Царевичен сухар

  • 1 013
  • 7
  •   1
Отговори
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Днес в "Пикадили" намерих сухари от царевично брашно.Смятате ли че е удачно да давам такива на малката тъй като не е захранена вс еоще с глутен.

# 1
  • Мнения: 27 524
Да. А къде е ги сложиш?

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
Ако е само от царевично брашно, значи е безглутенов. Стига да не пише още нещо със ситни буквички.
А как смяташ да го даваш, наистина?

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз лично бях купувала оризови бисквитки и с тях се опитах да й направя попара преди да съм въвела глутена, отказа ми тази попара тотално. Иначе си ги хапваше така и си чешеше венците. Може пък да опиташ да й ги даваш направо вместо коричка хляб за чесало.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз давам точно такъв царевичен сухар. Моята бузанка си го гризка. Много му се кефи. Понякога го счуквам в хаванчето и го прибавям към зеленчуковите пюрета. Става много вкусно.
На опаковката пише, че съдържа едро смляно царевично брашно, сол и кимион. Само това, никакви дребни букви. Изглеждат ето така: http://www.poex.cz/eng/kukchleb.htm   но в българския вариант не съдържат сирене и са в прозрачна опаковка. В царевицата няма глутен, така че споко.

Колко е голяма принцесата ти?

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
На 6м и 10дни сме  Flutter
И аз си мислех да ги натроша и да ги слагам в зеленчуковото пюре,че милата,ако е само морковчета или тиквичка много бързо огладнява.
За чесане на венците ми се вижда опасно...дали е достатъчно голяма за това....пък до сега неще никакви гризанки......дали защото са безвкусни hahaha

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Според мен е малка за чешане на венците с тези сухари, защото те са по-груби и може да се нарани. Пък и ако още не е усвоила добре дъвкателните движения може да се задави. Ако има вече зъбки може да и даваш от бебешките бисквити - те са по-меки и се топят в устата.
Натрошени в пюрето е добра идея, пък и засищат  Peace

# 7
  • Мнения: 46 488
Не съм сигурна какво има в тези сухари, ако не се засища детето, по-добре давай АМ  Peace

Общи условия

Активация на акаунт