Фъфля

  • 2 581
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте  мами  аз съм на 14 години и фъфля - не мога да казвам С,3,Ш,Щ,Ф дали вече е късно за логопед ,защото много хора ми се подиграват и ми е гадно и горе-долу колко пари вземат.Мерси предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 278
Здравейте  мами  аз съм на 14 години и фъфля - не мога да казвам С,3,Ш,Щ,Ф дали вече е късно за логопед ,защото много хора ми се подиграват и ми е гадно и горе-долу колко пари вземат.Мерси предварително Simple Smile
Самър, и да ти кажа да не се притесняваш знам,че няма да те успокои. А пък всеки логопед взема може би различно, но не би трябвало да е повече от 10 лв на час. Наистина ще има ефект, на доста хора помагат. Но няма защо да ти е гадно, това е същото, като да си дебел или не толкова красив, ако приятелите ти са истински хора, няма от какво да се притесняваш, ако не те възприемат, значи не са ти приятели, и в някой момент няма да можеш да разчиташ на тях.  Hug

# 2
  • Мнения: 5 668
 FlutterНапиши от кой град си, за да получиш по-актуална информация. Моето дете ходи на логопед и даваме по 3 лв за час /това правилно ли го виждам 10 лв Shocked, много бе/. Party

# 3
  • Мнения: 1 434
Опитай с логопед    може да ти коригира    неправвилните  звуци за парите  всеки  взима различно   аз плащам 15 така че...вьпрос на избор е при кой  да отидеш.Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 604
Привет, Summer-Love, има форум за онлайн консултации с логопед, можеш да зададеш въпрос и те ще те насочат какво, къде и как да направиш. Не се подтискай от фъфленето, много по-важно е какъв човек си, не забравяй, че и някои доста известни личности имат затруднения с говора, но това не им е попречило Simple Smile Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 1 426
Summer-Love, синът ми фъфлеше - казваше един среден звук на С,3,Ш,Ж,Щ,Ф... Категорично отказваше да ходи на логопед, защото в първи клас беше дошла една логопедка и беше направила по негов адрес една изключително нетактична забележка. Чак като беше 5-ти клас, значи съвсем близо до твоята възръст, успях да го накарам да отидем и там логопедката започна съвсем научно да му обяснява за кой звук къде точно трябва да си постави езика, устните и така нататък - и той буквално за месец започна да говори съвсем чисто и правилно. Така че това, че си на 14 години, не е минус, ти вече отлично разбираш какво се иска от тебе и ще можеш да го направиш! Чувала съм, че единствено за звука Р може да има вроден дефект, иначе всички други са поправими. А може би имаш проблем със зъбите - неправилна захапка или нещо подобно, и затова да фъфлиш. Тогава ще ти трябват шини. А може би в момента носиш шини и те ти пречат на правилното изговаряне?
А вашите какво мислят по въпроса?

# 6
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
Summer love,ако живееш в София се поинтересувай в кое училище в твоя район има логопед(а може би и в твоето училище има).Районния логопед може да ти окаже помощ безплатно,ти имаш право на такава до навършване на 18 години.Единствения проблем е, че вече е към края учебната  годината и може  да няма свободни места. Успех  bouquet

# 7
Ами от град Горна Оряховица съм .И на мен като съм била в детската са ми казали да отида на логопед ,но мама казва ,че не съм искала защото ме било срам.Ами не нося шини ,а захапката ми и зъбките са перфектни както казва зъболекарката ми ,но просто докато говоря си захапвам езика абе гадничко си е Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 668
FlutterАко искаш пиши ми на лични да ти дам координатите на нашата логопедка. Тя ако не може да те приеме поне със сигурност ще те насочи.  Party

Общи условия

Активация на акаунт