Почти не спи през деня

  • 863
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!
Не съм сигурна, че това, което ще опиша, може да се числи към здравословните проблеми и въпроси, но бих искала да получа и Вашето мнение.
Откакто дъщеря ми навърши 2 месеца, спря да спи дълго и продължително през деня. Но напоследък проблемите ни с дневния сън се задълбочиха. Много трудно заспива, след дълъг и изтощителен рев, спи за много кратко и се буди. Съответно бързо се уморява и вкисва. Когато се е наспала, се държи съвсем нормално - будува спокойно, смее се, гука, ангажира си вниманието с играчки и т.н. Но когато й се приспи, нищо не помага - песни, носене, сешоар... Окончателно заспива към 8-9 вечерта и спи цяла нощ непробудно.
Въпросът ми е дали това може да е притеснително, може ли да е признак на нещо или е просто период от развитието и трябва да го изтърпим?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Добре е да не я оставите да се превъзбужда през деня. По този начин заспива още по-трудно и капризничи. Най- вероятно това е съчетано и с по- силни колики. По-добре я гушнете и я преспете на ръе. Все пак е въпрос на регулиране на съня. В тази възраст са с големи желания за бодърстване но малки възможности. Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт