Малко ли се храним?

  • 583
  • 8
  •   1
Отговори
Според вас малко ли хапва моето бебе?На 11 месеца сме и ядем 4 пъти дневно-сутрин попара,на обяд пюре,следобед каша или кисел и вечер АМ.През деня й давам или плодов сок или пресен пасиран плод.В последните месеци ми качва само по 100-150 грама.И друго искам да попитам-какво количество сок или плодово пюре мога да давам за целия ден?

# 1
  • Мнения: 27 524
Е, ако децата започнат да качават всеки месец по 500гр както през пъврите месеци, на какво ще запирличат, сещаш ли се?  Laughing
Синът ми от 8 месеца не е качил нито грам, пък нямам притеснения, че се храни малко.
Количеството определя детето само, ти го следвай.
Звучи ми добре режимът ви, освен това качава идеално.
Плод може да даваш колкото иска, между храненията, на гладно. Сок също, ако е прясно изцеден, иначе вода.

# 2
  • Мнения: 2 197
Идеално си качва. На дъщеря режима е такъв от 7-месечна. Сега е на 13 и последните три месеца е качила общо 100 г. (и 5 см.). Ако детето не плаче от глад няма какво да се притесняваш.
Аз лично на твое място бих разнообразила закуската - всеки ден попара ми се струва скучно, аз примерно редувам попарата с бисквити с мляко и каша с бисквити (овесени ядки с мляко също е вариант, но тя не ги хареса0. Аз давах по 180 г плодово пюре на ден, но не всеки ден пие сок, тя предпочита вода. Сега вече яде кремчетата от детската кухня или кисело мляко.

# 3
  • Мнения: 288
Идеално се храни детето,моето като беше на вашата възраст се хранеше по същия начин.Нормално наддава,а и аз преди се притеснявах ,че яде малко,но никога не съм я насилвала и сега съм много доволна,защтото детето само си иска като огладнее и най-учудващото е че иска всеки път различни неща,т.е.,и плодове, и "матче"(доматче), и "катавичка"(краставичка), мляко и т.н.
Относно сокчето има една схемичка,споделяна от много педиатри: на колкото месеца е бебето+0,т.е., 7мес+0 =70гр,като количеството не трябва да надвишава 130-150гр наведнъж

# 4
  • Мнения: 887
Е, ако децата започнат да качават всеки месец по 500гр както през пъврите месеци, на какво ще запирличат, сещаш ли се?  Laughing
Синът ми от 8 месеца не е качил нито грам, пък нямам притеснения, че се храни малко.
Количеството определя детето само, ти го следвай.
Звучи ми добре режимът ви, освен това качава идеално.
Плод може да даваш колкото иска, между храненията, на гладно. Сок също, ако е прясно изцеден, иначе вода.
Подкрепям напълно това мнение.

# 5
  • Мнения: 306
мамитата са прави.ако ще те успокои моята калинка миналия месец(на 10м.)беше качила само 45гр .малко се попритесних в началото,но после си казах,че тя си знае най-добре колко и е нужно.да не ти казвам колко тежи,че ме е срам Embarassed,но сме злоядички и като стисне уста и туй то.те на тази възраст щъкат много и е нормално да качват по малко.няма да се учудя ако този месец изобщо не качи нито грам,а може и да е посвалила някой друг.
и аз като boto мисля,че можеш да опиташ и друго за закуска освен попара.аз например и правя кус-кус,юфка,филийка,кисело мляко с бисквитка и банан,бисквитена тортичка с нишесте.само да има кой да ги папка.
не се тревожи за бебо-то си знае най-добре.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
И ние така се храним,само че сутрин правя други закуски че попара не иска да яде.Миналия месец беше качила 350гр.Напълно нормално.

# 7
  • Мнения: 3 499
Храни се повече от нормално. 4 пъти на ден - така и трябва. Абсолютно в нормите е да качва по 100 гр., даже повече не трябва. Последните месеци така се качва. Ок си е детето.

# 8
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
Изобщо не е малко. Моята дъщеря е на същия режим от пет месечна. И аз се притесних, но педито каза, че нямало дете, умряло от глад и да не я насилвам щом не й се яде. От шестия до седмия месец беше качила 150 грама само. Предстои да видим този колко е качила.

Общи условия

Активация на акаунт