Как да приготвя пилешки бутчета с ананас?

  • 3 136
  • 15
  •   1
Отговори
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
       Здравейте! Помогнете, моля, с идеи. Опитали сме го на ресторант - бутчето, отгоре кръгче ананас, отгоре кашкавал, май предлагаха и отделно сос...Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз бих опекла бутчетата /предварително овкусени/. След като се опекат се слагат шайбите ананас и отгоре кашкавал. Слагат се във фурната, колкото да се разтопи кашкавалът. Аз така бих процедирала.... и мисля точно това да бъде вечерята в  неделя  Laughing /ще имаме гости/. Дано съм ти помогнала.

# 2
  • Мнения: 349
pozor,
Аз правя подобна рецепта, но с пилешко филе

Пилешко филе / гърди/ се разполовява и начуква /или прорязва/ леко, овкусява се с черен пипер и сол. Запържва се малко  в масло от всяка страна. Готовите филета се преместват в тава, поръсват се от двете страни с джинджифил /по желание/. Върху всяко парче се поставя парче шунка, кръгче ананас от компот/без да се изцежда/, в средата-малко масло, покрива се с парче кашкавал. Запича се само отгоре.
Гарнитура - задушени моркови, грах, царевица със сметана.

# 3
  • Мнения: 1 906
Месото се начуква, поръсва се със сол и чубрица (подправките са пожелание). Слага се в тава и се налива вода, колкото да ги покрие. Пече се докато водата се изпари и леко се запекат. Върху всяко парче месо се слага кръгче ананас, в дупчицата масло или топено сирене и отгоре парче кашкавал. Може пак да се поръси с подправки. Запича се леко.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бонбонче, това ще се пробва!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 777
И аз правя пиле с ананас ,но го правя с филенца. Simple Smile

# 6
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
     Моля да ме извините за закъснението, но не ми остава време да влизам всеки ден... Благодаря на всички ви!  bouquet

# 7
  • Мнения: 6 461
Пилешко филе / гърди/ се разполовява и начуква /или прорязва/ леко, овкусява се с черен пипер и сол. Запържва се малко  в масло от всяка страна. Готовите филета се преместват в тава, поръсват се от двете страни с джинджифил /по желание/. Върху всяко парче се поставя парче шунка, кръгче ананас от компот/без да се изцежда/, в средата-малко масло, покрива се с парче кашкавал. Запича се само отгоре.
Тази рецепта ми допадна и сигурно тези дни ще я изпробвам.
Джиндижифила ще го прескоча...и без това е по желание Wink
Благодаря за рецептата.

# 8
  • Мнения: 953
аз го правя с бутчета. нареждам ги в тава,намазвам ги с масло и ги заливам със сока от консервата ананас.
покривам ги с фолио и го слагам да се пекат.
след като са готови махам фолиото ,нареждам ананаса и кашкавала и пак слагам за малко във  фурната.

имам още една същата рецепта ,само че след като ги намажа с масло бутчетата ги мажа и с мед и после сипвам сока от консерва ананас в тавичката.а като ги сложа да ги пека не ги завивам с фолио защото през определено време ги обръщам и заливам със сока който е в тавичката за да поемат хубаво.
дано съм ти помомгнала с една от двете рецепти.

# 9
  • Мнения: 3 647
Пилешко филе / гърди/ се разполовява и начуква /или прорязва/ леко, овкусява се с черен пипер и сол. Запържва се малко  в масло от всяка страна. Готовите филета се преместват в тава, поръсват се от двете страни с джинджифил /по желание/. Върху всяко парче се поставя парче шунка, кръгче ананас от компот/без да се изцежда/, в средата-малко масло, покрива се с парче кашкавал. Запича се само отгоре.
Тази рецепта ми допадна и сигурно тези дни ще я изпробвам.
Джиндижифила ще го прескоча...и без това е по желание Wink
Благодаря за рецептата.

ще се пробва   bouquet

# 10
  • Мнения: 6 461
аз го правя с бутчета. нареждам ги в тава,намазвам ги с масло и ги заливам със сока от консервата ананас.
покривам ги с фолио и го слагам да се пекат.
след като са готови махам фолиото ,нареждам ананаса и кашкавала и пак слагам за малко във  фурната.

А след като махнеш фолиото не запичаш ли само бутчетата преди да сложиш останалите продукти?
В смисъл кожата върху бутчетата  да придобие златист цвят?

Питам те понеже тази рецепта също ми допадна. Peace

# 11
  • Мнения: 953
аз го правя с бутчета. нареждам ги в тава,намазвам ги с масло и ги заливам със сока от консервата ананас.
покривам ги с фолио и го слагам да се пекат.
след като са готови махам фолиото ,нареждам ананаса и кашкавала и пак слагам за малко във  фурната.

А след като махнеш фолиото не запичаш ли само бутчетата преди да сложиш останалите продукти?
В смисъл кожата върху бутчетата  да придобие златист цвят?

Питам те понеже тази рецепта също ми допадна. Peace


да ,но не винаги,защото като се запече кашкавала,е достатъчно.той се разтича върху цялото бутче. всичко зависи от това с колко време разполагаш. но може иначе.

# 12
  • Мнения: 6 461
аз го правя с бутчета. нареждам ги в тава,намазвам ги с масло и ги заливам със сока от консервата ананас.
покривам ги с фолио и го слагам да се пекат.
след като са готови махам фолиото ,нареждам ананаса и кашкавала и пак слагам за малко във  фурната.
А след като махнеш фолиото не запичаш ли само бутчетата преди да сложиш останалите продукти?
В смисъл кожата върху бутчетата  да придобие златист цвят?
Питам те понеже тази рецепта също ми допадна. Peace

да ,но не винаги,защото като се запече кашкавала,е достатъчно.той се разтича върху цялото бутче. всичко зависи от това с колко време разполагаш. но може иначе.

И без никакви подрапвки...нали . newsm78

# 13
  • Мнения: 953
без подправки ,не забравяй че ананаса е сладък.ръсила съм си сол като го извадя в чиния,но е ужасно на вкус,по-добре да си остане сладникавия вкус.но си е въпрос на вкус все пак.

# 14
  • Мнения: 6 461
без подправки ,не забравяй че ананаса е сладък.ръсила съм си сол като го извадя в чиния,но е ужасно на вкус,по-добре да си остане сладникавия вкус.но си е въпрос на вкус все пак.
Благодаря ти
  bouquet

Втората рецепта ,която предлагаш ...и тя ми хвана око Wink
Ще пробвам първата ,че тогава... Peace

Общи условия

Активация на акаунт