Да предупредя майките на деца с АД

  • 3 473
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
..синът ми е на 6 месеца. Взеха му кръв от пръста в ЦИБАЛАБ, уж това да покажело към какъв алерген реагира...
Платихме 45 лева..ЗАЛУДО..Защото кръвното изследване ПОКАЗВА САМО + или - е резултата..ТОЕСТ, показа ТОВА, КОЕТО ВЕЧЕ ЗНАМ - че има алергия към нещо...Нито Педиатърката ми обясни що за "тест" е това, нито в лабораторията...
МАЙКИ, не си давайте парите на вятъра..
 

# 1
  • Мнения: 2 237
Аз това го знам.Жалко че си дала тия пари на вятъра....Не се ядосвай.Поне в Цибалаб да ти бяха обяснили що за исзследване е това.До колкото знам тестовете за алергия се правят в по-късна възраст.

# 2
  • Мнения: 1 793
Аз също знам, че тестове се правят по-късно - след 3 годишна възраст, защото тогава можело да се установи със сигурност дали и към какво е алергично детето. В смисъл, че след тази възраст резултатите били действителни, а ако теста се прави по-рано не показва с точност какво е положението. Съжалявам, че сте си дали парите на вятъра.  Що за резултат е това? Поне да дават пълна информация на хората за какво им взимат парите и аджеба какво изследват.

# 3
  • Мнения: 201
 Не се правят в по-късна възраст тестовете за алергия. И за тест не се взема артериална кръв /от пръстчето/, трябва да е венозна. Най-добре да се консултирате с алерголог преди да правите каквито и да било тестове за алергии. Миналата година водих малката ми дъщеря в Клиниката по алергология в Александровска болница, беше на година и един месец. Там специалистите са много добри!
 Най-вероятно личната ви лекарка ви е пратила за изследването, което сте правили. Не вярвам да е алерголог! А Цибалаб какво?! Според мен този, който ви е пратил е виновен!

# 4
  • Мнения: 2 673
Аз също знам, че тестове се правят по-късно - след 3 годишна възраст, защото тогава можело да се установи със сигурност дали и към какво е алергично детето
може и така да е...но на брошурата на ЦИБАЛАБ, която педиатърката ми даде,тя\педиатърката\ беше изискала да се направи Панел - Инфант, който е за деца от 0-5 години, за инхалаторни и хранителни алергени. Това кво ще рече за нея незнам, но за мен би трябвало да насочи, горе -долу от къкво ни е този дерматит..
Да, Педито или не е наясно или ни е пратила за зелен хайвер.
Към ЦИБАЛАБ претенциите са ми
1. Лаборантката взе кръв на 4 .-ма пациенти с едни и същи ръкавици
2. биха могли на въпроса - ще покаже ли теста алергена...
просто да отговорят НЕ...

# 5
  • Мнения: 1 014
Аз също знам, че тестове се правят по-късно - след 3 годишна възраст, защото тогава можело да се установи със сигурност дали и към какво е алергично детето. В смисъл, че след тази възраст резултатите били действителни, а ако теста се прави по-рано не показва с точност какво е положението. Съжалявам, че сте си дали парите на вятъра.  Що за резултат е това? Поне да дават пълна информация на хората за какво им взимат парите и аджеба какво изследват.
На моя син алерголог назначи този тест на 2 годишна възраст. Попитах го специално не е ли малък, каза - не!
Сега се питам, ако наистина не е точен преди 3 годинки, мога ли да се надявам, че когато стане на 3 резултатите ще са различни - в по-добрата посока?

# 6
  • Мнения: 3 098
Не се правят в по-късна възраст тестовете за алергия. И за тест не се взема артериална кръв /от пръстчето/
Периферна искаш да кажеш,не артериална.
Много ми е интересна темата,Ще я следя.На нас ни предстои това.

# 7
  • Мнения: 241
Моето бебе също е с АД и още на 5 месеца правихме тест за алергии, но кръв се взема от вената , а не от пръстчето!!! В панела  са заредени 20  от най-разпространените  инхалаторни и хранителни алергени и теста показва точно към кои е алергично детето по скала от 0 до 4. Тази процедура струва доста по-скъпо /ние платихме 115лв във Варна/ и  доколкото знам не се прави във всяка лаборатория и е без направление!!!Така че това, което вие сте правили  не се знае точно какъв тест е и е странно, че не са ви дали точни резултати!? Поискай обяснение от педиатъра!!!!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз съм на мнение,че не са ви правили тест за алергия.Това с плюс и минус най-вероятно е да се провери дали има наличност на някоя бактерия.Какво пише в направлението.А иначе по-елементарния тест за алергии който правят с кръв от вената е диференциалното броене.На тази възраст не правят тестове за алергии,защото повечето алергии се израстват.

# 9
  • Мнения: 2 673
Глухарче, диференциалното броене е нещо ..съвсем друго...А наличието на бактерии в кръвта пък е микробиологично изследване ..и няма нищо общо с това, което ни интересува, и това което сме правили...
разбирам ВСИЧКИТЕ тези неща по-добре от доста хора
Правиха ни ТЕСТ ЗА АЛЕРГИИ Панел инфант фадиатор. Само че той не дава подробен анализ на това точно към кой алерген реагира организма..

# 10
  • Мнения: 3 456
Аз пък даже не знаех, че има такъв тест- той малко безсмислен ми се струва. Знам само за този, който показва конкректния алерген- май към 100 лв. беше и показва степента на алергия- от 0 до 4 . Добре , че писа , защото съм решила да правя тест за алергии на дъщеря си, така че, ако ми предлагат такъв да знам, за какво става въпрос.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е как диференциалното броене да е съвсем друго,правиха ми го специално заради алергия newsm78
Интересно чичо гугъл нищо не знае за Панел инфант фадиатор(не се заяждам,просто в момента ми откриха много алергии и всичко свързано с темата ме интересува)

# 12
наистина се взема венозна кръв, но според мен не са толкова показателни.моят син е на 5 год.и излезе че е алергичен към ябълка.сега какво е точно  незнам .но му дажам да яде ябълка.платихме 125лв в частна имунология в плевен.

# 13
наистина се взема венозна кръв, но според мен не са толкова показателни.моят син е на 5 год.и излезе че е алергичен към ябълка.сега какво е точно  незнам .но му дажам да яде ябълка.платихме 125лв в частна имунология в плевен.

# 14
  • Мнения: 209
Здравейте и от мен Simple Smile
Понеже и моят син е доста проблемен и все има обриви исках да го тествам,тъй като всеки в тази възраст,като види обрив и решава,че детето има алергия към белтъка и ми писна да сменям АМ.Говорих с 2-ма алерголози-дете се тествало след 3г.възраст и то само в определени сезони на годината.Накрая ми писна,заведох го на кожен и казаха,че е себореен дерматит и белтъка няма общо,а детето няма алергия,защото обривите не са по цялото тяло

Общи условия

Активация на акаунт