Младост или Люлин?

  • 9 061
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Кой според вас е по-добрият квартал? Замисляме да купим не голямо ново жилище в един от тези квартали, но нямам особени впечатления... Моля, ви споделете какво мислите за тези квартали, като инфраструктура, ей такива работи?
 newsm78
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 741
Определено съм за Младост,и ние бяхме пред същата дилема

# 2
  • Мнения: 4 668
Кварталите са несравними просто ... В полза на Младост , разбира се .
Цените в Младост са доста по - високи , но всичко е много по - добре уредено , кварталът вдигна ниво , сега ще си има и метро ...

Люлин все още си остава един комплекс населен със всякакви хора ... / не целя да обидя никой  Sick / , но аз не бих живяла там ... за разлика от Младост !

# 3
  • Мнения: 8 999
Аз живея в центъра и Люлин някак си ми се струва по-близо, с този нов път, който те изкарва директно на жълтите павета. А и инфраструктурата и комуникациите му са много добри. А и цените там са по-ниски, отколкото в Младост. Не знам защо, но ми изглежда по-уютен квартал, може би защото е по-стар от Младост. Моят съвет е да отидеш и в двата квартала, да се поразходиш там, да огледаш. А и много зависи от конкретните оферти, които ще намериш. Самото жилище, на което ще се спреш, е най-важният критерий, освен, ако предварително не си си навила на пръста конкретен квартал. Прецени къде ще ти е по-удобно за ходене на работа, за училище, за пазаруване... Тези неща са доста важни.

# 4
  • Мнения: 1 416
"Младост", разбира се. Живяла съм и на двете места. В "Люлин" се чувствах ужасно. Има, естествено, хора, които много го харесват. Аз обаче съм с две ръце за "Младост" - страхотен квартал.

# 5
  • Мнения: 4 965
Аз пък не бих избрала нито един от двата.
Наистина, Младост е много уреден и хубав квартал, но е твърде далеч от "Центъра".
А Люлин категорично не го харесвам - споделям напълно мнението на Пипинка. Не ми носи приятни усещания.
Ако избираш между двата - Младост.
И наистина много зависи за кои части и на двата квартала става дума, както и от самите оферти.
Ако не - помисли и за други варианти. Peace

# 6
  • Мнения: 121
Аз съм Младост-ко чадо. Не мога да го сравнявам с Люлин, защото от там само съм минавала, но предполагам, че и там има голямо значение, в коя част и къде точно в квартала живееш. Младост е твърде общо понятие. В частта, в която съм отрасла (номер 1, близо до 1а) виждам следните + и -:
+няма нужда да слизаш в центъра да пазаруваш - всякакви възможни магазини са ти на 5 мин пеша
+ Има добро училище и детска градина наблизо.
+ добър градски транспорт, а следващата година се очаква метрото да го пуснат до пазара.
- До скоро имаше много поляни и детски площадки, които много успешно бяха и са в момент на застрояване. Все още градинки, но квартала вече не е толкова зелен, колкото беше Sad
- Жестоки задръствания сутрин и вечер. Има план за разширяване на Малинов, но кога това ще стане... Simple Smile Тоя план го има от 15 години поне Simple Smile
Ако не си живяла в нито един от кварталите, бих те посъветвала да минете и да разгледате, за да се ориентирате по-бързо, когато четете офертите. И после да гледате апартаменти и в двата. В зависимост от конкретното място и апартамент след това може да вземете решение. Ние се решихме пак за Младост 1, но другия му край, защото е близо да майка ми и до неговите родители, познат район ни е, заформя се симпатично каре от нови блокове и го харесваме Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 576
И преди съм го казвала - за мен Люлин е най-добре устроения квартал. /но не живея в него/
Близо е до центъра, има всякакъв удобен транспорт - метро, рейсове, маршрутки.
Винаги има места за паркиране.
Има всички видове магазини за хранителни стоки, строителство, техника, пазара за плодове и зеленчуци.
Напоследък и заведения започнаха да се появяват свестни....

Младост само като си помисля, че трябва да прекося вечно задръстеното Цариградско и ми се отщява.  Sick

# 8
  • Мнения: 647
И преди съм го казвала - за мен Люлин е най-добре устроения квартал. /но не живея в него/
Близо е до центъра, има всякакъв удобен транспорт - метро, рейсове, маршрутки.
Винаги има места за паркиране.
Има всички видове магазини за хранителни стоки, строителство, техника, пазара за плодове и зеленчуци.
Напоследък и заведения започнаха да се появяват свестни....

Младост само като си помисля, че трябва да прекося вечно задръстеното Цариградско и ми се отщява.  Sick
Peace Напълно съм съгласна , но все пак Младост ми е някак по на сърце ! Rolling Eyes

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не мога да дам подобен съвет, защото е трудно категорично да се определи един квартал само по славата, пък дори и личния опит. Разходете се из двата квартала и си харесайте конкретен район. Това е важно, в крайна сметка е хубаво всяка вечер да се прибираш с желание, а не да се чувстваш некомфортно. Но ще дам пример и мисля че ще ти помогна. Живяла съм в Гео Милев, Младост, сега сме в Борово, на две крачки от бул България и ще местим ддва месеца в Овча Купел.  Mr. Green   ЗА да не става дълго ще ти обясня мотива ни от бул България да се изместя в Овча купел, дето като я чуят и казват ОООООООООООООО! гаден квартал, мизерия, гадни хора и т.н.   
Борово - шумно, мръсно/прашно, и тук на около 1000Е м2 съсед клошар, зловоние в блока, друг съсед чалгаджия/няма лошо но защо когато не него му се купонясва и аз да спя по цяла нощ, за тази цел има кръчми/ за паркиране забрави, ние сме с две коли, а платените паркинги един по един ги изместват строежи.
До Овча купел стигнахме как - строим в горна Баня и минаваме често по ул. Боряна, Украинско посолство - почти само къщи, тихо спокойно, харесахме си местото и прозвънихме телефоните на няколко сгради в строеж по въпросната улица и си харесахме апартамент, по-малко от 10% общи части, качествено строителство, коректни и т.н. Пък нека Овча Купел да е гадно и който робува на хорското мнение да гледа пренебрежително.
Извинявай за дългия пост, дано съм ти била от полза с мнението си

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Mladost, но не ми се пъне да обяснявам що?!  Wink

# 11
  • Мнения: 46 492
От къде идва легендата, че Младост е "по-елитен" от Люлин?
Люлин е по-голям, разполага с повече жилища, съответно по-голямо предлагане и по-голяма конкуренция м/у продавачите  Peace

Много общо е зададен въроса  Rolling Eyes Зависи къде в Младост и къде в Люлин, това се отнася за всеки квартал ...

Като човек, обитавал и двата квартала, пък и професионално деформирана, гласувам за Люлин  Whistling

Живяла съм в Младост 2, в ЕПК-тата след пощата, също и в Младост 1, до пазара, едно време много го харесвах този квартал, но като минах през Люлин до Билата и се влюбих в тази част, вярно е, че търсихме жилище буквално в 5 блока, но важното е, че намерихме Simple Smile всичко- блок, вход, инфраструктура, нямам забележки  Flutter

Другото- придвижването от Младост до центъра ми беше ад, независимо дали с градски транспорт или с кола, това са си над 10 километра, а от Люлин са 3-4 км. (отгоре а всичко живея на спирката на метрото  Laughing с него от нас до ЦУМ е ЦЕЛИ 8 мин. Mr. Green)

И не се връзвай на хора, които дори не са виждали Люлин на живо Mr. Green

# 12
  • Мнения: 479
И аз съм за Люлин! Там е по-чист въздуха и метрото е факт - за 15 мин. си на центъра!
А и ве4е става привлекателен - всички тези магазини, заведения, има и ново строителство.
Незнам дали е гето - цигани с каруци има и в Младост, и на жълтите павета

# 13
  • Мнения: 13 184
Аз пък харесвам Младост. И го препоръчвам.

# 14
  • Мнения: 349
Да подчертая ,че не харесвам и двата квартала Crossing Arms, но ако трябва да си купя жилище -ще го купя без да се замисля в Младост.

Общи условия

Активация на акаунт