Сърдечни клапи?

  • 1 952
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
Моля някой да ми обясни какво означава това, че едната клапа на сърцето е по-малка, а другата е по-голяма? Опасно ли е, как се нарича този проблем и има ли лечение..
Много съм притеснена.Става дума за дядо ми, който ходи по изследвания от 3-4 месеца и не могат да му поставят диагноза. Едва сега на електрокардиографията са му казали това и..нищо повече. Останалото щял да му обясни лекуващия лекар, който обаче отсъства в момента  #Cussing out
Много моля, успокойте ме и ми кажете за какво става дума.
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 673
много общо си задала въпроса и неточно..Да не бъркаш клапа\те са четири - трикуспидална, белодробна,митрална, аортна\полулунни клапи\\ с камери newsm78
за коя клапа става въпрос?
в коя болница прави изследвания?

# 2
  • Мнения: 17 407
Мдаа, по ЕКГ може да се заключи за хипертрофия(уголемяване) на едната камера. Примерно- на лява, ако е хипертоник.
Състоянието на клапите се преценява след ехокардиография.

# 3
  • Мнения: 2 386
Karil, не мога да си задам въпроса по-ясно, защото на него само това са му казали.
Да, хипертоник е ...и? Какво  би могло да означава това?
Моля ви се , успокойте ме малко   bouquet

# 4
  • Мнения: 17 407
Не се наемам да коментирам, защото не знам все пак дали за клапи или камери говорим и за кои точно. Предполагам, че за камери... За да те успокоя, ще ти кажа, че хипертрофията на лява камера се установява при почти всеки дългогодишен хипертоник.

# 5
  • Мнения: 2 673
Не се наемам да коментирам, защото не знам все пак дали за клапи или камери говорим и за кои точно. Предполагам, че за камери... За да те успокоя, ще ти кажа, че хипертрофията на лява камера се установява при почти всеки дългогодишен хипертоник.
...няма страшно....в смисъл, че това е положението при по-възрастните хора, хората с хронични болежки..
С ЕДНА ДОБРА терапия дядо ти ще се окопити, просто при сърдечно-съдовите заболявания, най-важното е след поставяне на диагноза, да се нагоди човека към терапията...После ще си живее дъъъълги години, стабилизиран от медикаментите...НЕ СЕ ТРЕВОЖИ!!
Желая на човека здраве и късмет, ..на любящата му внучка - също!!!

# 6
  • Мнения: 2 386
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря ви (особено на Карил)  Heart Eyes

А в какво ли се изразява добрата терапия...Медикаменти, опарция или...?  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 17 407
НЕ знаем какъв е проблемът точно, за да говорим за терапията. АКо е хипертония само- медикаментозна. ЗАдължително според мен да с енаправи ехография, за да се прецени състоянието на клапите, да се измерят точно сърдечните кухини и да се постави диагноза. Не пишеш какви оплаквания има; кое го е накрало  да потърси лекар; какви други изследвания е направил...

Общи условия

Активация на акаунт