Препоръчайте косачка за трева!

  • 17 139
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 784
Нямам никаква представа от тях  newsm78, всяка информация за марки, модели, цени и магазини ще ми е полезна! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Марка, цена, магазин ... и т. н. подобни не знам, но ще ти препоръчам от опит, да е с кош за събиране на вече окосената треваPeace
Всички косачки, които нямат такива кошове налагат да минаваш на едно и също място, което си окосила по два пъти - веднъж, при косенето и втори път - за събиране на окосената трева. Понякога тревата е ниска и не се нуждае от събиране, но на места е висока ....  Tired

# 2
  • Мнения: 1 937
Eделвайс, ако няма да косиш декари площ, за което ще ти е необходима седяща косачка, има добри предложения на прилични цени в Практикер, Мосю Бриколаж, Технополис и т.н.
Избирай с кош, както е написала Radostin4eto, да има възможност да се регулира височината на косене, а широчината да е поне 30 см. Не без значение е и мощността, но тя пак зависи от големината на терена.
Ние използваме Fleurelle E321, 1000W.

За по-недостъпни места ще ти е нужен и тример, освен ако не ги бориш с ножица.
 

# 3
  • Мнения: 784
ако няма да косиш декари площ, за което ще ти е необходима седяща косачка ................................................................................
За по-недостъпни места ще ти е нужен и тример, освен ако не ги бориш с ножица.

Двора ни е по-малък от декар, но все пак какво точно означава "седяща" косачка - да седи човека, който коси ли?
И ако ти кажа, че и тример не знам какво означава .... Embarassed
А това за коша беше много полезно инфо - никога нямаше да предположа, че и такива косачки имало ....   

# 4
  • Мнения: 1 937
Тример - коси с помощта на корда и е за по-трудно достъпни места.


Ето едно предложение на Бош, на цена от 199 лв., в Технополис:

Ширина на косене: 32см., височина на косене: 20-60мм., 3 степенно регулиране на височината на косене, вместимост на контейнера за трева: 28 литра, тегло: 7кг., Гаранция: 12 месеца

Щом мястото е под декар, ще свърши работа. Имай предвид обаче, че отнема доста време.
Ако можеш да ангажираш някой, който да го прави - по-добре.
В активния сезон се полива често, тревата расте бързо и е нужно да се коси поне два пъти седмично.

# 5
  • Мнения: 5 228
Точно срещу зала Универсиада има един голям магазин за градинска техника и т.н. Миналата година баща ми купи от там косачка и е много доволен. Марка не знам, но там има доста голям избор. На ток е, има кош и т.н. Прилича на втората, която е дала Вердад, но е друга марка. Там има избор, в Мосю Бриколаж също.
Колкото по-мощна е косачката, толкова по-добре, но и цените са по-високи.

# 6
  • Мнения: 1 937
Така или иначе в един момент, ножовете трябва да се точат!
Хич не робувай на марката.

# 7
  • Мнения: 2 242
И на нас скоро ще ни се наложи да купуваме, та ще следя темата  Peace

# 8
  • Мнения: 3 575
Задължително си вземете бензинова, да не е с кабел, защото е адски неудобно.

Нашата е взимана от Метро преди няколко години, около 600-700лв беше.
Сега си взехме и въпросния "тример" /не знаех, че се казва така/ за да косим местенцата, които не се хващат от голямата.

# 9
  • Мнения: X
Ето ти още едно място от където можеш да си купиш косачка.Косачките са италиански . Имат и сервизно обслужване ,което според мен също не е без значение.

# 10
  • Мнения: 784
Благодаря на всички, които се вкючиха с мнения по темата. Придобих някаква представа какво ще се търси. Този Бош май не е лош вариант Thinking ... Сега ще ги огледаме пак на място и ще мислим ...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт