Кога и как разредиха вашите бебоци храненията?

  • 1 250
  • 16
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Нашето момченце си яде на 3 часа и то след като вдигнах количеството мляко / давам 150гр / . Много ми се иска да яде поне на 3,5 за да можем да махнем едното хранене / яде 6 пъти/ защото расте много бързо и ме е страх да не направим рахит:( Лошото е че никога незнам точно колко иска да яде - колкото му дам толкова си изцоква. В момента яде 7.30 - 10.30 - 13.30 - 16.30 - 19.30 - 22.30. Заспива много рано - към 18.30 и се будим първо за къпане и хапване и после в 22.30 пак за ядене. Не мога да рискувам да не му дам в 22.30 защото няма да изкара до сутринта и целия график заминава. Дали като почнем пюретата няма сам да се нагоди на нов режим? Но пък той сокове не иска и незнам дали въобще да пробвам пюрета...
Помагайте със съвети моля.

# 1
  • Мнения: 5 713
На вашата възраст моето момиче ядеше 5 пъти по 150гр през 4 часа. Ако го направиш така първото и последното му ядене пак ще са си в същите часове. Пробвай, ако не си го правила вече и виж как ще приеме новата схема. За пюретата моят съвет е да изчакаш. Вие на какво мляко сте, да не би да не го засища?
Нутрилон, Фризолак са по-редички, за сметка на това Аптамил- по-гъст.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
огато Александър беше на вашата възраст му давах по 140мл. 5 пъти на ден.Той имаше и колики и все едно беше постоянно гладен.Когато малките деца ги боли нещо,търсят спасение в сученето.Преди да минем на 5 хранения,като станеше време за поредното шише с мляко,започвах да играя с него,или час преди това го извеждах на вън.От чистият въздух заспиваше и така се изместваше времето за хранене.
 Ако си решила да даваш пюре,смесвай ги с млякото,но не вярвам да го засити повече.Всяко дете само си изгражда режима............доколкото знам нормално е на 3 месеца да се храни по 6 пъти.Педиатърката не си ли я питала?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
Цитат на: verri_77
На вашата възраст моето момиче ядеше 5 пъти по 150гр през 4 часа.

И ние точно така бяхмер но не винаги 150

# 4
  • Мнения: 2 258
Деница много бързо мина на 5 хранения...Може би две-три седмици е била на 6....

# 5
  • Мнения: X
Хм, защо така бързаш - Ния много често си яде по 6 пъти, защото нощем понякога се буди и заспива само след малко мляко. Иначе яде на 3-3,5 часа, като големите интервали са след зеленчуковото пюре на обед и след кашата или плодовото пюре след обед. Не насилвай детето, то само ще ти покаже, не го сравнявай с другите деца.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Цитат на: verri_77
На вашата възраст моето момиче ядеше 5 пъти по 150гр през 4 часа. Ако го направиш така първото и последното му ядене пак ще са си в същите часове. Пробвай, ако не си го правила вече и виж как ще приеме новата схема. За пюретата моят съвет е да изчакаш. Вие на какво мляко сте, да не би да не го засища?
Нутрилон, Фризолак са по-редички, за сметка на това Аптамил- по-гъст.


Нутрилон ни е млякото.
А той едвам издържа 3 часа а камо ли 4:( Всъщност почва да мрънка около 15 мин преди храненето и незнам как да го накарам да изкара още час...

# 7
Цитат на: Moni
Нашето момченце си яде на 3 часа и то след като вдигнах количеството мляко / давам 150гр / . Много ми се иска да яде поне на 3,5 за да можем да махнем едното хранене / яде 6 пъти/ защото расте много бързо и ме е страх да не направим рахит:( Лошото е че никога незнам точно колко иска да яде - колкото му дам толкова си изцоква. В момента яде 7.30 - 10.30 - 13.30 - 16.30 - 19.30 - 22.30. Заспива много рано - към 18.30 и се будим първо за къпане и хапване и после в 22.30 пак за ядене. Не мога да рискувам да не му дам в 22.30 защото няма да изкара до сутринта и целия график заминава. Дали като почнем пюретата няма сам да се нагоди на нов режим? Но пък той сокове не иска и незнам дали въобще да пробвам пюрета...
Помагайте със съвети моля.

