Трансформиращо се креватче Bertoni

  • 10 418
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мами Grinning
Дано да не повтарям темата. Някой купил ли си е трансформиращо се креватче Bertoni, което след бебешко става легло за 10 тина годишно дете. Проблемът ми е, че нивата на матрака не се променят и сега 10 месечното ми бебе може да падне, когато се изправя. Някой сблъсквал ли се е с проблема и как сте го решили?
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 554
Имам същия проблем и детето ми вече падна 2 пъти.  #Crazy Скоро мъжа ми говорил с един дърводелец, но общо взето нищо не са измислили. Вече го оставям там само да спи и го наблюдавам от бейбифона. А през ноща спи при нас на спалнята, защото като почне да се върти се буди и изправя. Страх ме е да не падне пак, докато ние спим. Иначе през деня си играе в сгъваемата кошара. В миналия брой на списание "Тя", гледах едно подобно легло за което пишеше че е спряно от пазара като опасна стока, защото не е достатъчно дълбоко и е с остри ръбове. Мисля, че е време да спрат да продават и това легло.
И искам да призова мамите които искат да си купят това красиво на вид легло - ЗА БОГА МАЙКИ НЕ КУПУВАЙТЕ!

# 2
  • Мнения: 263
Здравейте мами Grinning
Дано да не повтарям темата. Някой купил ли си е трансформиращо се креватче Bertoni, което след бебешко става легло за 10 тина годишно дете. Проблемът ми е, че нивата на матрака не се променят и сега 10 месечното ми бебе може да падне, когато се изправя. Някой сблъсквал ли се е с проблема и как сте го решили?
Предварително благодаря!
Моля, кажете за кое точно легло става дума! Аз съм се насочила точно към Бертони, ето линка
http://family-bg.com/prX_1249.htm?osCsid=f48bc148fde1014fc6f26ffa173dbb58
Това ли е?

# 3
  • Мнения: 554
Моля, кажете за кое точно легло става дума! Аз съм се насочила точно към Бертони, ето линка
http://family-bg.com/prX_1249.htm?osCsid=f48bc148fde1014fc6f26ffa173dbb58
Това ли е?
Не, не е това  Laughing - става въпрос за ето това: http://911.bg/a2/offers.asp?p=2029319&id=5168  newsm11

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Препоръчвам този тип кошари:
http://www.chipolino.com/catalog.php?lang=bg&category=91&type=2
Имаме такава и дървена кошара.
Дървената определено е опасна.От както синът ми се изправя,често пада.Падайки в горепосочената просто няма къде да се удари.Кошарата няма остри и твърди ръбове,докато, като пада в дървената си удряше брадичката.Отделно перилата са високи за разлика от дървената няма опасност да ги преодолее.
Освен това е и лека.Разнасям я без проблем от стая в стая.
Сгъваема е и лесно преносима за път.

# 5
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
В магазина, откъдето пазарувам повече от 4 години ВСЯКАКВИ стоки за децата, са ме предуппредили да не взимам нищо на Bertoni, защото е некачествено. Понеже търся предимно евтини стоки, но без компромиси в качеството, винаги съм залагала на Чиполино и винаги съм оставала доволна. А креватчета има качествени на много места.

Съвет към DESSYP  - по добре купете друго креватче, или вземете от майка, която вече не го използва. Безопасността на детето е по- важна от спестените пари.

# 6
  • Мнения: 330
Аз съм виждала и други подобни креватчета /като това, което е опасно на Бертони/, но произведени от други фирми. Всичките от този тип ли са опасни? според мен - ДА. Ако не е така кажете, защото аз не виждам как матрака на такъв тип легло ще се смъкне надолу.
Иначе креватчетата изглеждат много симпатични.
Ние си купихме дървено креватче  с две нива на матрака - доволни сме, а и по-нататък ще го трансформираме в креватче за големи деца.
Освен това имаме и сглобяема кошарка, която носим с нас когато пътуваме, но все пак мисля че тя не става за постоянно спане.

# 7
  • Мнения: 554
Аз съм виждала и други подобни креватчета /като това, което е опасно на Бертони/, но произведени от други фирми. Всичките от този тип ли са опасни? според мен - ДА. Ако не е така кажете, защото аз не виждам как матрака на такъв тип легло ще се смъкне надолу.
Да, всички с този дизайн са опасни, защото не са достатъчно дълбоки. Дълбоки са само 60 см. Като сложите и матрака може да сметнете, че става още по плитко. Нашето легло НЕ Е НА БЕРТОНИ, но е същия тип, едно към едно. Тук не става въпрос, че падат вътре в леглото, а падат извън него. Така, че ви призовавам още веднъж - НЕ КУПУВАЙТЕ ТАКЪВ ТИП ЛЕГЛА.

# 8
  • Мнения: 410
 Нашата кошарка се трансформираше в легло. Но беше много дълбока. Беше марка didis или нещо подобно.
 За преносимите кошари и аз не смятам, че са подходящи за постоянни. Те по принцип са си кошари за игра. Много лесно се накланят и обръщат. Е, всеки сам си решава!

# 9
 Охх, хвърлихте ме в тъч! Аз точно на такъв тип съм се спряла. Етърва ми има бебе на 6 месеца и имат такова легло, много е доволна. Но при тях още не е дошъл моментът за изправяне.
 Но пък има други предимста - може да се люлее като кош и шкафчето на него е много удобно. Освен това после става и за по-голямо дете. Но явно има преходен период, за който не е подходящо.  Rolling Eyes

# 10
JanetaGP, леглото наистина е удобно, има много шкафчета, но за изправящо се бебе е опасно. Поинтересувай се в магазина точно за този проблем - регулиране нивото на матрака. Ако решетката не става висока поне 60 см. просто купуваш нещо не за 10 години, а за 6 месеца. Мисля, че бях гледала в електронните магазини такива легла, но вече с с възможност за регулиране - явно на производителите им е просветнало. Така, че питай! Поне вече знаеш къде им е слабото място Simple Smile

Междувременно мъжът ми надстрои леглото с едни летви, купени от Бриколаж. Не стана никак лошо, мислех, че ще е много по зле, но сега не ме е страх да оставям малкия вътре. Понеже съм новак в bg-mamma, Embarassed не можах да разбера възможно ли е да прикача снимка на ремонтираното креватче, в тази публикация. Ако някой иска, мога да му пратя лично.

Общи условия

Активация на акаунт