Да предупредя майките на деца с АД

  • 1 259
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
..синът ми е на 6 месеца. Взеха му кръв от пръста в ЦИБАЛАБ, уж това да покажело към какъв алерген реагира...
Платихме 45 лева..ЗАЛУДО..Защото кръвното изследване ПОКАЗВА САМО + или - е резултата..ТОЕСТ, показа ТОВА, КОЕТО ВЕЧЕ ЗНАМ - че има алергия към нещо...Нито Педиатърката ми обясни що за "тест" е това, нито в лабораторията...
МАЙКИ, не си давайте парите на вятъра..

# 1
  • Мнения: 101
Благодаря много за предупреждението   bouquet И дъщеря ми е алергична, но все още не сме й правили изследвания, защото била много малка  Confused Бяха ми споменали нещо за кръвен тест, но от теб разбирам, че няма смисъл, тъй като и аз знам, че дъщеря ми е алергична и този тест няма да ми помогне да науча към какво точно има алергия  Rolling Eyes /а мен точно това ме интересува, все пак/. Благодаря ти отново   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 673
Биби, каквото и човек да прави, явно трябва да пита СТО пъти..И "веднъж" да реже...ЗАЩО пък да не си купиш на детето нещо, вместо да даваш пари за дрън-дрън .. #Cussing out

# 3
  • Мнения: 101
Именно! Защо да давам пари за нещо, което вече знам! Все още не мога да си обясня защо наистина трябва да питаме по 100 пъти, за да ни дадат информация! Та, нали това им е работата, все пак!   Peace

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Преди години, сестра ми разви 1000 алергии ей така изведнъж. Лекарката й прави тест на ръката с драскотини - на всяка се слага капчица от различен алерген и се следи за реакция - така можете да разберете към какво точно са алергични дечицата.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 609
Ние правихме кръвно изследване преди 2г.но то показа точно към какво има или ще има(показва потенциални алергии).Правихме го при Мустаков и струваше 100лв.

# 6
  • Мнения: 101
Преди години, сестра ми разви 1000 алергии ей така изведнъж. Лекарката й прави тест на ръката с драскотини - на всяка се слага капчица от различен алерген и се следи за реакция - така можете да разберете към какво точно са алергични дечицата.
Знам за този тест, защото и на мъжа ми като малък са му правили такъв. Обаче, дъщеря ми е малка и не може сега да установят от какво е алергична  Confused Казаха ми, че трябва като навърши 2 години да я заведем за такъв тест  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 737
Преди години, сестра ми разви 1000 алергии ей така изведнъж. Лекарката й прави тест на ръката с драскотини - на всяка се слага капчица от различен алерген и се следи за реакция - така можете да разберете към какво точно са алергични дечицата.
Този метод е доста неточен, тъй като може да отчете алергии само към обичайните "заподозрени" (алергени от типа на прах, животински косми, ягоди и т.н.). Много е готино като след като накапе алергените сестрана размаже всичко добре с една кърпичка  #2gunfire, а познай после как всички проби са се омешали и са положителни  #2gunfire , после ти казват, че си алергичен към 1000 неща... да, ама неееееее  #Crazy
Кръвният тест, за който говори Лиани, според мен е най-коректен. Като гледам цената, май път във Варна сме прецакани! ooooh!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Синът ми е на 1,8 г. и д-р Мустаков ми каза, че няма нужда да е навършил 2г. за този тест. Днес говорих с него и ми каза, че теста е 95 лв. и обхваща разл. алергени от хранителен, животински и растителен характер (около 30 на брой, което ми се стори малко). А иначе той работи и по някаква европейска програма за тестване на  деца на 2 г. безплатно, но не зная подробности...трябва да се попита. Аз съм решила да му направя теста.

# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ние сме на 1.7 г. и сме с АД. Всички лекари ми казват че трябва да има навършени 2 години за да се тестува.

# 10
  • Мнения: 4 915
Изследванията за алергии под 5 годишна възраст на детето дават ненадеждни и подвеждащи резултати.

При АД все още не е установено какъв е механизмът на отключването и най-вероятните причинители.
Може да се влияе от много фактори накуп. Веднъж да реагира на едно нещо, следващият път - не, третият път - от друго нещо.

Намираш най-дразнещите фактори по метода на елиминацията.
Хранителна диета с изключване на храни-алергени, храни-хистаминсъдържащи; битови препарати и козметика, дрехи; полени, прах, акари, козметика за тялото и т.н.
Може и нищо конкректно да не се установи.


Общи условия

Активация на акаунт