Според мен режима трябва да го създадеш ти. Ние ядем през 4етири часа като през нощта от 22ч. до 7. спим. Но аз ий наложих този режим в края на първия месец.

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Явно ме чака борба:)))
Благодаря момичета:)))

# 9
Цитат на: Moni
Явно ме чака борба:)))
Благодаря момичета:)))

Успех в борбата. Аз съм на мнение, че ако бебето е ината, то майката трябва  да е два пъти повече.Simple SmileНа мен една седмица ми беше  достатъчна,за да я "убедя", че ноща е за спане:)

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моят бебок сам си създаде режима. Веднъж- два пъти пробвах да се намеся, но само установих, че тормозя и себе си, и него.
6 пъти се хранеше почти до 6-тия месец! След това сам си регулира храненията, особено когато започна да хапва и "твърда" храна.(разбирай пюрета).
И ние сме имали периоди на огромен глад, не е издържал и по 3 часа. Но всичко си минава с времето. Бебето само ще си регулира храненията, вярвай ми. По- добре се води по него, ще видиш, че и ти ще си по- спокойна така.
А за рахита, не се притеснявай, нали пиете Вигантол. Говори с педиатъра, ако наистина темповете му на растеж са малко над нормата, сигурно ще ви предпише по- голяма доза от капките.
Между другото, радвай се, че правите 8 часова нощна пауза- това е много добре!

# 11
Ама,Мони,защо искаш да му сменяш режима.Моят също яде все още на 3 часа.А на 24.01 бяхме 6,400 кг и 61 см.Аз пробвах да му сменя режима,да мине на 4 часа и резултатът беше,че той започна да се буди в 3 часа да иска да яде.Така че според мене детето си има режим и не виждам защо трябва да го променяш.Той сам ще увеличи паузата след време.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 157
Ние, че сме на 7 месеца, още понякога ядем 6 пъти, а твоето малко бебче защо трябва да го мъчиш, не знам.
И аз исках да намалявам броя на храненията, като четях по книгите и гледах околните бебета. Но не става - гладна си е на 3 часа. Питах педиатърката ни и тя каза детето да ме води - няма правила. Щом си е гладно, даваш му. То само ще си ги разреди, когато стомахчето му е готово.
А по повод рахита - при всяка консултация педито опипва главичката и ни назначава броя капки Вигантол. Така един месец давах 4 капки дневно, другия - 3 , а сега пак сме на 2.

# 13
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Цитат на: maria_maria
Ама,Мони,защо искаш да му сменяш режима.Моят също яде все още на 3 часа.А на 24.01 бяхме 6,400 кг и 61 см.Аз пробвах да му сменя режима,да мине на 4 часа и резултатът беше,че той започна да се буди в 3 часа да иска да яде.Така че според мене детето си има режим и не виждам защо трябва да го променяш.Той сам ще увеличи паузата след време.


Искам да го сменя, защото направи страшни бузи, расте бързо и педито ми каза че има опасност от рахит. А неможе да ни вдигне Вигантола защото сме с много малка фонтанела... абе много е сложно. Ще изчакам още малко да видя дали сам няма да започне да яде на по голям интервал и после ще видим.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 272
Как да намалим храненетата от 6 на 5 Simple Smile ... аз бих казала да ви имам проблемите ... На 2 месеца сме (25.12.04), ние до преди 4-5 дни бяхме на 7 хранения 7-10-13-17-20-23 (будя го за ядене) -3 ... голям рев беше ... и много вода (инацхе я ползва за миене на устата и поле плюе)  да му махнем яденето в 3 и като не успях спях буденето в 23 ... е то нестана толкова лесно 2 пъти се буди в 1-2, но го мъчих с вода  до 3
  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт