Моля за съвет

  • 1 364
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Живея в Словения и имам бебче на 3 месеца, много бих искала да си ида в България. Моля мамите с опит да ми кажат колко голям е рискът да пътувам с 5 месечно бебе с влак 1000 км. До миналта година спалните вагони за България бяха от 52-ра година, стари без климатик и в ужасно състояние, пък на връщане не пуснаха вагона и ни стовариха в Белград да се оправяме. За самолет е доста скъпичко понеже аз не работя, а и мъжът ми не получава кой знае каква заплата и се оказа, че всичките ни спестявания трябва да отидат за пътуването. Моля напишете ми дали да рискувам с влака или все пак да дадем мнаго пари, или да не пътувам изобщо.

# 1
  • Мнения: 7 914
както описваш влака , аз не бих тръгнала с него... нямате ли възможност да се върнете с кола? newsm78 или ще пътуваш сама с детето? Thinking

# 2
  • Мнения: 341
Има възможност за автобус, но тук ми обясняват колко било тежко, (хора, които никога не са пътували до България) с автобус дали ще издържи толкова малко бебе.

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Живея в Словения и имам бебче на 3 месеца, много бих искала да си ида в България. Моля мамите с опит да ми кажат колко голям е рискът да пътувам с 5 месечно бебе с влак 1000 км. До миналта година спалните вагони за България бяха от 52-ра година, стари без климатик и в ужасно състояние, пък на връщане не пуснаха вагона и ни стовариха в Белград да се оправяме. За самолет е доста скъпичко понеже аз не работя, а и мъжът ми не получава кой знае каква заплата и се оказа, че всичките ни спестявания трябва да отидат за пътуването. Моля напишете ми дали да рискувам с влака или все пак да дадем мнаго пари, или да не пътувам изобщо.

от Словения би трябвало да има рейс. е, не е идеален вариант, но по_добре от влака, както го описваШ.

пп. Що не си стоиШ там, докато не се появи възможност да си отидеШ с мъжа ти, евентуално с кола?

# 4
  • Мнения: 7 914
аз и с автобус не бих тръгна честно казано.. все пак бебо ще е само на 5 месеца... Rolling Eyes
 дано и други момичета да се вкючат със съвети Hug

# 5
  • Мнения: 3 098
6 месе4на възраст нямаше навършени моята дъЩеря,когато тръгнахме с кола от Испания за България.Трябва да ти кажа,4е детето понесе изклю4ително добре пътуването,нямах никакви проблеми с нея.
Със самолет казваш ти е скъпо,а с кола?Влака така,както го описваш,не е хи4 добър избор.А пък автобусите сега все пак са много по_добри,отколкото навремето.Имат си климати4ни инсталации,което в твоя слу4ай е много важно.А другото е,4е от Словения до България все пак е 1 ден,какво толкова?

# 6
  • Мнения: 994
Аз бих избрала автобуса. С влак ми се струва по-бавно.

# 7
  • Мнения: 3 521
1) Кола
2) Чартърен полет със самолет
3)Ти си поzнаваш детето, ако не е много "въртеливо" автобуса е една добра алтернатива. Ще си вzемеш двойна седалка, недостатък е, че ако се zатръшка нещо бебето ще ти бъде по_притеснително, ако обръщаш внимание на хората около теб.
4) Влак

Аz лично, пари да ми дават, с влак не бих тръгнала с бебето на 1000 км. Веднъж съм пътувала преz Румъния, Унагария и Сърбия(беz бебе, преди 3 години почти) с влак и си приzнавам, че по_скоро бих тръгнала с колело, отколкото да повторя Sick.

# 8
  • Мнения: 4 399
А проверявала ли си цените на Skyeurope? Те летят за 19? в едната посока Братислава-София. Едва ли с влак ще ти е по-евтино.

# 9
  • Мнения: 2 427
Ако въпроса не е на живот и смърт,изчакай.Ако пък няма начин да изчакаш по-добър момент за да се предвижиш по-удобно,няма ли възможност някой да ти гледа бебко докато ти си в БГ?
Ако на мен ми се наложи подобно изпитание,бих предпочела влака.Поне можеш да станеш,да се разходиш и т.н...,докато в автобуса си закован на седалката.Не знам какво да кажа...кофти е от където и да го погледнеш,но ако няма друга алтернатива,опитай се да се подготвиш и да вземеш всички неща,които биха могли да улеснят пътуването.Да предвидиш връзки с други влакове за българия или обратно към Словения в случаи че те оставят отново някъде на прозивола на съдбата.Пари за хотел,евентуално,номера на таксита,които можеш да извикаш ако това зарязване стане извън населено място и прочие подробности.Нямам идея колко се пътува от там до БГ,но ако е възможно изберете да пътувате през нощта,така ще си спестите жегата в купе без климатик.

# 10
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А проверявала ли си цените на Skyeurope? Те летят за 19? в едната посока Братислава-София. Едва ли с влак ще ти е по-евтино.

а Братислава какво обЩо има?  Shocked

# 11
  • Мнения: 3 521
А проверявала ли си цените на Skyeurope? Те летят за 19? в едната посока Братислава-София. Едва ли с влак ще ти е по-евтино.

а Братислава какво обЩо има?  Shocked

Е объркала се е със Словакия, човешко е. Важното е, че пътуването от блиzка държава на такава цена си е чиста далавера, също би могла да погледне и евентуално пътуване от Виена или някое блиzко италианско летище zа полети към БГ, все пак е едно да се пътува с влак преz Австрия, а друго преz Сърбия Peace.

# 12
  • Мнения: 341
А проверявала ли си цените на Skyeurope? Те летят за 19? в едната посока Братислава-София. Едва ли с влак ще ти е по-евтино.

Има си общо с Братислава, щото имат и от Виена за София.
А ти летяла ли си с тази агенция, цените им са НЕВЕРОЯТНИ за двамата с детето излиза около 200 евро, има ли цака или е съвсем реално ако си летяла моля да ми кажеш, понеже не ми се рискува с детето.

# 13
  • Мнения: 4 399

а Братислава какво обЩо има?  Shocked

Ами видя ми се близко. Не знам къде точно живее в Словения жената, но все е по-добре от влака.

А проверявала ли си цените на Skyeurope? Те летят за 19? в едната посока Братислава-София. Едва ли с влак ще ти е по-евтино.

Има си общо с Братислава, щото имат и от Виена за София.
А ти летяла ли си с тази агенция, цените им са НЕВЕРОЯТНИ за двамата с детето излиза около 200 евро, има ли цака или е съвсем реално ако си летяла моля да ми кажеш, понеже не ми се рискува с детето.

Не, лично не съм летяла, но ще летя този месец, също с малко дете. Мои близки летяха няколко пъти и никога не е имало проблеми.

Защо 200?? Скъпо ми се струва. Следи за промоции, те имат почти непрекъснато.

# 14
  • Мнения: 3 804
аз пътувах с автобус на 2000 км и то през зимата даяна беше на 2 месеца много леко го понесе

Общи условия

Активация на акаунт