...Коварната фирма "Валда"...

  • 31 318
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 010
Нека споделя нещо, което ме скандализира тези дни!

Обадих се в няколко фирми за дограма с размерите на един обикновен прозорец, за да проуча условията им. От фирма Валда ми дадоха цена с 20 и дори 30% надолу за един и същ профил REHAU.
Не можех да повярвам на щастието си и затова се обадих да потвърдят, че цената включва размери, монтаж, демонтаж на страта дограма... Девойката каза важно: "Госпожо, разбира се, че всичко това е включено в цената!"
Реших все пак да им пусна по мейла запитване за всичките прозорци в апартамента. Отново цените бяха драстично ниски. Реших, че е пролетно намаление и поръчахме да дойдат за размери.

Размерите се оказаха с 3-4 см. по-големи. Очаквах цената от около 3500 лв. за 6 прозореца, да се промени със 100 - 200 лв. пряко сили.

Застреляха ни на място - оказа се, че цената скача с над 700 лв. за някакви си сантиметърчета. Не сме поръчвали нито первази, нито комарници, нищо! Нищичко! 3-4 сантиметра за 6 прозореца!

Човекът ни обясни, че такава била цената, след като размерите са по-големи! Като сметнах колко се е увеличила квадратурата - няма и 1 м2! Златна дограма!

Бях чувала за Валда, че нарочно занижават цените си за оферта, а после... където мине номерът, но не вярвах, не очаквах такава наглост и срамно поведение от голяма фирма!

И какво се оказа? Замазаха ни първо очите с безумно ниски цени, а после се пробваха да ни отрежат главите! Културно отпратихме човечеца и не искам да чувам за Валда, никога!!! Twisted Evil


Внимавайте, оглеждайте се за такива "играчи" с нервите и парите на хората!

Благодаря ви за търпението  Peace

# 1
  • Мнения: 1 655
Това със замазването на очите първоначално с ниски цени явно е доста практикувано. Имам пресен опит от миналата седмица, само че от фирма за поставяне на таван на баня. Уж цената на кв.м беше 36 лв (включващо всичко), а като дадохме реалните размери, за 4 кв.м ни дадоха цена над 300 лв.

# 2
  • Мнения: 8 999
Да, с фирмите за дограми трябва много да се внимава. И аз поисках оферта, като изрично подчертах, че става дума за цветна ПВЦ. От една фирма ми дадоха драстично ниска цена и ги извиках направо да взимат размерите - добре че нещо се заговорихме, та стана ясно, че офертата била за бял профил. Оферираха за цветен и се оказа, че за един и същ профил/марка и брой камери/ цената им е с 800 лв. по-висока от средните цени на пазара за точно този продукт. Изгоних ги на секундата и си поръчах другаде.

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Всичко свързано с извън габаритни размери, е много скъпо (защото се прави индивидуален проект) и отнема много време. Моята препоръка е , да вземеш това, което ти предлагат евтино, а пространството да запълниш с пяна или ако е по-голямо- с Итонг.

# 4
  • Мнения: 1 311
Всичко свързано с извън габаритни размери, е много скъпо (защото се прави индивидуален проект) и отнема много време. Моята препоръка е , да вземеш това, което ти предлагат евтино, а пространството да запълниш с пяна или ако е по-голямо- с Итонг.

Всички прозорци се правят по индивидуални размери. Просто фирмите използват да ти дадат по-ниска цена на офертата и после при взимането на реалните размери цената се оказва коренно различна.

# 5
  • Мнения: 10 512
Аз пък да похваля Ворошилов - след като сами си взеха размерите, цената дори падна с двайсетина лева от тази, която ми бяха казали по телефона.

# 6
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Аз съм клиент на фирма "Валда", много кратно съм използвала услугите и, имаме няколко жилища и не сме си сменяли на веднъж дограмата, нямахме финансовата възможност просто всичко да направим от раз.
Нямам никаква забележка към фирмата, всичко е в срок, демонтажа перфектен, тъй като имаме външна изолация и за нас беше много важно да не се повреди, просто не ни се разправяше и с алпинисти и ни го спестиха.
Според мен няма място за сърдене, подписваш договор на цена която ти харесва, ако не си доволен не подписваш. Това си е право на клиента, можеш да извикаш 200 фирми да ти вземат размер и предложат реална оферта за договор и ти си избираш коя да е точно.
Виж вече ако си подписал договор за една цена и после ти искат друга или не са ти доставили услугата, ОК 'НЕ' на фирмата или не се вместват в срока.

# 7
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Относно Валда! Преди две години поставиха нашата дограма. Цените и тогава им бяха под тези на другите фирми, та затова и ние се излъгахме. Освен, че сложиха дограмата накриво, на едно място има и луфт между плоскостите и се вижда навън. Та, внимавайте! Аз лично не ви я препоръчвам!

# 8
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Добре, че я нямаше тази тема преди месец, че щеше да ми побелее цялата коса от притеснение докато ми я сменят.
За радост, при мен мина всичко успешно и съм много доволна даже.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 010
Човекът, който измери и ни съобщи увеличението на цената, се поколеба преди да ни каже цифрата, което ме вбеси още повече  #2gunfire, защото явно не беше сигурен точно колко "ще понесем".

Радвам се, vesel4e, че поне при теб е минало гладко, но такова поведение на пазара рано или късно би следвало да унищожи въпросната фирма и всички, които ни "работят" по същия начин - прекалено цигански подход за европейска държава!

Само се чудя... май наистина има достатъчно будали, щом Валда разчитат, че номерът им ще мине!?   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт