във връзка с ин витрото

  • 1 719
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Мили момичета, изчетох доста страници за ин витрото - за вашите мечти и очаквания, надежди и разочарования, за трансфера на ембриони, за пункцията на яйцеклетки, за евентуални проблеми след време и т. н.  Моля Ви някой да напише нещо за периода на подготовка, в който се вземат медикаменти и/или се поставят инжекции. Още не съм съвсем наясно. Обясниха ми, че сега от първия ден на цикъла ще започна да пия противозачатъчно Пергулон за подтискане функцията на яйчниците, след това - не знам с какво ще ми бъде спряна менструацията и ще се чувствам като в климакс и след това ще започне стимулация на яйчниците за пункция на яйцеклетки. Как се чувствате през този период ? Нормално ли се понася от организма всичко това ? Как ще се чувствам ? Предварително Ви благодаря !   

# 1
  • Мнения: 553
Здравей kalianna,
При всеки е различно усещането по време на стимулация. Зависи от организма, протокола за стимулация, използваните лекарства и т.н. Никой не може да ти каже предварително точно как ще се чувстваш.
Аз мога да ти споделя моя опит, но като гледам ти ще си по друг протокол, щом ще ти блокират яйчниците предварително. При мен беше по къс протокол. Започна се от първия ден на цикъла. Всеки ден по една инжекция и прегледи и изследване на кръв през два-три дена, за да определи док дозата на лекарствата. Като цяло не съм се чувствала зле. Имах зачервяване на мястото на инжекциите, както разбрах не при всеки се получава. Като започнат да се образуват повече и по-големи фоликули може да имаш тежест в яйчниците, но и това се понася. По-неприятно беше, когато към края на стимулацията док включи и някакво лекарство за блокаж на хипофизата, но не мога да кажа, че съм го понесла тежко. Усещането беше както при стимулацията с клостила. Не съм спирала да ходя на работа, тичах всеки ден до клиниката и после пак на работа (имах доста напрежение тогава и не можех да си взема отпуска за съжаление). По-изморително ми беше самото тичане от единия край на София до другия, отколкото да съм се чувствала зле от самата стимулация.
Бъди спокойна и всичко ще мине по-леко отколкото очакваш. По-важното е да имаш накрая най-чакания резултат  EFP Стискам ти палци  fingerscrossed

# 2
  • София
  • Мнения: 724
Аз бях по дълъг протокол. От първия ден на предшестващия иксито цикъл, започнах прием на регулон. Седем дни преди очакваната менструация започнах диферелин за блокаж на хипофизата. С новия цикъл стартира и същинската стимулация. През цялото време не съм се чувствала зле физически, нямах неприятни странични ефекти, освен мястото на инжекциите, което посиня /хем редувах и ръцете, и корема  Laughing/.

# 3
Здравейте и от мен следващия месец и аз тръгвам по мъките и на мен ми предстои инвитро, но доктора ми каза че стимулацията ще започне от 4 или 5 ден от цикъла незнам дали при всеки е индивидуално, аз също съм много притеснета, защото ще ми е за пръв път, каза ми че ще съм по къс протокол още незнам с какви лекарства ще ме стимулира и въобще какво ще излезе но това е , трябва да се опита всичко и надявам се да е с успешен завършек. Вие по здравна каса ли си подавахте документите, защото на мен док.не ми предложи чрез ЗК а всичко ще си плащам?

# 4
  • Мнения: 141
Как се чувствам ли...В началото започвам с велик ентусиазъм. Първите няколко дни всичко е наред. С времето инжекциите ме "уморяват", към края вече почти се разкайвам, че съм се захванала с това начинание.
Отнема ми време да се възстановя от стимулацията.

При всеки е различно.
От впечатленията ни тук едва ли можеш да знаеш със сигурност какво ще ти се случи и как ще реагира организма ти.

Давай смело Желая ти успех.

# 5
имате ли представа инжекциите за стимулация предварително ли се плащат или след като приключи стимулацията и от аптеката ли се купуват или клиниката си ги подсигурява, както и за пункцията и трансвера в деня на правенето ли се заплаща процедурат? Благодаря ви предварително за отговорите.

# 6
  • Мнения: 1 950
Gerinda, това може да ти го каже твоя лекар. Попитай него.
Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 553
имате ли представа инжекциите за стимулация предварително ли се плащат или след като приключи стимулацията и от аптеката ли се купуват или клиниката си ги подсигурява, както и за пункцията и трансвера в деня на правенето ли се заплаща процедурат? Благодаря ви предварително за отговорите.
Gerinda, зависи в коя клиника ще правиш ин-витрото и дали си с протоколи от Здравната каса или не. До колкото знам, с протоколите от касата ти си вземаш лекарствата предварително, а ако не стигат, в процеса на процедурата може да се наложи да си купиш още.
Аз съм правила ин-витро не по касата, в център "Надежда". Там те си имат лекарства на склад и ти ги дават. За плащането аз дадох в началото на стимулацията някакво капаро и чак като приключи стимулацията си доплатих колкото трябваше (не се знае предварително колко лекарства ще са необходими). Всичко заедно с процедурата си го платих в деня на трансфера., когато приключих с всекидневното ходене до клиниката. Не знам в другите клиники как процедират. Нека се включат и други момичета.
Успех  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 724
Аз съм пациентка на МЦРЗ. Там се процедира по следния начин: инжекциите си ги купуваш сама, по схема, дадена ти от лекаря, от аптека по твой избор. Цялата процедура се заплаща след трансфера, примерно в деня на трянсфера или следващия.

# 9
  • Мнения: 2 423
КОГА ЩЕ Е ПРОЦЕДУРАТА?
УСПЕХ 1stroller

# 10
По план трябва да е юни но както ми закъснява мензиса този месец, ако така направи и другия месец май намя да се класирам защото д-ра от юли ще е в отпуск Sad

# 11
  • plovdiv
  • Мнения: 519
При мен док. ми ги даваше от техния склад.В деня на пункцията ми дадоха фактурата с всички иследвания,брой на инжекциите и процедурата,а в деня на трансфера си платих.Първият път платих по банков път два дни след трансфера но цялата сума накуп.Никой не ми е искал капаро или нещо подобно.

# 12
mamishon в коя клиника е това, също искам да попитам и другите момичета тук ако знаят  д-ра ли  преценява дали може чрез здравна каса да си осигуриш лекарствата или сама трябва да му предложа Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 553
д-ра ли  преценява дали може чрез здравна каса да си осигуриш лекарствата или сама трябва да му предложа Rolling Eyes
Има си изисквания на Здравната каса и ако отговаряш на тях, можеш да подадеш документи. Трябва да ти ги подготвят от клиника по стерилитет с мнение дали си подходяща за програмата ин-витро. Естествено че докторът ти знае изискванията и вероятно сам ще ти каже да си подадеш документите, ако смята, че е необходимо. Но и ти можеш да го питаш разбира се.

# 14
  • Мнения: 403
Здравейте и от мен. Аз правих инвитро и мога да кажа само, че при всеки е различно.Всяка клиника си прави по-различен начин.

Общи условия

Активация на акаунт