Правилно ли е?

  • 3 735
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Вчера като бяхме на площадката дойде една майка, детето и е болно с Т, силна кашлица, хрема и антибиотици, а тя го извежда сред други деца, които то може да зарази, без изобщо да предупреди, че е болно от грип, нормално ли е според вас?

# 1
  • Мнения: 2 722
И за площадката като за воденето на болно дете в яслата. Има недобросъвестни родители, има съвестни. Това е положението. Бас хващам че спора за и притив болни деца на площадката ще се припокрие с този за градината  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 268
Естествено,че не.Тя освен на вас,вреди и на собственото си дете.Толкова й е акъла! ooooh!

# 3
  • Мнения: 3 268
А от воденето на болни деца на градина,дъщеря ми вече една седмица се лекува от вирусна инфекция.Какво да се прави,не можем да ги изолираме под стъклен похлупак.Дано майките бъдем по-отговорни в това отношение и децата ще боледуват по-малко.

# 4
  • Мнения: 315
А от воденето на болни деца на градина,дъщеря ми вече една седмица се лекува от вирусна инфекция.Какво да се прави,не можем да ги изолираме под стъклен похлупак.Дано майките бъдем по-отговорни в това отношение и децата ще боледуват по-малко.
И аз така мисля но не всички майки са на това мнение.Чувала съм реплики от рода на "ами той не го е донесъл от нас."

# 5
  • Мнения: 494
Meko казано неправилно...Безотговорно е.Още повече,че щом си е вкъщи майката и така или иначе го гледа,нищо няма да им стане и на двамата да си постоят ден-два у дома.Как така с Т и кашлица...?!?! newsm78Не само че е безотговорно спрямо другите деца,ами е безотговорно и към нейното собствено,за което не мисля че е добре да излиза навън с Т...Е-е-е-е...не стигат другите глупости,ами и като вземе да се тревожи и ядосва човек и за такива неща... SadБезмозъчна история! #Cussing out

# 6
  • Мнения: 54
Когато голямата беше болна от шарка я извеждах навън само където няма деца ! Все пак , ако детето се чувства добре и е без Т глъдка чист въздух и разходка няма да му се отразят зле ! Все пак неможеш да го държиш в къщи 14 дена ! Но определено съм гледала да няма контак е други деца!

# 7
  • Мнения: 2 722
Преди година и половина и ние си разхождахме варицелата на чист въздух по препоръка на личния лекар. Не давах човек да припари на 50 метра от мен. Понеже не бях наясно дали шарката не се пренася чрез пипане на общи предмети го държах с ръкавичките на ръцете и не го водех при детските съоръжения.
В повечето случаи лекарите предписват чист въздух и излизане навън, въпрос обаче на отговорност е да не си заведеш детето там където играят останалите.
Миналата година една майка на втория час игра в пясъчника каза че не са на градина защото детето е с варицела - няма да ви казвам какво стана  Wink

# 8
  • Мнения: 2 237
Ми не е правилно.Лично аз бих извела детето си,но ще го държа на достатъчно безопасно разстояние от другите деца.

# 9
  • Мнения: 2 757
Вирус може да предадеш дори преди да разбереш, че си го пипнал. Не забелязвате ли, че все другите са виновни, лоши родители и т.н. а всички вие тук сте се събрали просто the best? С конкурс ли ви избраха или как?  Wink
След като има толкова безсъвестни родители просто не си водете децата по училища, градини, площадки, супермаркети, магазини и т.н. ВИе си мислете и се грижете за детето си както можете, но не очаквайте другите хора да се грижат за вашите деца - те си имат свои

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
..... е болно с Т, силна кашлица, хрема и антибиотици......е болно от грип...

Не е нормално да се дават антибиотици за грип...  Peace

# 11
  • Мнения: 2 757
Преди година и половина и ние си разхождахме варицелата на чист въздух по препоръка на личния лекар. Не давах човек да припари на 50 метра от мен. Понеже не бях наясно дали шарката не се пренася чрез пипане на общи предмети го държах с ръкавичките на ръцете и не го водех при детските съоръжения.
В повечето случаи лекарите предписват чист въздух и излизане навън, въпрос обаче на отговорност е да не си заведеш детето там където играят останалите.
Миналата година една майка на втория час игра в пясъчника каза че не са на градина защото детето е с варицела - няма да ви казвам какво стана  Wink

Как успя да държиш детето си на 50м от хората? Изобщо как се разминавахте по тротоарите ? То дори разстоянието между двата отсрещни протоаре е по-малко от 50 метра  Joy

# 12
  • Мнения: 4 406
Вирус може да предадеш дори преди да разбереш, че си го пипнал. не очаквайте другите хора да се грижат за вашите деца - те си имат свои
много ми хареса- така мисля и аз, моето дете е по- важно...
едва ли обаче ще го набуча в един пясъчник с още 20 дечица... то пък ако е с температура дали ще му се играе на детето  newsm78

# 13
  • Мнения: 5 468
Детето ми е от 1 месец с някаква хрема, оттам изби на отит Sad и от 7 дена пие антибиотик. Никой не е заразила, нито нас с баща й, нито децата, с които си е играла през този период. Симптомите са й лека, отхрачваща кашлица и то около 5 пъти дневно. Вече я пазя като рохко яйце. Изнежена е, страх ме е ooooh! от всичко.
Днес отидохме на кафето, на което ходим всеки ден и на съседната маса, майка говори на детето си: "Ами да ти купя сок, но с това коремче...". Познавам я и след малко я питах, какво е на детето. Тя каза, че цяла нощ повръщало, имало разстройство и чакала да стане 13 ч., за да я заведе на лекар Sad. Уууффффф.... Отиде Гери на люлката, нейното дете също отиде, седна до Гери... взеха да се люшкат. От неудобство не ставам от от масата да ида да грабна моето, да го хвърля в колата и да си ходим. 10 мин. - люшкане, лице до лице.
Оттам слезе моето, отиде в пясъчника, там едно манишолче, едвам ходи Simple Smile, майката каза: "Ела до мен, ела че кашляш", а малкото отива до Гери, кляка до нея и почват да бъркат в пясъка заедно. По едно време и моето се изкашля. Майката се усмихна и вика на познатите си: "Е, не е само моето".
Загасих си фаса и си бихме камшиците оттам. Сега ме е страх, довечера какво ме чака... Дали няма да почне да повръща. Само това ми трябва вече ooooh! и отивам в Тибет - отшелник Blush Peace.

# 14
  • Мнения: 2 292
моето като се раzболя от бронхит с температура и попитах немския педиатър дали да го пратя на гледачката (има и други деца), zащото ходя на работа, той ми каzа ... ами да , той от там го е хванал  Wink
и като го питах, когато беше с 39 Т пак вирусна инфекция , дали да го иzвеждам , каzа, да , zадължително, zащото има нужда от чист въzдух.
а като попитах няма ли да се zараzят и други деца, той ми каzа, че и беz това децата хващт всякакви инфеции и иzкават рано или късно и колкото по рано, толкова по добре zа имунитета, който си съzдават и каzа, че като има вирусна инфекция и като ще я кара, може да я хване от парапета на стълбите, супермаркета, асансьора ... не можеш да си иzолираш детето, а и не е хубаво zа него да расте в стерилна обстановка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт