Спаниоменорея и аносоменорея

  • 1 471
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте, момичета!
Писала съм тук само два пъти, но редовно чета вашите съвети и мнения. С милото се опитваме да си направим бебе, но моя цикъл е много дълъг и нередовен. За момента нямам причини да се притеснявам, но все пак.
Можете ли да ми кажете нещо повече за нередовния и дълъг цикъл, чисто теоретично. Чудя се как да си изчисля овулацията при положение, 4е по-често ми идва на 32-ри, 35-ти или 38-ми ден, но има и случаи, в които ми идва на 55-ти, както беше последния случай и то с Дуфастон.
Бих желала да спомена, че ходих при моята гинеколожка преди започване на опитите, на контролен преглед и всичко беше наред. Самите опити ги правим от 3 месеца. Имам едно детенце на 11 години и първия път стана много лесно, въпреки че и тогава направо не знаех кога и дали ще ми дойде.
Имам и друг въпрос - Дълго време се предпазвах със спирала, дали премахването й по някакъв начин може да влияе на цикъла.

Уважавам вашите мнения.

С пожелания всички да видим двете 4ерти4ки скоро.

# 1
  • Мнения: 4 700
А правила ли си иzследване на хормоните или фоликулометрия (дали го написах правилно  newsm78) За6тото може и да няма6 овулация или да е много нередовна. Иначе тя трябва да е около 10 до 14 дни преди да ти дойде. Може6 да опита6 с тестове около 20 ден от цикъла, но бих те съветвала да си направи6 хормонални иzследвания. ЛХ, ФСХ, Пролактин, естрадиол. Обсъди това с лекарката ти.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт