Мнението ви за Д-р Емилова

  • 68 231
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Искам да попитам какво мислите за лечебното гладуване на д-р Емилова?Аз по принцип съм скептично настроена,но една приятелка доста се е запалила и даже е започнала гладуването.Те нямат проблеми,не правят опити все още,но това много помагало,след такова гладуване жената лесно забрменявала.Тя има поликистозни яйчници и са и казали че ще се оправи.Искам да разбера,за себе си, какво мислите?Има ли някой с подобен опит?

# 1
  • Мнения: 471
Нямам лично мнение по въпроса с гладуването, имам познат, който твърди, че с пълен глад е излекувал скъсано сухожилие, ама малко не му вярвам; отделно, едно такова гладуване може да спре цикъла на приятелката ти и после да се чуди как да си го възстанови; та в общи линии аз не бих се подложила на такова нещо.

...след такова гладуване жената лесно забрменявала.
Ей такива изказвания много ме дразнят! Да пратя моя мъж да погладува, че да забременея после лесно аз.

# 2
  • Мнения: 179
Ако проблемът е бил в повечкото килограми при жената, определено отслабването помага. Регулират се хормоните.
То и всички специалисти по репродуктивна медицина препоръчват отслабване щом преценят, че и килограмите са фактор.

# 3
  • Мнения: 1 950
Отслабване да, но не и с кардиналните мерки на д-р Емилова.
Здравословното сваляне на килограми е комбинация от рационално хранене, спорт и евентуално ако се налага използването на някакъв медикамент или хранителна добавка. В никакъв случай гладуване.
Твърдо съм против, най-много да си навреди много повече, отколкото да си помогне твоята приятелка Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Отслабване да, но не и с кардиналните мерки на д-р Емилова.
Здравословното сваляне на килограми е комбинация от рационално хранене, спорт и евентуално ако се налага използването на някакъв медикамент или хранителна добавка. В никакъв случай гладуване.
Твърдо съм против, най-много да си навреди много повече, отколкото да си помогне твоята приятелка Peace
На мен една лекарка ми беше казала,че бързото сваляне на килограми изключително много натоварва черният дроб.

# 5
  • Мнения: 4 298
Аз след такова "пречистване" лежах една седмица в болница с висока температура и остър пиелонефрит. На косъм бях да ме отворят за коремна операция и чистене на гнойта около бъбрека. А след това дълго и продължително пих антибиотици, отделно тези дето ми насвяткаха в болницата.
Твърдо съм против такива радикални методи!

# 6
  • Мнения: 1 044
Точно днес ми разказваха за една жена, която е ходила на консултации при д-р Емилова. След първата консултация е гладувала 10 дни и е отслабнала 1 килограм, след втората консултация е гладувала още 10 дни и не е отслабнала изобщо, след третата консултация е трябвало пак да гладува 10 дни, жената е направила опит, но като цяло е качила за този период 6 килограма!През деня гладува като куче, но вечер не издържа на този глад-все пак близо месец е издържала-и хапва обилно. На другата сутрин пак почва диетата и гладува цял ден, а на вечерта хапва обилно. И така ефектът-6 кг в повече. И как няма да стане така, при условие, че на пълен глад - чай и плодове - се издържа ден, два, три, но 20 дни? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 7 718
Гладуването не е препоръчително при опити за забременяване.

# 8
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Отслабване да, но не и с кардиналните мерки на д-р Емилова.
Здравословното сваляне на килограми е комбинация от рационално хранене, спорт и евентуално ако се налага използването на някакъв медикамент или хранителна добавка. В никакъв случай гладуване.
Твърдо съм против, най-много да си навреди много повече, отколкото да си помогне твоята приятелка Peace
  202uu
При мен също го има проблема с наднорменото тегло, но гладуването доведе до проблеми с овулацията и месечния цикъл. 9 месеца преди да забременея се подложих на медикаментозно лечение, съчетано с активно спортуване и хранителен режим изготвен от гастро-ентеролог.

# 9
  • Мнения: 7 718
Хранителен режим изготвен от гастро-ентеролог - да, като целта на отслабването е по медициски съображения.
Пълното гладуване - опасно и нетрайно отслабване.

# 10
  • Мнения: 1 234
Преди 6 години съм гладувала при д-р Емилова. Бях напълняла 30 кг след първата си бременност, имах и високо кръвно. За година и половина направих около 3-4 гладувания по 20 дни и 2-3 по 10 дни. Свалих всички излишни килограми. Незнам дали помогна гладуването за поликистозата или си изчезна от само себе си, или след двете раждания.  В момента е много слабоизразена. Трябва да се прави под стриктно наблюдение, защото при чистенето на отровите, може да се получат усложнения и реакции. Аз тогава го правех изключително стриктно, нямах проблеми. След второто раждане получих заболяване на щитовидната жлеза. Вече не мога да гладувам. Консултирайте се лично с нея, тя обяснява за кое може, и за кое не може да се помогне с лечебно гладуване. На своя глава не го правете, крие изключително много рискове.

# 11
Predi 7 godini gladyvax pri dr.Emilova otslabnax s 10 kg ,biax na plodove i 4ai 20 dni,no poly4ix problem ginekologi4en s koito ne mogax da se preboria 7 godini,edva predi 2 mesetsa sled 3 operatsia[2 laparoskopii i 1 s normalno otvariane na korema] se 4yvstvam po-dobre.Biax pod nabludenie kogato gladyvax i poly4ix parvata kriza,no nishto ne pomogna nabludenieto.Sigyrno na mnogo xora e pomognala,no az ne sam edna ot tiax,sega ako mozex da varna vremeto nazad nikoga ne bix se podlozila na gladyvaneto.

# 12
  • Мнения: 313
аз лично съм правила това гладуване...то не е точно на Емилова, а на Лидия Ковачева. Целта беше да стопя миомен възел който имах и от бременноста стана 6см. и един 2,5см Първият цикъл беше 2 седмици, после 20 дни плус 10 дни захранване. Резултатът е, че възелът се сви до 3см., а другият изчезна. За това лечение научих от моя приятелка, която имаше киста 7см. и и казаха ВЕДНАГА ОПЕРАЦИЯ....тя гладува съмо 20 дни и кистата се пукна....мнението ми е, че това лечение е много ефикасно, но СЕ ИЗИСКВА ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ВОЛЯ и ако дори и малко се съмнявате в себе си по-добре не започвайте....задължително преди това да прочетете книгата на Лидия Ковачева С КОРИЦИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!! Всички препоръки се спазват безкомпромисно, иначе може да получите обратния ефект..речебният глад не го е измислила Емилова, той се практикува в цял свят в различни форми и е доказано ефикасен....ако твърдо си решила да го правиш мога да ти разкажа подробно от опит вместо да четеш СТАНОВИЩА на хора, които не са запознати с това....вярно е че всеки има право на мнение, но в случаи когато не сме се сблъсквали с проблема по-добре да се въздържаме....единственото което мен малко ме притеснява, че съм чела че за периода на гладуване може да се обърка овулацията...срещала съм го някъде из форумите....не знам със сигурност....при Емилова нещата са много комерсиални - това което можеш да направиш сама в къщи, го предвагат там на доста там на доста висока цена....просто са преценили, че от това лечение се интересуват по-богати хора и освен при приятна обстановка, лукс и допълнителни занимания и семинари се изтърпява по-лесно гладът - прави са, но аз лично реших че 1500лв мога после да похарча за нещо друго

# 13
  • Мнения: 722
Тя е луда тази докторка бе, хора! След такова "пречистване" направих разпад на белтъците и натравяне!

# 14
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте  bouquet  bouquet
Това което ще разкажа сега няма да се хареса на доста от вас като гледам, но аз ще го споделя, защото за мен това беше най-доброто ми лекарство.Три години правехме опити с мъжа ми да имаме дете и нищо не ставаше.Ходихме по лекари правихме изследвания и отговора един и същ-и двамата здрави,всичко е на психична основа.Този отговор ме побъркваше Cry CryЕдна позната ми прати книгата на Лидия Ковачева за  ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО и като я прочетох много ми хареса и реших на направя един опит.Казах на лекарката си и тя каза,че не вярва много на това, но всеки решава сам за себе се.И така почнах по следния начин:края на май месец ми свърши цикъла и направих 14 дневно гладуване с 14 дневно захранване.Трудни ми бяха първите 4-5 дни после свикнах да ям по 1кг. плодове на ден и мнооого мин. вода и натурални сокове (макар че те не са много разрешени, но аз ги пиех).Направих захранването по схема която си направих сама след като прочетох доста пъти книгата за да не сгреша нещо. ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО ми отне почти целия месец юни.През това време не спирахме да опитваме с мъжа ми за бебе.На 26 юни ми доиде цикъла и аз се разочаровах за пореден път SadОт  ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО свалих 6 кг., но не това ми беше целта,а да пречистя организма си и да забременея.Юли месец не ми дойде и аз помислих че е от гладуването и не обърнах внимание,но когато и август не ми дойде взех и направих тест........оказа се положителен Shockedаз обаче не повярвах и отидох на лекар.Отговора беше:последна менструация 26 юни.....термин 3 април  Laughing Laughing
Направо полудях от радост Crazy Laughing Laughing baby_neutral
Не карам никои да гладува просто споделям своя опит.От това ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ аз сега имам страхотна дъщеричка на месец и половина Hug Hug

Които иска да вярва,които иска да ме оплюва,но това е моята история и аз съм много благодарна на тази жена Лидия Ковачева, че е написала тази книга по която се водих и която ми помогна да бъдем щастливи сега с мъжа ми.А тази доктор Емилова е пълна шарлатанка която взима парите на хората и неиното гладуване няма нищо общо с ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО на Л. КОВАЧЕВА.Тя си прави бизнес с мъката на хората.

Прекланям се пред паметта на Л.Ковачева и на нейния метод на лечение с които аз забременях и сега се радвам на най-скъпото си нещо в живота-моята дъщеричка Hug Praynig

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 13:43 от petq

Общи условия

Активация на акаунт