Откога череши? А грозде?

  • 3 526
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Мами, откога мога да давам череши? А грозде може ли вече?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Моята принцеса хапва грозде от година и един-два месеца.
Първо и белех всяко грозденце от люспите, сега и давам така, ако не може да преглътне люспите ги изплюва.
Обожава грозде  Peace

# 2
  • Мнения: 288
Ами аз миналата година, когато бебка беше на 9-10 мес , и направих сокче от череши, но микс с др плодове.
Грозде- около годинката по същия начин, по-късно го белех и на парченца  Grinning

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Мисля да му давам черешки като излязат на пазара.
Грозде също, но ще го беля и махам семките.

# 4
  • Мнения: 832
Череши му дадох на 8 месеца, а грозде още не съм. Тази година като излезе гроздето смятам да му дам да пробва.

# 5
  • Мнения: 27 524
Грозде, обелено и без семките, може още след 6-ти месец.
За черешите честно казано не знам. Ципата им е тежка, надува корема, има газове, може и болки, зависи от организма. Още не съм давала.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Череши Тери яде миналото лято/8м/,но обелени и пасирани.Грозде също около 2 месеца по-късно/обелено и без семките/.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Череши Тери яде миналото лято/8м/,но обелени и пасирани.Грозде също около 2 месеца по-късно/обелено и без семките/.

Такава смятам да е и нашата програма. По черешово време ще сме на близо година, а по гроздено на година и нещо.

# 8
  • Мнения: 1 555
Oт 8-9 месечен яде череши под всякаква форма, а и за гроздето важи същото - това не са алергизиращи плодове, така че не виждам проблем да се дават от рано!

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Черешите разхлабват-имай го предвид.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Черешите разхлабват-имай го предвид.
И гроздето  Peace мойта сладурана като хапне повече грозде през деня и после по 2-3 пъти  ..... Иначе нормално си ходи по 1 път.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 621
Череши давам от миналата година - беше почти на годинка, грозде съм пробвала, но малката не го харесва Hug

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Череши- от годинката. Грозде- от малко по- късно. Просто тогава им се падна сезонът  Grinning

# 13
  • Мнения: 116
Череши мисля да давам сега като излязат на пазара, а грозде давах на сок миналата есен, около 5-6 месечна възраст.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Черешите разхлабват-имай го предвид.
И гроздето  Peace мойта сладурана като хапне повече грозде през деня и после по 2-3 пъти  ..... Иначе нормално си ходи по 1 път.  Peace

Да, за гроздено съм чела, но не ми е познато от опит, защото Иво не го харесва и не го яде. Но от череши какви гледки в памперса имаше.... ooooh! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт