? за хормонални изследвания

  • 752
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте!
Ако въпроса не е за тук, извинете ме! Значи имам две деца и от шест години пия противозачатъчни.Напоследък се замисляме и за трето, ходих на гинеколог и той ми каза ако решим като спра хапчетата да изчакаме няколко месеца и след като се възстанови норм.функциониране на яйчниците да правим опити.Аз напоследък прочетох доста по въпроса за бремеността в по-късна възраст и ми се ще да си направя изследвания на хормоните, дали са в нормални граници и т.н. и по-спец.имало някакъв тест за определяне нивата на хормон, който показва каква е възможността за зачеване в настоящия момент.Та гинеколога като му казах, че искам хормонални изследвания рече, че след като се чувствам добре няма защо да правим такива, а пък в лабораториите ми казват, че тези изследвания са много видове и не знаят какви да ми направят,т.е. аз сама не мога да си ги направя.Мога ли да отида на ендокринолог и да поискам да ми ги назначи, всъщност не съм много наясно с какво се занимава този специалист, ако може да разясните или да ми дадете инфо какви хормони да изследвам, бих могла да отида направо в лаборатириите...Мерси!

# 1
  • Мнения: 268
мисля че това което те интересува можеш да намериш тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26752.0

успех Peace и все пак се консултирай с ендокринолог.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Защо не спреш противозачатъчните и да пробвате няколко месеца пък ако не става, тогава тръгвай по лекари.
Направи си профилактичен преглед, УЗИ на матка и яйчници, микробиология, цитонамазка, изследване за хламидия и започвайте.
Не е задължително да имаш проблем само защото си на повече години, а колко са годините всъщност?  Mr. Green
Друго, за което се сещам, е че може би трябва да изчакаш известно време преди да изследваш хормоните - предполагам че след толкова продължително пиене на противозачатъчни ще им е нужно известно време да се нормализират.
Иначе по принцип се изследват репродуктивни хормони - FSH, LH, Estradiol, Testosteron, Prolactin между 3-5 ден от цикъла, Progesteron - 7 дни след овулация, както и хормони на щитовидна жлеза - TSH, FT3, FT4. Изследването за яйчниковия резерв - Inhibin B.
Изследванията никак не са евтини и аз лично те съветвам да не се хвърляш в дълбокото, правете си опитите пък току виж станало без да се тормозиш.
Имала ли си проблем със забременяването предните 2 пъти?

# 3
  • Мнения: 4 298
Подкрепям Жабче , пък и след спиране на противозачатъчните е съсвем възможно нивата на хормоните да не са адекватни. Т.е да трябва да се напаснат и да влезеш в нормален ритъм:Фоликулярна фаза, овулация, лутеална фаза... а дай Боже и бременност Wink
Успех!

# 4
  • Мнения: 4 700
Подкрепям Жабче , пък и след спиране на противозачатъчните е съсвем възможно нивата на хормоните да не са адекватни. Т.е да трябва да се напаснат и да влезеш в нормален ритъм:Фоликулярна фаза, овулация, лутеална фаза... а дай Боже и бременност Wink
Успех!

 Peace

Задължително е да иzчака6 цикълът ти да се нормалиzира след противоzачатъчните. А преz това време може да работите по въпроса.  luvbed и току виж не се налага да прави6 каквото и да било.   bouquet

# 5
  • Мнения: 143
Благодаря Ви, ще Ви послушам и ще изчакам да видим какво ще стане като спра хапчетата във връзка с това, че нивата на хормоните няма да са реални известно време, а пък попрочетох, че при някои момичета след спиране на хапчетата с месеци не им идва, или пък по няколко пъти в месеца, ще видим ако така стане и при мен каква ще я планираме, още веднъж мерси! Hug

Общи условия

Активация на акаунт