Представяне на България в kindergarden

  • 1 162
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 384
Имам нужда от помощ мами за представяне на България в предучилищната на дъщеря ми. Ние сме в Америка, но това ли едва ли е от значение. Мисля, че имаше тема преди по този повод, ако някой се сеща нека да ми пусне линка моля. Ако ли не, дайте някакви идеи как да представя нашата срана в по-достъпен начин пред 5-6 годишни деца и за какво да им разкажа? Какво ще им бъде интересно най-вече? Имам кратко филмче,което мога да им пусна и дотук съм изчерпана с идеите. Много ви благодаря Grinning

# 1
  • Мнения: 2 381
Краси, има много леки историйки написани за Баба Марта в нета. За кукери не съм проверявала, но пак си е хубава бг традиция Simple Smile (нещо като Хелуин, но в по- хубав вариант. Със сигурност ще го запомнят)

В краен случай - раздай на всяко дете по една филийка с олио, поръсена с червен пипер и чубрица да усетят бг детство Simple Smile

# 2
  • Мнения: 384
Краси, има много леки историйки написани за Баба Марта в нета. За кукери не съм проверявала, но пак си е хубава бг традиция Simple Smile (нещо като Хелуин, но в по- хубав вариант. Със сигурност ще го запомнят)

В краен случай - раздай на всяко дете по една филийка с олио, поръсена с червен пипер и чубрица да усетят бг детство Simple Smile



Тенк ю Ники, знаех си аз че си гуд френд Grinning

# 3
  • Мнения: 3 491
Краси, Ники ти е дала идеи, аз бих допълнила да измислиш нещо забавно с кирилишката азбука. На този етап в предучилищната децата вече четат и пишат, в нашата азбука много букви се повтарят с латиницата, но забавното е, че съответстват на различни звуци. Може би ще им е интересно на децата да mach-ват едни и същи думи, написани на латиница и кирилица и разбиращи се на двата езика, например "компютър" написано на български, да му намерят съответствието на английски. Който се справя, получава награда, нещо от рода на малки стикери или картинка с българското знаме, или мартеничка, или някакво друго сувенирче.

# 4
  • Мнения: 6 167
Имам нужда от помощ мами за представяне на България в предучилищната на дъщеря ми. Ние сме в Америка, но това ли едва ли е от значение. Мисля, че имаше тема преди по този повод, ако някой се сеща нека да ми пусне линка моля. Ако ли не, дайте някакви идеи как да представя нашата срана в по-достъпен начин пред 5-6 годишни деца и за какво да им разкажа? Какво ще им бъде интересно най-вече? Имам кратко филмче,което мога да им пусна и дотук съм изчерпана с идеите. Много ви благодаря Grinning


най-важното е да ги държиш активни.
деца на 5-6 години могат спокойно да се научат да играят право хоро, че и по-сложно.



Последна редакция: сб, 12 май 2007, 20:12 от Lennie

# 5
  • Мнения: 677
Имам нужда от помощ мами за представяне на България в предучилищната на дъщеря ми. Ние сме в Америка, но това ли едва ли е от значение. Мисля, че имаше тема преди по този повод, ако някой се сеща нека да ми пусне линка моля. Ако ли не, дайте някакви идеи как да представя нашата срана в по-достъпен начин пред 5-6 годишни деца и за какво да им разкажа? Какво ще им бъде интересно най-вече? Имам кратко филмче,което мога да им пусна и дотук съм изчерпана с идеите. Много ви благодаря Grinning

Покажи им как се прави кисело мляко, нито едно дете няма да забрави за България след това Simple Smile

# 6
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Имам нужда от помощ мами за представяне на България в предучилищната на дъщеря ми. Ние сме в Америка, но това ли едва ли е от значение. Мисля, че имаше тема преди по този повод, ако някой се сеща нека да ми пусне линка моля. Ако ли не, дайте някакви идеи как да представя нашата срана в по-достъпен начин пред 5-6 годишни деца и за какво да им разкажа? Какво ще им бъде интересно най-вече? Имам кратко филмче,което мога да им пусна и дотук съм изчерпана с идеите. Много ви благодаря Grinning

Покажи им как се прави кисело мляко, нито едно дете няма да забрави за България след това Simple Smile
За киселото мляко. Peace

# 7
  • Мнения: 384
Благодаря ви за идеите момичета, определено не се бях сетила нито за киселото мляко нито за мачване на буквите от двете азбуки. Стархотни сте  bouquet

# 8
  • Мнения: 677
Благодаря ви за идеите момичета, определено не се бях сетила нито за киселото мляко нито за мачване на буквите от двете азбуки. Стархотни сте  bouquet

Ние миналата година правихме кисело мляко в детската, хлапетата не разбраха много защо трябва да го разбъркват това мляко и как ще стане от него йогърт ама бъркаха милите Simple Smile), учителката каза че го опитали на закуска и им харесало, ама на това не съм била свидетел Simple Smile
Учителките явно са останали впечатлени и са коментирали с колежките си правенето на кисело мляко в домашни условия, защото тази година дъщеря ми е с нова учителка и с нови съученици ( има си хас да иначе тук, ама това друга тема) и учителката ми беше написала бележка ако може отново да правим кисело мляко за интернационалният ден в у-ще  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 486
Ние миналата година правихме кисело мляко в детската, хлапетата не разбраха много защо трябва да го разбъркват това мляко и как ще стане от него йогърт ама бъркаха милите Simple Smile), учителката каза че го опитали на закуска и им харесало, ама на това не съм била свидетел Simple Smile
Учителките явно са останали впечатлени и са коментирали с колежките си правенето на кисело мляко в домашни условия, защото тази година дъщеря ми е с нова учителка и с нови съученици ( има си хас да иначе тук, ама това друга тема) и учителката ми беше написала бележка ако може отново да правим кисело мляко за интернационалният ден в у-ще  Simple Smile

А как точно правихте киселото мляко в училище? Нали все пак прясното мляко трябва да се свари, след това трябва да престои в хладилник... доста сложно ми се струва. newsm78

# 10
  • Мнения: 1 817
Аз си мисля, че ако им сервираш по 1 парче баница с късмет за начало и им разкажеш за традициите на коледа и нова година (как се празнува и какво се яде), ще ги впечатли. Може и за сурвакането да им разкажеш и да им покажеш 1 сурвачка. А за мартениците се сетих, че може всяко 1 от децата да напрви само по 1 мартеница за ръка на пример само от бял и червен конец.  Hug

# 11
  • Мнения: 677


А как точно правихте киселото мляко в училище? Нали все пак прясното мляко трябва да се свари, след това трябва да престои в хладилник... доста сложно ми се струва. newsm78
[/quote]

Точно както се прави Simple Smile, занесох един галон прясно и едно кисело мляко (при нас може да се внася всичко ако е фабрично запечатано), сварихме го на печката, после го охладихме и го разляхме по купички ( купувам си ги от  Restaurant Depot и ги ползмвам еднократно като правя кисело мляко) Сложиха на всяко дете лепенка с името, и си ги занесоха в класната стая, след като са свършили за деня програмата са ги сложили в хладилника.

Днес са им докарали коза с яренце и тя ще стои там до края на другата седмица и в четвъртък или петък ще правим отново кисело мляко но от коза Simple Smile.
Много ми е интересно кой ще я издои тази коза Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт