По-добра ли е петвалентната ваксина?

  • 959
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
След всички случаи на лекарски и друг тип грешки увредили деца след слагането на ваксина, които напоследък излязоха наяве, започнах много да се притеснявам, защото дойде времето и на нас да ни ги слагат. Хич не съм наясно с тези ваксини. Педиатърката ни ни обясни, че може да ни сложи убита полиомелитна ваксина+ там другите, които му се полагат на човечко по ЗК. За целта сме щели да го боцкаме 2 пъти и ще е имунизиран срещу 4 болести, предполагам за полиомелит, дифтерия, тетанус и коклюш говори, обаче сме можели , при желание, никой не ме насилва, да му купим от аптеката и петвалентна ваксина, с което му осигуряваме САМО едно боцкане newsm45 и му осигуряваме защита срещу 5 болести, коя е петата така й не разбрах. Та питането ми е заслужава ли си да му слагаме петвалетната ваксина и по-добра ли е тя или все тая и ще трябва да се примирим, че ще ни боцкат по 2 пъти?

# 1
  • Мнения: 867
Петата е менингит , която май стана задължителна от 2007. А и тези нали ги забраниха живите newsm78

Как да е, ние си сложихем пентаксима, от това да се пести мисля че  е лудост.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Да ти кажа, аз се отказах от петвалентната/за Пентаксим сигурно говориш/, защото чух противоречиви отзиви за нея. Сложихме на бебето убитата полиомиелитна от ЗК и допълнително купих Инфанрикс от аптеката за 28 лева. Вярно, че са две убождания, ама какво да се прави. По-добре е умъртвеното полио, отколкото живото, което е на капки.

# 3
И на нас ни препоръчаха тази ваксина. Ние лично се съгласихме да я направим и съответно купим.... Във вторник ще ходим да свършим тази работа.. Само не разбрах за едното боцкане. Тази ваксина трябва да се направи 3 пъти  и съответно да си я купиш 3 пъти по 65 лв. Но и аз съм на мнение, че точно от това няма да пестя! Нали знаете - за детето е...  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 616
И на нас ни препоръчаха тази ваксина. Ние лично се съгласихме да я направим и съответно купим.... Във вторник ще ходим да свършим тази работа.. Само не разбрах за едното боцкане. Тази ваксина трябва да се направи 3 пъти  и съответно да си я купиш 3 пъти по 65 лв. Но и аз съм на мнение, че точно от това няма да пестя! Нали знаете - за детето е...  Laughing

За да сме по-точни 4-на 2 месец, 4 и 6 месец и после като напрви годинка. Ако не сложим Пентаксима ще го бодат 2 пъти, защото ще му сложат убитата полиомелитна, а не капките, това имах предвид

# 5
  • Мнения: 2 332
Петата е менингит , която май стана задължителна от 2007. А и тези нали ги забраниха живите newsm78
..
Не, АктХиб-а /противоменингитната/ не е задължителна все още, а е препоръчителна. Честно казано аз слагам Тетраксим /пак я купувам, от същия производител на Пентаксим е/ - съдържа ДТК /като коклюша е безклетъчен, сиреч умъртвен също/ + убито полио. Ако реша ще сложа АктХиб-а отделно - не искам да натоварвам организъма на бебка с още една ваксина едновременно  Peace.

# 6
  • София
  • Мнения: 978
Много съм доволна от Пентаксим, при сина ми нямаше никакви странични прояви.

# 7
  • Мнения: 124
Както виждаш сина ми е на 7 мес. /навършени/ и вече минахме по този път.
Ще ти пиша личния си опит.
Твърдо съм за ваксината Пентаксим. И трите й приема сина ми ги понесе без изобщо да сме усетили, че сме ваксинирани. Praynig Слава Богу,де.
Нито е вдигал температура, нито е плакал, напротив - даже го успиваше повечко. И забележи - след всички ваксини сме го къпали. Не сме променяли изобщо режима и навиците на детето, защото нямаше нужда.
Правите едно обождане в мускулчето и сте готови. Нито реванол, нито компреси...нищо.
И най-вече  - спокойно бебе.
Твърдо съм за това, че в този случай по-скъпата цена е определяща за избора.
Лично мнение...

# 8
  • Мнения: 2 616
Цената й не е чак толкова стряскаща, така че не е проблем и честно да ви кажа след всичко, което споделихте и имайки предвид, че петата болест срещу, която се ваксинира детенце е минингит, изобщо няма и да се замисляме повече да я вземем. Благодаря!

# 9
  • Мнения: 23
Не мога да кажа дали е по-добра, но ще споделя моя опит. В Испания се слага само такава ваксина, това е по клинична пътека. В един и съши ден правят по 3 боцкания - едно с Пентаксим (ДТК, полио и ХиБ), второто е Менингит С и третото Хепатит Б. Това е на 2, 4, 6 и 12-15 месеца. Само срещу Менингит С схемата е малко по-различна - пропуска се боцкането през 4 месец и се прави на 2, 6 и 9 месеца. Както и да е, това няма връзка с темата, просто го споменавам. Педиатърът, при който водя дъщеря си, отказва да слага всички ваксини едновременно, каквато е практиката в поликлиниките тука, с обяснението, че не иска да боцка бебчето три пъти в един ден. Аз нямам нищо против това Simple Smile. Та за Пентаксима - имахме един прием, сега ни предстои втория. Никакви странични последствия - нито температура, нито раздразнителност, нито зачервявания. Детето я понесе много добре, дори и яденето не си намали, което обаче направи след първия прием на Хепатит Б newsm78. Каквато и ваксина да избереш, успех с ваксинирането! Hug

Общи условия

Активация на акаунт