Деца с увреждания и зъболекар - Варна и страната

  • 3 312
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте! Племенникът ми е на пет годинки и вече се нуждае от стоматологична помощ. Той е със Синдром на Даун. В града, в който живее, стоматолозите отказват такава, защото "не им се занимавало", а може би нямат опит с такива дечица. Родителите казват, че ходенето на зъболекар е "Мисия невъзможна", освен ако не му се направи пълна упойка. Аз, обаче прочетох тук, че в София и Пловдив има специално обучени стоматолози, които преглеждат дечица с различни заболявания. Надявам се да има такива и  във Варна или въобще в Североизточна България. Ако знаете нещо, пишете!

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 13:58 от Maia Stoitseva

# 1
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Във Варна няма ли други родители на деца с Даун?Питайте тях, не може да няма някаква организация зад тези деца. Или джипито на детето? Има и много теми във форума - питай там.

# 2
  • Мнения: 1 710
Кунето ми беше споменавала за зъболекари тук в София, които работят децата с увреждания със специална упойка. Дано види темата и се включи с подробности. Бим-бам, беше доволна от техния зъболекар, но и той е тук в София. Ще добавя в заглавието и други градове, така ще съберем информяция за зъболекарите, които работят с децата с увреждания и как става това.

# 3
  • Мнения: 127
Благодаря Ви за съдействието!

# 4
  • Мнения: 5 668
SadОх, и мене напоследък ме е налегнал този въпрос със зъболекарите ooooh!. Засега още не ми се налага, но се чудя и мая как ще процедираме. Информацията ще е много полезна  Hug

# 5
  • Мнения: 4 585
Пепи, може да се окаже по-лесно, отколкото при други деца. Кирил изтърпя стоически интервенцията, мисля, че и Рони на Гери се справи.

# 6
  • Мнения: 380
Преди време тези процедури ги правихме в София в Юниордент , с пълна анастезия и съм много доволна.ако някой има желание може да пусна координати на лекари.

# 7
  • Мнения: 1 710
Пускай всяка информация - ще е необходима. Волф, не знам какво да ти кажа за изтърпяването - Гого плаче, ама ти казвам плач до повръщане от фризьор, кажи какво да си мисля за зъболекар - дано излезеш прав все пак и да е по-лесно отколкото очакваме. Но това скоро ще опре и до нас, че вече имаме два зъба, които ни понаболяват.

# 8
  • Мнения: 4 585
Мая, аз за децата с аутизъм имах предвид. Кирил не му мърда
физиономията  при стоматоложката, не съм сигурен дали усеща студ и болка.
А за София, Бим Бам водеше Пършинга си в някакъв кабинет и беше много доволна.

# 9
  • Мнения: 1 271
За нуждаещите се пускам координати - касата покрива работата на зъби на деца и хора с увреждания, дори когато се налага ползват и упойка имат анестезиолог - др. Асенов 0888 30 92 46
Стоматологичен Център "Юниордент"
София
бул.Патриарх Евтимий № 1
Д-р Попдимитрова-Стайкова
93559344 (и вътрешен 335)
93559355
това са телефоните (истински са нищо че са от 8 цифри)

успех на всички
ние в петък ще водим нашия син (с ДЦП) на манипулация по почистване на зъбите (с упойка) и евентуално ако има за ремонт.

Общи условия

Активация на акаунт