Давате ли антибиотик при бронхиален спазъм?

  • 2 029
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Та това ми е въпроса.Малкия /3 год./ кашля от понеделник.Снощи го заведох при личната да го чуе-няма температура,жизнен е.Тя каза,че имаме спазъм,изписа ни KLACID,FENISTIL и VENTOLIN и ни прати на педиатър за инхалация.Педиатърката го прегледа и каза,че за сега не е сериозно положението и можем да изчакаме до утре,пак да го чуе.Направихме инхалацията,снощи спа по-спокойно,сутринта кашлицата е влажна и не така мъчителна.Та въпроса ми е да купя ли антибиотик или не?

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 2 082
инхалациите помагат много и щом му слушат гърдите всеки ден може да послушаш педиатърката.минавало ни е без АБ,но трябва внимателно наблюдение

# 4
  • Мнения: 1 655
Няма нужда от антибиотик при бронхиален спазъм. Синът ми е изкарал доста.
Ако детето е започнало да овлажнява кашлицата, значи спазъма е към края си.

# 5
  • Мнения: 30
Аз съм на същото мнение,че може да се оправи без антибиотик.Нали ги следят често.Синът ми е астматик и много често сме със спазми.До сега никога не е взимал антибиотик.Успех Hug

# 6
  • Мнения: 581
Моето дете кашля така на алергична основа и никога не съм й давала антибиотик само за кашлица и хрема.Изписват й Вентолин и нещо противоалергично.
  Според мен е много важно детето да бъде наблюдавано от добър педиатър- пулмолог.

# 7
  • Мнения: 128
Снощи бяхме на преглед,педиатърката каза,че сме по-добре,гърдите му вече не свирели.Обаче продължава една влажна кашлица,дано се оправим.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами според зависи. Ники три пъти е правил спазъм, два от тях минаха без Аб, но третия път се наложи. Във вашия случай ми се струва, че няма нужда. Влажната кашлица ще продължи още няколко дни, докато се изчисти секрета. Давай му нещо отхрачващо.

# 9
# 10
  • Мнения: 2 292
ако има бактериална инфекция ... ок, ако само си иzписват антибиотик, не.

# 11
  • Мнения: 768
Вентолинът се дава именно заради бронхиалния спазъм - разширява бронхите и облекчава положението. Антибиотик - ако има и други проблеми.

# 12
  • Мнения: X
Не.
А защо не пие нещо за отхрачване? newsm78

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 14:29 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 128
Противоалергично е само FENISTIL.За отхрачване пием HUMEX.

# 14
  • Мнения: 511
Ами според зависи. Ники три пъти е правил спазъм, два от тях минаха без Аб, но третия път се наложи. Във вашия случай ми се струва, че няма нужда. Влажната кашлица ще продължи още няколко дни, докато се изчисти секрета. Давай му нещо отхрачващо.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт