Погрешно ли е бебетата да бъдат носени на ръце

  • 2 478
  • 74
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 849
Имам позната, която не взема бебето си на ръце, освен когато го кърми, за да не се приучи, а после тя да не може да си свърши работата заради този "лош навик". Всеки път като плаче детето, тя стои до него и тика биберона в устата му, не дава никой да го взема и да му се порадва, за да не свиква на ръце. Какво мислите по въпроса? Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Ами да, има такива майки. Аз съм от глезещите и желаещите да развиват мускули. newsm47
И мен така ме съветваха свекърва ми и майка ми, но се водех по бебето, а не по тях. А и на мен ми е толкова приятно, не бих се лишила от това удоволствие. Което ме навежда на мисълта, че щом тя няма желание и не се притеснява да го оставя да си плаче, може би е по-добре да поднесеш биберона с усмивка, отколкото да гушнеш с досада.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Имам позната, която не взема бебето си на ръце, освен когато го кърми, за да не се приучи, а после тя да не може да си свърши работата заради този "лош навик". Всеки път като плаче детето, тя стои до него и тика биберона в устата му, не дава никой да го взема и да му се порадва, за да не свиква на ръце. Какво мислите по въпроса? Rolling Eyes
Горкото бебе! Повече не знам какво да кажа Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 849
А дали е правилно да се замени прегръдката с биберон Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 622
Това всеки сам си го решава. Според мен- не, не е правилно за моето дете.

# 5
  • Мнения: 541
Ето една чудесна статия пусната и преведена от Poli  казва се Не се бойте от бебето на ръце!

Иначе ние с Борис постоянно се гушкаме и носим и с двете ръце подкрепям носенето. А може и да се ушие или купи слинг и пак може да се върши домакинската работа.

# 6
  • София
  • Мнения: 849
Статията е многа добра и новаторска, защото все още битува мнението, че ако носим децата си ще ги разглезим, и после какво ще правим-ще трябва цял живот да ги люлеем в скута Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 622
Напротив- после ще ги гоним да ги гушнем, те ще бягат  Joy

# 8
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Имам позната, която не взема бебето си на ръце, освен когато го кърми, за да не се приучи, а после тя да не може да си свърши работата заради този "лош навик". Всеки път като плаче детето, тя стои до него и тика биберона в устата му, не дава никой да го взема и да му се порадва, за да не свиква на ръце. Какво мислите по въпроса? Rolling Eyes
Ами направо се чудя от какъв зор го е създала това човече, щом работата й е приоритета.
Лора, моля те, разпечатай й тази статия, може пък да размисли момичето.

# 9
  • Мнения: 19 272
статията на Поли е страхотна,направо тръпки ме побиха.мен лично сърце неми дава да я оставям да плаче

# 10
  • София
  • Мнения: 849
Не мисля, че и да прочете статията ще си промени мнението. Тя не смята, че го лишава от нещо като не го носи често на ръце, а че си облекчава живота, а и предпочита да стои до него и като изплюе биберона отнова да му го напъха и това едномесечно бебе да спре да мърка

# 11
  • Мнения: 3 205
Не знам дали ще успее да постигне това, което иска обаче. Щото те децата, като се чувстват незадоволени, търсят гушкане и носене. А ако са си получили достатъчно гушкане и носене, когато са били малки, един ден просто го израстват. Моя син на 8 месеца се въртеше вече като червей, когато го хвана да го вдигна, а сега съвсем дума да не става за гушкане, целуване, носене и подобни "лиготии". Идва да го взема, само ако го е страх от нещо и това е много рядко. Така че ако можеш да я убедиш да си го гушка сега, че после и да иска - няма.

# 12
  • Мнения: 178
Горкото бебенце Sad Гушкам малката си дъщеря постоянно -понякога готвя с нея на ръце,нищо че е вече доста тежка,та тя ще навърши 2 години;като се удари я прегръщам и целувам,и въобще използваме всеки удобен случай всички в къщи да я гушкаме и целуваме.Като беше бебе готвех с нея на ръце,защото не искаше да стои сама в леглото.Децата трябва да бъдат обичани и да им се показва ,че ги обичаш.

# 13
  • София
  • Мнения: 849
И аз моето синче си го нося и никога не съм спирала някой, ако иска да го подържи или да го гушне /от познатите имам предвид/. И се чудя как нейното дете не се съдира от рев, щом не го гушка, а се задоволява с биберон Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 1 252
Не ми се мисли след това тази майка какво темерутче ще си има в къщата. Имам такъв братовчед - майка му никога не го е прегръщала, за да не се изнежи. Сега работи като военен и е стар ерген с никаква перспектива да се ожени.
Няма нищо по-хубаво да прегръщаш и гушкаш малкото бебенце. Направо ми се вижда садистично да оставя бебето да реве и да му бутам силикона или каучука в устата, за да не се налага да му обръщам внимание.

Общи условия

Активация на акаунт