шоколадови кокоски

  • 10 487
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Лесно и вкусно

Пече се блат за торта в правоъгълна тава (или квадратна)
5 яйца
1 не пълна ч. захар
2 не пълни ч. брашно
1.ванилия
1 бакпулвер

Тавата се маже с олио и поръсва с брашно. Пече се в умерена фурна

Оставя се да изстине и се реже на малки квадрати ( колкото кибритена кутийка ).

За соса:
300 гр. шоколад (черен)
100 гр. краве масло
400 мл. прясно мляко
50 гр. ром
Всичко това се стопява на котлона (първо шоколада, после маслото ..)

Отделно в чиния се изсипват около 2 шепи кокосови стърготини
или смлени орехи.

Идеята е следната:
Готовите квадратчета се топят в шоколадовия сос и веднага се овалват в кокосовите стърготини.
Редят се в поднос и се оставят една нощ в хладилника.

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 12:33 от Mamica

# 1
  • Мнения: 1 116
Много се радвам че видях тази рецепта. Вчера бях на рожден ден, имаше точно от тези сладки и страшно много ми харесаха. Така поне за една рецепта по-малко ще тормозя приятелката ми Simple Smile

# 2
Цитат на: Mamica
...Редят се в поднос и се оставят една нощ в хладилника.
Ииии, Мамика, благодарско за тази рецепта. Мама едно време ги правеше тия чудесии ама си е загубила тефтера с рецептите и ми беше станало мъчно за тази.
Ей тая част с престояването на една нощ най-беше трудната Embarassed  Laughing Наистина са разкошни

# 3
  • Мнения: 1 290
жива да си мамице  newsm20 - леля ми наскоро на семеен повод обра овациите с тях. Пощръклях от яд   newsm61  newsm62

# 4
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Gvendolin
жива да си мамице  newsm20 - леля ми наскоро на семеен повод обра овациите с тях. Пощръклях от яд   newsm61  newsm62

Жива съм Simple Smile Благодаря ти newsm22  newsm39

# 5
Их, най-накрая ги направих и шоколадовите кокоски. Мамичке, МНОООГО благодаря  bouquet
Това е творението ми. Половината ги направих с кокос, а другата с орехи. Обаче на мене ми остана доста от течността, в която се топят newsm78

# 6
Honda , razgledah albuma ti sus snimki - bi li spodelila po koq recepta pravi shokoladovata torta ?

# 7
  • Мнения: 1 558
И аз го разгледах и мисля, че тази нощ ще сънувам чийзкейка  Joy, като го видях  #Crazy и ми изтекоха очите. А от утре щях да съм на диета, но сега сериозно ще се замисля  newsm78 . Ужасно много ми хареса наистина като външен вид, сигурна съм че и на вкус е божествен, защото Honda е  общопризнат от форума кулинар  Laughing.

# 8
Honda , razgledah albuma ti sus snimki - bi li spodelila po koq recepta pravi shokoladovata torta ?
По тази рецепта на Рая

Шоколадова торта

Продукти:
6 яйца
3 пакетчета масло от 125 гр.
1,5 ч.ч пудра захар (200 гр.)
50 гр. какао
200 гр. смлени орехи
1 есенция ром или 2 ч.л. ром или коняк

Приготовление:
6-те жълтъка, пудрата захар, какаото, есенцията и маслото (не трябва да е разтопено) се разбиват добре. Отделя се около 1/3 от сместа. Другото е крема. В 1/3-та смес се добавят смлените орехи и разбитите на сняг белтъци. Върху хартия се изпичат два блата - по около 20-30 минути на 200 градуса. Слага се единят блат в чинията за сервиране и се маже с крем. Слага се втория и се маже с останалият крем. Поръсва се с кокос, смлени орех или шоколадови пръчици. Оставя се в хладилника да стегне.

# 9
  • Мнения: 4 176
Их, най-накрая ги направих и шоколадовите кокоски. Мамичке, МНОООГО благодаря  bouquet
Това е творението ми. Половината ги направих с кокос, а другата с орехи. Обаче на мене ми остана доста от течността, в която се топят newsm78
И на мен все ми остава. Веднъж обаче не ми стигна и съм се наплашила. АЗ когато ги правя, гледам да са доста напоени, а и кокос слагам повече.
Радвам се че ти АРЕ LaughingСАХА.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Приплюнчих се посред нощ. Ще майсторя тези дни.

# 11
....И на мен все ми остава....
Обаче аз го оползотворих в друга торта. Топих в тази смес после обикновенни бисквити и ги мажех с шоколадов крем (такъв, който е готов и се разстваря само в пр.мляко), отгоре го наръсих с орехи и ето ти два сладкиша на един ден. Пък малкото дето остана и от това - го гаврътнах  Laughing Laughing Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 3 847
Honda,

тези "хапки" на фъч ли приличат?

Много си вредна с тези снимки да знаеш....

# 13
....

тези "хапки" на фъч ли приличат?

Много си вредна с тези снимки да знаеш....
Embarassed Embarassed Embarassed - не съм яла фъч Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 3 847
Срамота!

По заповед на щуката и по мое желание - доброволци да не посочвам. Веднага си спретни един.

Общи условия

Активация на акаунт