Завишени тромбоцити?

  • 22 653
  • 7
  •   2
Отговори
  • Мнения: 576
Здравейте!
Оказа се, че при вчерашните изследвания нашето бебе има завишени тромбоцити(референтни граници до 400, а при нас 520)? Имате ли представа опасно ли е и как се лекува? Искам да кажа , че досега не сме боледували.
Кръв ни взеха 30мин. след ваксина HB vah(трети прием). Дали това може да е причината за завишените тромбоцити?
Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 576
Никой ли не може да ми каже нещо? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 082
от къде взеха кръвта?

# 3
  • Мнения: 576
от пръстчето

# 4
  • Мнения: 2 082
заради това е-не се притеснявай  Simple Smile

# 5
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Понеже аз вече две години обикалям болниците заради завишени левкоцити, та от време навреме ми се повишават  и тромбоцитетите. Тромбоцитите се повишават най-често при недостиг на вода в организма, кръвта се сгъстява и се съсирва много бързо, при добро оводняване проблема изчезва. Тромбоцити се увеличават и при вирусни заболявания - повръщане с разстройство и др., но пак по същите причини.  Лошото е когато са занижени и кръвта не може да се съсирва, тогава започват съмнениея за анемия, таласемия, левкимия и т.н. Оводни го добре, малко повечко да си пийва водичка и направете контролни изследвание, ако всичко е наред няма място за притеснения.

# 6
  • Мнения: 3 116
За детенце на вашата възраст горната граница за тромбоцитите е 500, а не 400. Леко са завишени да. Може да е от много безобидни неща: храна, време на деня и т.н. Не мога да разбера как могат да ви пратят на кръвно изследване след поставянето на ваксина, това също може да е причина  Thinking

# 7
  • Мнения: 4 150
За 6 месечно бебе е нормално да варират.Свьрzано е с други механиzми...

 
Цитат
и как се лекува?

ЗаЩо веднага се прави асоциация zа лекуване???? Беz паника,моля.Няма ниЩо патологично.
МОже ли да попитам zаЩо след ваксина ви е вzета крьв? Що zа идиотиzьм е това.Най малкото може да има zавиШени левкоцити,на което да се постави греШна диагноzа "сьмнение zа Левкемия" и да се подчинят родителите zа пове4е иzследвания и тн...
 

Общи условия

Активация на акаунт