Подтиска ли ви брака или зависи от партньора

  • 4 845
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Момичета, иска ми се да споделите малко мнения по този въпрос.
Аз лично напоследък много преосмислям брака си- съпругът ми ме дразни ужасно много, до сълзи. Възприема всичко което правя за семейството като даденост, непрекъснато е с претенций, нямам никакво лично пространство-в къщи не мога да съм разстроена-никога не се опитва да ме успокои когато съм разстроена, а само се изнервя и допълнително отежнява положението. Виновна съм за всичко, пък и сякаш съм длъжна да го обгрижвам. Не пропуска случай да ме обижда за слабостите ми, в същото време той е китка и аз трябва да съм доволна, че дишам един въздух с него.
Ами, да не продължавам, че май написаното излезе много тенденциозно. Но наистина чувствам така нещата.Толкова ми е черен, че и желание за секс нямам.
Според него обаче той е китка-идея съм си нямала какви мъже има. Така ли е наистина.
Чудя се-да се примирявам ли или не.
Този въпрос нямаше да стои разбира се ако нямахме дете и толкова много общи неща-8 години брак. 

# 1
  • Мнения: 251
Подтиска ли ви брака? - НЕ
Зависи ли от партньора? - категорично  ДА
Извинявай ако съм крайна, но държанието на твоя съпруг е ужасно  Crossing Arms. С нищо не мога да оправдая подобно поведение на мъж  Naughty Та нали, когато сме с човека, когото обичаме приемаме неговите, и добри, и лоши качества Thinking
Мила SIS според мен трябва сериозно да си поговориш със съпруга си. Ако не намираш опора и спокойствие в семейството си, тогава за какво въобще да сте заедно?  #Cussing out когато някой мъж не уважава, не оценява и приема за даденост съпругата си  Naughty

# 2
  • Мнения: 29
И аз смятам, че не бракът подтиска, а партньорът.  Crossing Arms
Поговори сериозно с него, дано преосмисли поведението си  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 589
Колко ми напомняш за мен самата...Моят бивш беше същия надут пуяк-той всьо и вся,аз за нищо не ставам,единственото ми достойнство според него бе,че съм НЕГОВА съпруга...Едва ли не трябваше да се чувствам богоизбрана за това,че му събирам чорапите и пера бельото му Rolling EyesНе помня нито един случай да се прибере навреме,да каже-ще взема децата на разходка с мен,за да свършиш домакинската работа на спокойствие...Лошото бе,че си мислех-такъв съм си го избрала,това е положението-и през ум не ми минаваше,че мога да се разведа,щом не съм щастлива и нищо не може да се промени в отношенията ни...Дори трудно го прежалих,когато ни заряза с децата,исках да умирам едва ли не...След време,когато ми "паднаха капаците",когато поконтактувах повечко с нормалните хора,разбрах,че навън е пълно с нормални,разбрани,човечни,възпитани мъже...Мъже,за които не е унижение да ти занесат тежкия леген с пране до простора,не е унижение да измият чиниите след вечеря и не е лиготия да ти подарят цвете на рождения ден,че и без повод...И се укорявах,че сама не предприех стъпки по-рано,че не потърсих начин да бъда щастлива...
   Не ми се иска да те съветвам да предприемаш крайни мерки,но май ти се налага...Нужно ти е да поговориш сериозно с него,че ти също имаш нужда от щастие и ако е невъзможно двамата да го постигнете,желаеш сама да го потърсиш...Детето и "общите неща"не могат да са единственото,което ви държи заедно,за хубав брак трябва доста повече...Разводът никога не е приятно приключение,но за мен лично той се оказа мехлем за душата ми...
  Каквото и да решиш-пожелавам ти да намериш това,от което се нуждаеш!

# 4
  • Мнения: 128
Момичета,
аз не съм от мълчаливо страдащите и тези разговори сме ги водили. Обикновено накрая той е много ядосан, а аз съм...-не искам да го цитирам, че ме хваща срам от думите му. "Явно си имам някой" и така...Абсолютно безсмислено е-нищо няма да се промени.

# 5
  • Мнения: 589
Извинявай,ама тогава какво му се чудиш?! Ще ти стъжни "щастливия" живот ли?!

# 6
  • Мнения: 4 300
От партньора и от теб зависи.
С което съвсем не искам да кажа че ти си виновна. Просто четейки написаното от Олимпия се замислих че ако наредя троснато на мъжа ми "Направи еди кое си, не се ли сещаш" сигурно няма да се получи добър резултат. Както и той ако ми се тросне да направя нещо. Иначе за рутинните грижи покрай семейството според мен трябва генерално споразумение още в началото на съвместния живот. Но..с нещата, които са вървяли в едно русло 8 години трябва да бориш полека, финно и с тактика ако искаш да ги промениш. И хубаво да си помислиш предварително дали си струва усилията и времето.
Иначе с едно съм съгласна с мъжа ти- със сигурност има и мъже, които са по зле от него. Ама на кого му пука?

# 7
  • Мнения: 589
Не виждам да съм написала,че SIS трябва троснато да напомня  на съпруга си да прави това или онова...Ясно е,че троснатия в случая е ТОЙ и тя явно се чуди на какъв език вече да му каже,че поведението му  я наранява...Под "крайни мерки" имах предвид наистина крайни мерки относно смисъла на съвместния им живот...Подобно поведение от страна на мъжа,съгласете се,никак не е полезно за възпитанието на детето,та то има далеч не най-добрия пример за подражание пред себе си...
  Преди развода моите собствени деца бяха агресивнички,арогантнички,отвръщаха с изрази,прихванати от тати.Нормално ли е деца на 3,5 или 9 години да използват в общуването си изрази като "ега си тъпата п...а си"??? Shocked"Тати" никога не се е съобразявал дали децата са наоколо,за да каже това или други подобни бисери...Ходи обяснявай,че това е най-малкото грозно,ако си нямаш друга работа...

# 8
  • Мнения: 4 300
Не виждам да съм написала,че SIS трябва троснато да напомня  на съпруга си да прави това или онова...Ясно е,че троснатия в случая е ТОЙ и тя явно се чуди на какъв език вече да му каже,че поведението му  я наранява...Под "крайни мерки" имах предвид наистина крайни мерки относно смисъла на съвместния им живот...Подобно поведение от страна на мъжа,съгласете се,никак не е полезно за възпитанието на детето,та то има далеч не най-добрия пример за подражание пред себе си...
  Преди развода моите собствени деца бяха агресивнички,арогантнички,отвръщаха с изрази,прихванати от тати.Нормално ли е деца на 3,5 или 9 години да използват в общуването си изрази като "ега си тъпата п...а си"??? Shocked"Тати" никога не се е съобразявал дали децата са наоколо,за да каже това или други подобни бисери...Ходи обяснявай,че това е най-малкото грозно,ако си нямаш друга работа...
Нямах това предвид. Исках да кажа че ако държи на връзката с този човек трябва да се опита да промени нещо и в себе си. Понякога когато промениш външната обвивка, начина по който си общувате, начина по който му казваш нещата, резултатът се променя.
Някои мъже не понасят сълзи, други не понасят висок тон, трети пък се впечатляват повече от думи, изречени в състояние на афект. Знам ли...

# 9
  • Мнения: 128
Roksi,
Нали за това става дума, че през цялото време нещо променям в себе си за да съществува този брак, но не.
За отговорен-отговорен е, но не защото заслужавам, а защото просто е много свестен. Това са негови думи. Води и взима малкия от детска, но ако трябва да прекарат сами няколко часа-след това е безкрайно изнервен и отегчен и трябва да излезе да се разстовари малко.
Никога не излиза сам с детето, а то е момче почти на 5 и много послушен и виждам, че има нужда да се "посбие" с баща си, да си поиграе с него по момчешки, но уви все е около полите на мама. И пак не се занимавам достатъчно с детето -видиш ли не го развивам и съм го оставила на самотек.
Аз ходя цяла седмица на работа, доучвам съботите и неделите-имам по половин ден лекций, след това се прибирам-малкият едвам ме е дочакъл, залавям се с домакинска работа и ако го поомоля да ми помогне в това-е това са три стаи, седни почини си. Така...обаче, ако в понеделник-няма изгладена риза-скандал.
И не работата ми тежи-искам да подчертая-аз съм зодия дева и ако нещо не си е на мястото и ме дразни не мога да затормозявам другите с това-върша си го. Не мога да понасям отношението му и не виждам как може да се промени.
Олимпия го каза много добре-надут пуяк.

# 10
  • Мнения: 4 300
Ами тегли му една майна и си тръгвай - аз не бих се променяла заради надут пуяк. А и в крайна сметка не можеш да се променяш безкрайно.
Скандалът не е нормална реакция за неизгладена риза. Ако у дома се случи това ( а то се случва често) мъжа ми или пита любезно дали ще му изгладя или си я глади сам.

# 11
  • Мнения: 2
Брака не ме подтиска, зависи от партньора.
Дори и да прави ред неща, ако те унижава, подтиска и се смята за велик и винаги прав това може да обезсмисли не 8, а 15 години, както е при мен. Моят съпруг и чистеше, и боклука хвърляше, и прозорците миеше, и си гладеше дрехите... Ще речете мноого ми е помагал. Да, но когато го правеше със самочуствието, че е толкова велик, а аз какво ли мога да върша....
Все недоволен и критичен, не само към мен, но и към децата. Водили сме разговори, но какво,  аз съм тази която бърка и едни думи Sad, които и аз ще ви спестя. Нищо не помага, такива хора не се дават. После защо синът ни има такова отношение към сестра си. Да  го наказваме, да се научи, как като има такъв пример за поведение. Такова съжителство е вредно не само за нас самите, но и за децата ни.
Когато му казах, че искам развод (всъщност първо имаше заплахи, за децата и други ....) той се учуди  как така след 15  прекааасни години ooooh! съм решила. Слава на Бог, че не изчаках още. Все се надявах на промяна, но уви времето минава,  а нещата си остават същите. Сега съм щастлива и дори това, че вече няколко месеца съм  без работа не помрачава настроението ми.  Grinning. Никой не ме обижда, не ме унижава, децата са по-спокойни...

# 12
  • Мнения: 128
Twins, много добре си го описала.
Аз ако заговоря за развод-не ми се мисли какъв огън и жупел ще се изсипе. Твоят поне само се е учудил. Аз съм убедена , че вече няма обич към мен-но пусто що няма сърце да го признае, а трябва да търпя скандали и обиди. И пак аз да съм му черна, че съм го и развела.
За пояснение-аз съм му черна, че се е оженил млад и зелен-излъгала съм го тъй да се каже.   

# 13
  • Мнения: 589
Ами тогава го освободи от туй черно твое робство!
 Ама на теб май все още ти се иска някакво признание от него точно...Познато ми е,трае дълго...Но сега се чудя как може толкова дълго този човек да ми е бил толкова важен...

# 14
  • Мнения: 157
Струва ми се , че при недоволството което изразява и показва твоя мъж , ти все повече му угаждаш на капризите и се стремиш да си перфектната домакиня.Това не е начина .И с разговор няма да се получи.Моя съвет е - продължавай да си вършиш домакинската работа , сготви,изглади , почисти , но дотам.Всяка свободна минута оползотворявай за себе си.Иди на козметик , на фризьор, на маникюр , купи си нови дрехи , излизай с приятелки и не се съобразявай с неговото мнение.Сигурна съм , че по този начин ще му приковеш вниманието, винаги действа. Ако ли не ....Шута в гъза и много му здраве,ще се намериш някой който да те цени и уважава

Общи условия

Активация на акаунт