Моля за съвет за едно жилище!

  • 2 875
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 272
Намерих в нета 3-стаен апартамент в Овча купел, супер лукс, супер обзавеждане, с върешна и външна изолация за 65 000 евро,НО панел.
Понеже сме на квартира сме много поблазнена да приемеме офертата, въпреки че жадуваме за ново стриотество(след темата-ново или старо...).

Въпроса е да чакаме ли да ми сроят или да взимаме панела, толкова ли е лошо панелно жилище?Висока ли е тази цена? Винаги съм живяла в тухлено и немога да преценя.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
През панелът се чува всичко - кой какво прави посред нощ  Blush, рано сутрин в банята кой се къпе, ще знаеш кой с кого и за какво се е скарал, кой има приятни поводи за черпене .....
Но - няма лошо - ще научиш навиците на комшиите си и ще си станете по-близки. Peace
Но според мен цената е много висока, за този квартал и за панел ... newsm78
Пък ако ще и да има 5 вътрешни и външни изолации. Crossing Arms
Като е толкоз хубаво направен апартамента - защо го продават?! newsm78

Абе - я отиди и виж чуй шумовете на блока и тогава взимай решение. Peace

# 2
  • Мнения: 8 999
Панелът е много лошо строителство. Супер лукса е таралеж в гащите /откъде ще си сигурна, че са вложени добри материали, а не е спестено туй онуй, на пръв поглед е лъскаво и готино, а след 1 г. си за основен ремонт - аз направих такава глупост и никога няма да си го простя/. Щом се продава евтино, а е обявено за лукс, значи има уловка. По-добре е ти да си направиш ремонта, независимо дали е на старо или ново строителство, но да си наясно кое откъде купуваш и да си убедена, че ти харесва.

# 3
  • Мнения: 474
От коя година е панела? И разбира се, устройва ли те изложение, Овча купел като квартал, как изглежда входа - ако е занемарен и например повечето врати са абсолютно стари можеш да си направиш някакви изводи какви съседи ще имаш. Имай предвид, че старите блокове се нуждаят от много общи ремонти, за които обикновено нямат пари всички семейства. И ако е с парно - опитай се да провериш дали не са си изключили парното повечето апартаменти и на теб сметките ти да бъдат нереално високи. Това се сещам на пръв поглед да те посъветвам, защото наши приятели се подлъгаха така по 1 оферта, но се оказа че жилището е примамливо, докато не проучиха повече неща за блока. Оказа се, че има някакъв проблем с инсталацията за топла вода, от 3-тия етаж нагоре почти няма и входа 2 години не може да събере пари за ремонт. Бяха разбрали и за доста други проблеми на входа, но разбира се не от брокерите.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Не съм съгласна, че панелното строителство е толкова лошо. Виж , за новото строителство мога да го кажа с пълно съзнание и отговорност /имам предвид като цяло - в последните години съм се нагледала на какво ли не, но това е друга тема/.
Действително шумоизолацията е проблем при панелните жилища, но проблема е разрешим.

# 5
  • Мнения: 1 655
За мен цената е неприемлива за такъв тип строителство и то за Овча Купел. Наскоро гледах оферти за тристайни нова жилища в кв.Витоша за същата цена.

# 6
  • Мнения: 3 322
В Бъкстон нова "тухла", е около 500 евро за метър квадратен. С изолация и ПВЦ. Ако това ти е някакъв ориентир...
Лично аз, панелка - никога вече, но ...въпрос на вкус ...

# 7
  • Мнения: 1 311
65 000E за панел тристаен в Овча Купел ми се виждат адски много, пък ако ще и 2 супер лукса да е обзавеждането.

Виж в imoti.net и ще се ориентираш за цените горе-долу

# 8
  • Мнения: 4 965
Единственият панел, който приемам (между другото, ние сме в такъв и съм много доволна) е т.нар. монолитно строителство. Иначе, не - живяла съм в панелка и е ужас - знаеш кой, какво и кога прави.
65 000 за Овча Купел и на мен ми се виждат много.
За коя част точно на квартала става въпрос? А и каква е точно квадратурата, защото от 3-стаен до 3-стаен има разлика? Какво точно включва въпросното обзавеждане?

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
65 000 за панел в Овча купел са баснословна сума Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 4 412
На мен цената ми се вижда добра ако апп. е нормален тристаен ,  всичко е направено, така че да нямаш разходи следващите няколко години.
Обаче виж съседи, кучета, конструктивни дефекти и др. Особено ако е втора продажба със сигурност има нещо от което бягат собствениците.
Не знам как ще се развият нещата, да не започнат след време децата ти да те врънкат за нов тухлен апп.  Те в тийн годините стават толкова капризни - племеницата побърка брат ми да правят ремонти в банята, защото се срамувала Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 272
супер лукс; кухня вградена с ел. уреди БОШ; МDF врати, алум. врати в сервизни; PVC; климатик; СОТ, външни щори, кожени мебели; италиански теракота в коридора и кухня с усвоен б-н пред нея; поръчкови детска и спалня; сервизно - мокро; външта и вътрешна изолация; мазилка Рафаело; черна техника - маса SONY и др. , разположение: И/З, екстри:Локал. отопление


Ей това е обявата  и е 100квадрата. Утре ще ходим на оглед и ще ви пиша. Много съм раздвоена, защото има дори и по големи панелки за 55000, но като го видя ще реша, но определено ако изобщо нго харесам ще преговарям за цената.


БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ЦЕННИТЕ СЪВЕТИ!!!

# 12
  • Мнения: 647
И ние сме в процес на търсене на ново жилище , но за тази сума ще ти пратя на лични ако искаш нещо което гледахме скоро .
Но за панелка ?!?!?!?! Не бих дала тази сума ! newsm78 newsm78 newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 272
И ние сме в процес на търсене на ново жилище , но за тази сума ще ти пратя на лични ако искаш нещо което гледахме скоро .
Искам, изпрати ми!

# 14
  • Мнения: 46 437
През панелът се чува всичко - кой какво прави посред нощ  Blush, рано сутрин в банята кой се къпе, ще знаеш кой с кого и за какво се е скарал, кой има приятни поводи за черпене .....

Ммм, не е баш така, в сталинската ни тухла с ужасно дебели стени чувах всичко  ooooh! по-кошмарна година не съм имала, не можех да си отспя като се преместихме. И в ЕПК съм живяла, и в панел (няколко Laughing). В сегашния ни панел се чува най-малко, от 3 години сме тук, да чукам на глава, последните месеци така се се кротнали, че имам чувството, че никой не живее около нас, дано продължават така  Praynig та, с една дума всичко е на късмет  Peace

Tanija, успех в търсенето! Peace

Общи условия

Активация на акаунт