че не мие добре тенджерите и тавите. Нареждаш ли ги правилно, да не би да я претоварваш. newsm78

# 12
  • Мнения: 13 172
Ако нещо случайно не е измила /случва се много рядко при много силно замърсени съдове/, просто ги пускам втори път. И аз си обичам миялната!  bouquet
Колко време ми е спестила и колко разширени вени...

# 13
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Ами не знам, сигурно съм имала прекалено големи очаквания. Не я препълвам, защото сме само двама и дори я пускам  полупразна. Сигурно допускам грешки в подреждането на съдовете. И да повтаряла съм и пак си остава по нещо - примерно тенджера от телешко варено - там до където е била течността си остава по нещо. И аз съм най- доволна от комбинираните таблетки, но понеже в ентусиазма си накупих няколко вида - като свършат  мисля да ползвам само калгонит.
Но явно съм си изградила някаква погрешна представа и затова така го има разочарованието.
И нали 1 година си я гледах в интернет, докато я вземем.
Ако имате желания може да ме посъветвате къде точно си слагате тенджерите - аз ги слагам в едната кошница , когато е празна направо на дъното.  ако има чинии- върху тях.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 157
Малко офф: Наистина, айде някой да обясни как се подреждат съдовете  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт