Помощ, гъбички по време на бременност?

  • 1 187
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
  Здравейте,
много съм щастлива, защото скоро разбрах, че съм бременна в 7 г.с. Но имам ваг. гъбички #Cussing out
 Въпросът ми е, случвало ли ви се е и на вас и какви свещички си слагахте?

# 1
На мен не.Най-добре се посаветвай с гениколога си. Naughty

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Посети гинеколога си за да ти вземат секрет (така ли се казваше newsm78), но да знаеш че гъбички има почти всяка бременна. Спасение от тях няма, лекуват се временно като е важно по време на раждането да няма. Леко бременеене  Grinning

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако си имала преди бременността задължително се появяват пак заради промяна в средата на влагалището.
Посъветвай се с наблюдаващия те лекар

# 4
  • Мнения: 1 251
На мен преди седмица ми се появиха, но трябва да отидеш на лекар, за да изследва какви точно са ти гъбичките и да ти изпише най-подходящото за теб лечение. На мен лично ми изписаха Гино-Певарил-или нещо от този сорт беше. Но пак ти казвам, не се лекувай сама, за да не си докараш по-сериозни проблеми от неправилното лечение.

# 5
  • Мнения: 690
нормално е да си имаш гъбички - почти всяка бременна има. В ранните седмици се предписва паста за мазане - външно, примерно с Клотримазол, но докито ще ти каже  Peace

# 6
  • Мнения: 1 044
Често срещано по време на бременността е. Аз имах от самото начало. Гинекологът ми каза, че не се препоръчва лечение преди края на третия месец, защото се слагат вагинално таблетки и е опасно за плода. Той ми предписа Гинопеварил/мисля, че така се казваше/ за остра инфекция и за 3 дни се изчистих. Но, аз имах проблеми и не съм имала полови контакти по време на бременността  и не се заразих повторно. За да избегнеш и ти повторно заразяване, партньорът ти трябва да вземе също мерки. Аз, след тази инфекция, всеки месец си пусках влагалищен секрет, за да съм сигурна, че всичко ми е наред.

# 7
  • Мнения: 59
Да наистина, бременността предразполага към появата на гъбична инфекция. При мен за съжаление съществуваше такава и преди и по време на бременността. Аз също ползвах глобули Гинопеварил, но е добре да се консултираш с твоя гинеколог за да те посъветва по каква схема да ги взимаш. За съжаление гъбичките са адски упорити и причините за появата им могат да бъдат много, пожелавам ти успех в борбата с тях.

# 8
  • Мнения: 206
  Благодаря ви за съветите  bouquet
ще посетя докито ooooh!

# 9
  • Мнения: 999
Аз имах в края на първата си бременност, имах и сега.Тъкмо приключих с лечението им.Точно преди да забременея бях на гинеколог и тогава нямах, а веднага след като съм забременяла са ми се появили.Моята гинеколожка каза че най вероятно към края на бременността пак може да ми излязат защото явно съм предразположена към тях.

# 10
  • Мнения: 4 546
аз имах гъби постоянно още преди да забременея, така че си ги влачех от самото начало. док ми каза - до третия месец няма ад ги лекуваме. след третия месец ми изписа глобули.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 679
И на мен два броя доктори ми казаха, че до 12-та г.с. не трябва да се лекуват.

# 12
  • Мнения: 497
Посети гинеколог  Peace

# 13
  • Мнения: 1 460
ПИХ ЛАКТОБАЦИЛУС БУЛГАРИКУС - ЛАКТОФЛОР ОТ АПТЕКАТА - И МИ МИНАХА.

# 14
  • Мнения: 126
Аз съм в 8 седмица и също разбрах че имам гъбки но моята лекарка ми каза че ще ги лекуваме след 3 месец някъде към 5 месец така че не се шашкай важното е когато дойде време за раждането да нямаш.

Общи условия

Активация на акаунт